• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skok

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Bilo je par ljepih toplokrvnjaka, onaj pastuh englez bio dobar. Ja sam bio jučer i to kasno popodne. Zar nije bio nijedan lipicanac? Ako sam dobro vidio na dva boksa su bili oni natpisi, i tamo su trebala biti 2 lipicanska pastuha i ergele Đakovo. A o hladnokrvnjacima je uopće bezveze trošiti riječi, ionako se dobar dio onih koji tamo izlažu ni nemože nazvati konjarima. S obzirom da sam kasno došao neznam jel bila ona kobila od tone, mislim da se Kanca zove.

:(giggle)::(giggle)::(giggle): na boldano gore mislim,hehehe...
Kobilu od tone nisam opazila u subotu, a ni lipicance ne :=:),očito je samo pisalo...
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ja sam bil u nedelju i dva lipicanca pastuha su bili na svojim mjestima odmah kraj zapadnog ulaza.Bili su vrijedni pažnje.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
trebalo bi definirati sto znaci konjar:) ali mogli su pojedine primjerke znacajno bolje pripremit.. nekrecem se u krugu "takvih"konja tj u svaku stalu koju sam do sada usao vijelo se da se brine o konjima i da se "odrzavaju" u nekom redu... kad sam vidio onog cupavog i mrsavog kwpn-a,jaooooooo..svjet mi se srusio..i sto si ljudi onda mogu misliti o toj pasmini??? moja kobila je s oceve strane kwpn a da mi je netko ranije pokazao tog konja nikad vise nebi niti pogledao tu pasminu...a kopita necu komentirati,jer bi bilo suvise bolno..
najgore je to sto dosta ljudi konje shvacaju tek kao statusni simbol,a ne u biti ono sto oni jesu..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam bil u nedelju i dva lipicanca pastuha su bili na svojim mjestima odmah kraj zapadnog ulaza.Bili su vrijedni pažnje.

Tako je na tim boksevima su i bili natpisi. Ja sam nažalost stigao tek oko 5 tak da ih više nije bilo.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
konjar i "konjar"su dva različita pojma.konjar je onaj čovjek koji uzgaja,drži konje radi svog zadovoljstva."konjar"je onaj koji prvo pogleda koliko konj ima kila i obično ima par telefonskih brojeva od mesara.ona mrcina od tone i nije prirodno takva nego od koruze pa bi se i čudil da je još živa.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Evo kebir je sve rekao, dobar primjer vrlih "konjara" imali smo priliku vidjeti i za vrijeme zadnjih poplava u posavini, tjs za svakih poplava nažalost ima takovih slučajeva. A tu mrcinu od tone mi bilo preružnu za vidjeti prije 2 godine dok bila na jesenskom sajmu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Opcenito ljudi previše tove te hladnokrvnjake i posavce. Jasno mi je da ždrebad tove radi mesa i konje koji su predviđeni za klanje ali mi nije jasno cemu na primjer pastuh za rasplod treba biti debel ko svinja ???? Gledal sam baš tamo u gudovcu u nedjelju predvođenje svih konja od pocetka do kraja i stvarno se ne mogu nadiviti kak ljudi dovedu konje na izložbu.

Ono, bil je jedan pastuh(necu imenovati vlasnika), ne da ima skije nego štikle... pa kak možeš s takvim kopitima doc na izložbu??? Da se mene pita ja bi to odma diskvalificiral u startu.

Danas isto gledam jednu kobilu na sajmu u popovači. Ta kopita nisu valjda rađena dve godine. Ko tanjuri izgledaju.

Kaj je najgore moji konji kojima radimo kopita donekle redovito budu prije imali problema nego ovi kojima se ne radi....
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
kad smo kod kopita,koliko cesto vrsis korekciju i koliko placas?ili radis sam?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nemam svoje konje, al ovaj koji k susjedu dolazi računa potkivanje 50 kn po nozi i obrezivanje 25kn.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
a da??treba to znati,pogotovo kod sportskih konja.inace mene kosta 350kn s potkivanjem 2 noge...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mi cistimo i obrezujemo sami a kad treba potkivati dođe profesionalac, ma da i za to imam kompletan alat doma, kompletnu kovacnicu(deda je bio kovac).
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ima netko negdje raspored od ovogodišnjeg SKOK-a, kakove izložbe budu i sl?
 

Najnoviji postovi

Na vrh