• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

slanutak

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Nigdje nista o slanutku...sadi li ga itko?Koliko sam upucena kg je 30 kn
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Nigdje nista o slanutku...sadi li ga itko?Koliko sam upucena kg je 30 kn

Hm, da samo koliko imaš kupaca!? Isto kao i lješnjak po 60, a nemaš kome prodati!!!:icon_lol:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja volim jest slanutak, pa bi ga i posadio malo, ali ne znam nista o njemu, nadam se da cu saznat uskoro:)
Ako ima nesto, htio bi neki domaci, starinski, da je otporan i jednostavn, pa nek rodi koliko rodi...
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Ja cu ove godine posadit pola njive slanutka pola graha jer grah je upitan a slanutak ne treba vodu
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Nigdje nista o slanutku...sadi li ga itko?Koliko sam upucena kg je 30 kn
Sadi, sadi, samo je puno toga u Božijim rukama. Nije zahtjevan, pripremiti zemlju, zasijati, prihrana skoro pa nikako, pomoliš se Bogu i čekaš da mu godina bude kako treba. Ako je sve OK, kombajn i trljaj ruke. Šalim se, zahtjevi za vlagom postoje ali umjereno, proljeće sa puno kiše je razlog za konstantan nadzor nad njim jer u trenu sve izmakne kontroli i prepolovi urod ili ... jednostavno sve zaoreš.
:icon_thumright:
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Ok da treba vlagu al to nije potreba za vlagom kao druge vrste pa zaljevaj dan noc ;) nego jedino ako je extremno vruce i nema kise a o tome da je sve u Bozijim rukama,to je istina kao i za sve ostalo ma koliko se trudio ako Bog odluci uz svu zastitu i trud jednostavno nece rodit :D
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
slanutak ti je toliko tražen da 90 posto Hrvata nem POJMA ŠTO JE TO . Mislim na kontinentalni dio Hr
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
slanutak ti je toliko tražen da 90 posto Hrvata nem POJMA ŠTO JE TO . Mislim na kontinentalni dio Hr

Pa bas steta za njih :D: srecom svi ostali znaju i jedu ga
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Pa bas steta za njih :D: srecom svi ostali znaju i jedu ga

Evo,da ti iskreno kažem,prvi puta za njega čujem i ne sramim se toga.Kako se on priprema i kakav mu je okus?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
slanutak ti se ili svidja ili ne...
Meni je dobar, ima interesantnu teksturu, lagano barsunast i malko tvrd...ja ga bas zbog toga volim.
Sama juha od tog variva nije fina ko od tresnjevca, ali nije lose, dapace...
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Evo,da ti iskreno kažem,prvi puta za njega čujem i ne sramim se toga.Kako se on priprema i kakav mu je okus?

Iskreno ni ja nisam znala sto je to dok nisam dosla zivjeti u Dalmaciju :eek:: i volim ga jedino pripremljenog na salatu :) a okus ima slican kukuruzu
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Mi doma sijemo slanutak, kod nas je domaći naziv ČIĆVARDA. Sijemo ga uobičajeno nakon sadnje krumpira, tj kad se posadi krumpir čim se uhvati vremena posijemo po par redova graha, graška, slanutka i jarog grava(sikirice). Sijemo samo za svoje potrebe. Za veću proizvodnju treba riješiti vršidbu, za male potrebe ga počupamo, donesemo doma pa na betoniranom djelu dvorišta gazimo i mlatim dok ga ne ovršimo (kao i grah).
Nema nekih specijalnih zahtjeva, me prskamo ga ičim, samo se okopa.

A sprema se ili u obliku variva (sa dodatkom graha, leće, jarog grava, meni je najbolji sa lećom, leća se raskuha pa daje kremasto-gustu strukturu dok je slanutak tvrd i kompaktan.) Također može kao salata (isto kao grah salata).
 
Na vrh