• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike krajolika

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: slike krajolika

Je, lijepi zimski ugođaj, :) ali malo neočekivan. Očekival sam sunce iznad magle pa se nisam adekvatno obukel. :mur: Umjesto toga, trebalo mi je dobrih 20, od ukupno 35 min brzog uspona kaj sam se zagrijal.
Šuma je prekrasna, staza lijepo uređena, no kod povratka sam ipak "strelil nekoliko zajcev". To je prva uređena planinarska staza u Sloveniji. Postoji od 1853. godine. :icon_super:

Jako puno ljudi smo sreli na putu prema vrhu i na povratku. Priuštil si bum sigurno barem još jedan posjet kad zatopli i za lijepog vremena. Ali onda pješke iz Rogatca ili barem od glavne ceste, a možda iz Podlehnika. Znate kak se veli v Deželi: "Gora ni nora, tisti je nor ki gre gor". :D:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: slike krajolika

I današnji dan je iskorišten za malu rekreaciju, pentranje na Boč. Autom smo u Irju kod Rogaške Slatine skrenuli u brdo dok je bilo asfaltne ceste (nekih 5,5 km).
Dalje smo nastavili pješice po uređenoj šumskoj cesti prema planinarskom domu i šumskom planinarskom stazom prema vrhu (crveno na karti). Otprilike 1h i 15min oštrijeg hoda. Zahvaljujući g. Francu (planinar iz Kostrivnice), natrag smo malo skratili put jer nam je on pokazal neoznačenu šumsku stazu (plavo na karti) pa smo do auta stigli za 50 min.


Na vrhu je piramidalni vidikovac s kojeg se za u povoljnim uvjetima vidi i Triglav. Samo treba pogoditi neki od 3, 4 dana u godini kad je to ostvarivo (obično drugi dan poslije jakog nevremena). Barem tako tvrdi g. Franc koji je iskusan planinar.

Evo i nekoliko fotki sa vrha vidikovca. Možda kasnije bude i boljihkoje su sinovi snimili s aparatima, ne kaj su ove snimljene mobitelom.

Teren blizu vrha i pogled na vidikovac iz podnožja.




Pogledi sa vidikovca.







 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: slike krajolika

Hvala mirjanapintar.

Ni danas nisam imal mira. Jednostavno me lijepo vrijeme izmamilo u forsiranu šetnju.

Današnja ruta na karti. Prevaljeno 17 km tlocrtne izmjere. Treba dodati još poneki kilometar zbog značajnih i čestih visinskih razlika. Polazak 9:35, povratak 13:00 (taman na ručak :))


Usput sam napravil nekoliko fotki.
Ravna gora


Starinska drvena kućica


Srnice na paši (uzgoj u ograđenom prostoru)


Ravna Gora je još malo bliže


S lijeve strane je brijeg s kojeg je lijepi pogled, a desno se u pozadini vidi Donačka Gora


Pogled na Ivanščicu


Spomenik nakon gotovo 62 godine od izrade



Nekad su po selima bili ovakvi mali dučani


Limit je 12 slika. Još nekoliko u slijedećem postu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: slike krajolika

Nastavak prethodnog posta.

Jedna stara hižica



Jedna kobinirana drveno kamena kućica, nažalost potpuno dotrajala. Već se i dimnjak nakrivil od žalosti kaj nije održavana.


Ostali dio puta (skoro polovica) sam užival u šumskoj tišini pa nema fotki
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Re: slike krajolika

Na dva puta sam sreo devet srna danas. Nazalost predaleko da se vide.

66ff4d112d2afbd17640cffc5eda61a4.jpg
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Re: slike krajolika

compy slike su super, ali daj mi molim te reci su to 'friške' današnje slike?
Ako jesu, hm, bome se ima kod vas još snijega, i za prodati :eek:: ?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: slike krajolika

Muhac,ima kaj raje na Viru,jeli si videl jednog medjimurca da trzi krompir i jabuke.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: slike krajolika

NEW.... Ja bi rekel da ideš nizbrdo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Re: slike krajolika

:(y): Prvi si pogodio od svih ispitanih. Valjda na mobu drugacije izgleda.

Evo i kratki video od zadnjeg krajolika

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VHfeFqSvl2E[/YT]
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,356
Re: slike krajolika

Muhać,, jel to ono ostrvo, Vir,, gdje sam bio zadnji put na moru, prije nekih
26 ljeta ???
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: slike krajolika

haha Bela lađa je tu... Još samo Šoić fali :icon_razz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh