• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
I ja bih mijenjao sve njih za akum sem ovih kukerovih.

Razmisljao sam o aku medjutim ne pada mi na pamet da dajem 300 e jer nemam neke velike vocnjake i vinograde.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imaš na Aliju aku škara koliko hoćeš od 50e na dalje...ja režem već 3 godine sa škarama od 100e i imam još dvoje aku škara od 70e vec dve godine i rezu h vinograda minimalno, plus jos nesto maslina i ostale sitnice.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Brate meni u cg je siping po 50-150eura tako da dzabe one kostaju 30-50 kad za famoznu dostavu treba platiti tri put toliko...ne znam kako je kod vas sa šipingom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
Pa koliko sam gledao oko 90 - 120 eura s uključenim shippingom su.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Ima robe za svačije potrebe i svačiji džep. Ovisi za kolko posla trebaš i kaj ti je isplativo. Tak imaš Iskru po 40 eura, pa dalje do Hyundaia ,Pellenca,Felca koji su od 800 do 1800 eura. Samo za ove skupe treba biti posla da bi se isplatile
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
A gle. Odeš u birtiju popiješ 50e dok se ne okreneš. Malo bolji restoran ti i žena ode 100 eura.

Odeš u toplice malo oprat dupe ode 500 eura.


Kad tako pogledaš. Nisu škare skupe. One barem nešto zarade novaca, ili u krajnjem slučaju olakšaju život.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja sam jeftine kupio za probu da ne bacim odmah 500e ako mi ne bude odgovaralo a na kraju ove jeftine rade ko da sam ih platio 500e 🤣🤣
A i to sta kazes kad razmislim na sta sve trosim pare...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
Ja od kad sam kupio bosch aku (120 eura bez baterije u punjača) felco i kuker koristim za u dvorištu cvijeće kad treba ili kad idem kositi ih stavim u traktor ako vidim koju granu koja mi se ne sviđa.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
Ja sam jeftine kupio za probu da ne bacim odmah 500e ako mi ne bude odgovaralo a na kraju ove jeftine rade ko da sam ih platio 500e 🤣🤣
A i to sta kazes kad razmislim na sta sve trosim pare...
Koje su točno marke ovih vaših jeftinijih škara, da i sam kupim jedne, dvoje...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ja imam ovakve i majka kaže da joj je puno od pomoći iako se je bunila protiv toga, malo mi se ne sviđa položaj baterije, da imam nekog ozbiljnijeg posla za njih premjestio bih bateriju da je na operateru.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Na aliju su mislim da je marka NewOne...to su jači model više otvaraju a ove slabije su plave i otvaraju max 2,5cm...pogledaj na aliju imaš više opcija pa se nađi u jednoj
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
732
Nakon što sam kamenom u grani sredio Kuker škare i polomio ručku na Gardeni, red je došao na Fiskars...

1696949481577.png

Mislim da ću uzeti i veće teleskopske, sad imam neke no name i imam osjećaj da ću i te slomiti, baš se opako savijaju.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
732
Između ostalog, piše do 24 mm, a imam i ruža debljih od toga. :D Za deblje imam teleskopske, za još deblje motorku.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
@domy_os Ajd ti meni reci kako si uspio kukera sje...

Kako pobogu?

Kuker ili felco za ručne

Castellari, Lowe ili kuker za velike

Fiskars za za one što mogu jako debele grane što imaju zupčanike

I onda sve to baciš u pm, osim velikih i kupiš bosch akumulatorske...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
732
Pa tako da je kamen zdrobio obje oštrice u promjeru nekih 3 mm. Nisam uspio vratiti u prvobitno stanje i bacio sam ih u smeće. Žao mi što nisam fotkao, ali ono, kad ih sklopiš, imaš rupu od 3 mm u sredini i to nije to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh