• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjenica na stupu

  • Temu pokrenuo Zetor 2511
  • Datum prvog posta
Z

Zetor 2511

Guest
Dakle ovako!
Nabavio sam betonski stup od struje i odlučio na njemu sagraditi sjenicu na nekih 3-4 m visine,Veličina sjenice je 2x2 metra.Budući još nisam završio sa gradnjom sinula mi je ideja da bi osmislio neki način kako da istu uradim da se može vrtit oko toga stupa a da i dalje bude potpuno stabilna i čvrsta...svaki savjet i ideja su dobro došli...pa navalite
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Dakle ovako!
Nabavio sam betonski stup od struje i odlučio na njemu sagraditi sjenicu na nekih 3-4 m visine,Veličina sjenice je 2x2 metra.Budući još nisam završio sa gradnjom sinula mi je ideja da bi osmislio neki način kako da istu uradim da se može vrtit oko toga stupa a da i dalje bude potpuno stabilna i čvrsta...svaki savjet i ideja su dobro došli...pa navalite

uzmeš 5 litri điksana i popneš se na nju, kad iskapiš sve, mislit ćeš da je uključena centrifuga...:rolfer:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Đikan je još vrhunsko vino kakvih sve ima danas u prodaji :madmana:
 
Z

Zetor 2511

Guest
znači ti delaš ringišpil

ne,to sam napravio prije 20-ak godina,ovo je puno zahtjevnije,dovoljno je u sat vremena jedan krug ili još bolje da sam vrtim,mislio sam da bi možda odgovarao sistem koji vrtu kupolu tenka ili bagera ili možda prikolice za kamion???
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
metni zupčanik od mješalice za beton, onaj veliki i mali pogonski...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
i na remen lijepo krećeš, da vidiš to bi baš moglo, onaj puž sa mješalice i kakav motorić i nek to vrti.
 
Z

Zetor 2511

Guest
i na remen lijepo krećeš, da vidiš to bi baš moglo, onaj puž sa mješalice i kakav motorić i nek to vrti.

To za pogon nije loše,no meni treba neko sjedište,nešto na čemu će sjenica čvrsto stajati a biti okretna...
 
B

bosniahos

Guest
Sjenica je naravno za ljude ili san krivo shvatia?Sistem rotacije bi bia 360 stupnjeva ili ne,možda da napraviš zakretanje kako ide sunce da se zakreče i ona.Ako je od lakih materijala napravi da ima lagera na cijeloj osi i gore i dolje obijektu ali ne direktno po betonu več da to bude kao nataknjeno stegnito .Daj sliku kako sad izgleda.I beton od bandera zna kroz neko doba uzduž popucat bolji je metalni al on ima nepravilni oblik nije krug.
 
Z

Zetor 2511

Guest
Sjenica je naravno za ljude ili san krivo shvatia?Sistem rotacije bi bia 360 stupnjeva ili ne,možda da napraviš zakretanje kako ide sunce da se zakreče i ona.Ako je od lakih materijala napravi da ima lagera na cijeloj osi i gore i dolje obijektu ali ne direktno po betonu več da to bude kao nataknjeno stegnito .Daj sliku kako sad izgleda.I beton od bandera zna kroz neko doba uzduž popucat bolji je metalni al on ima nepravilni oblik nije krug.

da,ti je sjenica za ljude,postavit ću je uz rijeku da se na miru može popit i porazgovarat.Kompletna je hrastova tako ga je dosta teška ali je i vrlo stabilna,te di trebala imat rotaciju od 360,a ovo sa lagerima je odlična zamisao,jedino je problem metalni prstenovi po kojima se vrte lageri,mora bit dovoljno veliki promjera 150-300 cm i dovoljno izdržljivi,najgore je gdje takove prstene nać?
 
B

bosniahos

Guest
.

Od kakove bandere je taj fi.Prstene savij na vruče oko metalne cijevi tog promijera.U profil bi bio da bude prema vani tako da imaš vodilicu za kuglagere ili nešto da klizi.Mogu se napravit i utori u drvetuima toga na you tube tj.slićnih konstrukcija.Poneka ima takvih prstenova na šrotu pogledaj i tamo.Ajde stavi neku sliku baš me to zainteresiralo.
 
Z

Zetor 2511

Guest
Od kakove bandere je taj fi.Prstene savij na vruče oko metalne cijevi tog promijera.U profil bi bio da bude prema vani tako da imaš vodilicu za kuglagere ili nešto da klizi.Mogu se napravit i utori u drvetuima toga na you tube tj.slićnih konstrukcija.Poneka ima takvih prstenova na šrotu pogledaj i tamo.Ajde stavi neku sliku baš me to zainteresiralo.

slike ću stavit malo kasnije,hvala na savjetu,možda nađem od kamionske prokolice od rude
 
B

bosniahos

Guest
Gledam ništa nema slika nema odgovora.Dal si odusta od konstrukcije ili što.Amislil san baš ovih dana malo iči utvij kraj.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ne razumijem zašto bi morala biti okretna, to je dosta kompicirano,, ovo od kamionske prikolice bi najbolje odgovaralo ali opet ne kužim na koji sistem bi učvrstio stupce u zemlji,, mislim da bi morao betonirati čvrste i velike stope ispod
 

Najnoviji postovi

Na vrh