• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,437
Nešto slično se dešavalo jednom čovjeku kod mene. Na prikolicu feluga 16 sa 5 šarafa. Pucala ja zavarim ona nakon nekoliko vremena pukne. Nabavi drugu felugu i ona šeta i vremenom strada. Nabavi treću felugu debela jaka stavi, ja za njim idem sa autom ma hoda feluga prikolicu cima. Kažem ja njemu donesi nabu u njoj je problem. Stavim neba u amerikaner okrenem ma super. Nešto ne valja. Pogledam na bazu feluge dodir neki čudan, kad ono čovjek skinuo doboš pakni i stavio podloške između nabe i feluge, jedna podloška 10mm debela, dvije 5mm i dvije 3 mm. Pitam ga šta je ovo kaže tako došla iz fabrike. Neda reći da je on usro motku. A ja znam kad je skidao mehanizam pakni i doboš. I tako on 20 godina tandrkao.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
87
Slaba kvaliteta . Tehnos 2,5 metra . Kak je pri nama sigurno 20 godina . Remeni nikad mijenjani. Mijenjani jedini čekići . A malciral je mf 95 ks i sad veći traktor nikad nist . U red slame , trava 2-3 metra visine nikada ništa prije traktor od 150 konja osjeti nego da remen okrene
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,437
Puno radili ili si ga malo jace tjeral?

Kolega je na novom malceru skuril remenje, nije pomalciral.ni 2-3 ha...nabil si radio u traktoru i nabil gas pa nije uopce cul kak radi...a bil je i on pod gasom 🤣🤣
To su stručnjaci, koji samo gone i nemaju pojma šta se dešava.
Kako reče jedan forumaš za rad u šumi, nabavio sebi zaštitni šlem ali još da ima radio da sluša..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,220
Slaba kvaliteta . Tehnos 2,5 metra . Kak je pri nama sigurno 20 godina . Remeni nikad mijenjani. Mijenjani jedini čekići . A malciral je mf 95 ks i sad veći traktor nikad nist . U red slame , trava 2-3 metra visine nikada ništa prije traktor od 150 konja osjeti nego da remen okrene
Ima 5 remena. Tehnos je to jako dobro riješio.. Ja sam rotor smotao, ali remenje nikad nije mjenjano..
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,228
Ja mislim da onda nesto nije dobro ako su takolav udarac pretivjeli remeni a traktor da je ugasilo....al to samo ja mislim mozda se i varam...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,009
Sve je dobro. Rotor je savinula energija zamašne mase rotora, a ne nužno moment motora.
Ako je rotor naglo stal, onda jednostavno remeni nisu stigli proklizati, već je udarac tereta ugrasil motor.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,034
Remeni prokližu dok se kučište postepeno puni masom koju rotor ne može samljet i izbacit van. Onda remeni gube trenje i dolazi do proklizavanja.
Udarac u neku prepreku je jednostavno prebrz. Najbolje da pukne šaraf na kardanu 💪
 

Najnoviji postovi

Na vrh