• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva kroz plastični malč

vrtko

Novi član
Tu od
12 Tra 2022
Poruka
2
Bok,

imamo mali gradski vrt pa probavamo sa plastičnom malč folijom. Zanima me ide li kroz nju samo sadnja presadnica ili se mogu tutnut i sjemenka ili dvije?
Nekak kak su mene učili sijati salatu čini mi se nemoguća misija s gredicama i sve, morali bi poderati pola malč folije da to posijemo?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Nismo isprobali za drugo ali za luk je super malč folija a još bolja je u 7 mjesecu zemlja kad se makne folija i posadi npr. repa ili slično..
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Može naravno, ubaci se malo više sjemena pa opljevi ako je gusto. Puno malih rupica se napravi, ne kidanje većeg dijela folije.
Trenutno imam za svoje potrebe tako posijano mrkvu, ciklu, špinat, blitvu, grah. Sadim i krompir tako, o presadnicama ne treba ni govoriti naravno...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
grah voli strunut u prevlažnim uvjetima...ostalo ide ok... ;)
zato se u 14 dana dobije dobra prijesadnica graha u kontejnerima, i onda se to popika u idealnom sklopu...:sneaky:
 

Najnoviji postovi

Na vrh