• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva ječma između redova

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svima, imam jednu dilemu, naime posadio sam lješnjake na 2,5ha razmak između reda mi je 5m a između sadnica 5m, sad me zanima dali se smije između redova posijat ječam za osobne potrebe zemlja mi je prijavljena u arkodu pod voćnjak i upisan sam u upisnik OPG-a.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Re: sjetva ječma između redova

ako ti je prijavljen voćnjak nema problema možeš saditi šta god hoćeš za vlastite potrebe al nisam siguran dal je to po pravilu. Malo je nezgodno između voćaka raditi ječam ali izvedivo.Zašto je razmak između lješnjaka 5met. lješnjak mi ne izgleda tako bujno da se ide čak 5 met.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: sjetva ječma između redova

kod mog komšije je takav razmak, lješnjaci su u grmovima i to mu je ujedno i livada. prolazi landinac i preša john deere 224 t bez problema između redova. a nasad je preko 15 g star.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Re: sjetva ječma između redova

Mislim da nije rentabilno staviti razmak između lješnjaka 5 met ,premalo sadnica po hektru a nema potrebe da traktor ide i između lješnjaka.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Re: sjetva ječma između redova

možda sam se malo zeznio prilikom sadnje trebo sam između sadnica stavit 4m a u redu 5, pošto su sad 1. godina pa imam dosta frezanja i tanjuranja mislio sam posijat ječam.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: sjetva ječma između redova

Ma sij kaj hočeš ,tim bolje možeš izmalčirat ,zatanjurat -zelena gnojidba,možeš žet kombajnom ,tim bolje ,zbog širine redova ,jedino vočka do vočke je trebao bit manji .SIJATI NARAVNO NEČEŠ U REDU -OD VOČKE DO VOČKE.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Re: sjetva ječma između redova

mislio sam u toj širini od 5m proč jednu širinu sijačice nekih cca 3-4m da ostane i voćkama zraka
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Re: sjetva ječma između redova

Mislim da bi mogao posaditi između sadnica još po jednu i onda bi dobio 2,5met a to je dovoljno_Ovako imaš preveliku površinu za obrađivanje a sadnica premal broj a i prinos će ti u konačnici biti puno manji nego kod drugih proizvođaća.Ako si se opredjelio za lješnjak onda mu moraš posvetiti max. pažnju i po mogućnosti staviti mu navodnjavanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh