• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sklapanje kompresora

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Možeš komotno spojiti jednake remenice, tak i tak bude broj okretaja malo pal pod opterećenjem. Evo, mali Aleksandar ti poručuje da ih spojiš direktno, vratilo na vratilo, "mano a mano":mrgreen:

Ko je sad Alehandro???Sevin???

malo morgen,ništa direktno

al vidi vraga,i nisam bio daleko:

 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ljudi čemu ovo u stvari služi? znam da je sa traktora i da se nalazi između glave kompresora i bačve za zrak.može li meni ovo poslužiti za kompresor?

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Nije s traktora, već s prikolice. To ti je rasporedni ventil za jednokružne kočnice. On preklapa smjer strujanja zraka - puni spremnik na prikolici dok pedala kočnice nije stisnuta, a preusmjerava zrak iz spremnika na prikolici u kočni cilindar kad je tlačni vod prazan (stisnuta pedala kočnice). Čučica s tri položaja služi za određivanje sile kočenja (zavisno o opterećenju prikolice: prazna, polupuna ili puna).

Nemreš to upotrijebiti za kompresor, već mi to možeš pokloniti za dijelove, kad dođeš na sajam u Gudovac :D
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nije s traktora, već s prikolice. To ti je rasporedni ventil za jednokružne kočnice. On preklapa smjer strujanja zraka - puni spremnik na prikolici dok pedala kočnice nije stisnuta, a preusmjerava zrak iz spremnika na prikolici u kočni cilindar kad je tlačni vod prazan (stisnuta pedala kočnice). Čučica s tri položaja služi za određivanje sile kočenja (zavisno o opterećenju prikolice: prazna, polupuna ili puna).

Nemreš to upotrijebiti za kompresor, već mi to možeš pokloniti za dijelove, kad dođeš na sajam u Gudovac :D

to mi je dao komšija,ako neupita zato više tvoj je.samo neznam kako ga prebaciti do sajma,ja neću ići.ali naći ćemo neko riješenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
to mi je dao komšija,ako neupita zato više tvoj je.samo neznam kako ga prebaciti do sajma,ja neću ići.ali naći ćemo neko riješenje

Pa još uvijek stoji moj poziv obilaska krajolika oko Gračaca ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Ko je sad Alehandro???Sevin???

malo morgen,ništa direktno

al vidi vraga,i nisam bio daleko:


Moze li se snaga elektro motora 9.5KW 1440 ok/min, prenijeti remenicom sa dva kanala 17mm, promjer remenice pogonske je 15cm, a gonjene 18 cm,
Napomena, 9,5 KW bi bila kartkotrajna i rijetka opterecenja, obicno bi radio sa nekih pola snage. Ima li neka formula da se ovo izracuna, zanima me zbog klizanja remena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Nemere. Bar 3 remena, onak od oka, jer mi se neda sad računati.
Moraš računati na punu snagu, inače bude stal prijenos snage.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
a kako se racuna, jesi obratio paznju na promjer remenica, jer su 15 cm, ipak je to veliko nalijeganje, ali opet 1400 okr, sto je veci okr.momenat.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nabavio sam nepovratni ventil i vidim da na njemu ima onaj odvod do tlačne sklopke za rasterećenje glave.moja sklopka(energoinvest) to nema.imali neko rješenje ili da tražim drugu sklopku?

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Sklopka s rasterećenjem ti nije baš jeftina. Najlakši je način da ugradiš elektroventil koji je zatvoren dok motor radi.
Postoji i jedan jednostavni trik, koji doduše smanjuje efikasnost kompresora, ali djeluje: izbuši malu rupicu (od nekih 0,5mm) u vodu između kompresora i nepovratnog ventila.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Sklopka s rasterećenjem ti nije baš jeftina. Najlakši je način da ugradiš elektroventil koji je zatvoren dok motor radi.
Postoji i jedan jednostavni trik, koji doduše smanjuje efikasnost kompresora, ali djeluje: izbuši malu rupicu (od nekih 0,5mm) u vodu između kompresora i nepovratnog ventila.

mislim da imam taj elektroventil,ova druga varijanta mi je malo nesigurna.ove sklopke sa rasterećenjem su oko 150-200 kuna.stim da ih kod nas nema za kupiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh