• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sol za preživače

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja mješam sitnu (Tuzlansku) i vitamine u koncetrat, dobe poprilici koliko treba. Ovak ako kupujem blokove poližu mi novčanik na brzinu. :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Nemojte se igrat, ja vam kažem da su blokovi najsigurniji. Sol je kemijski spoj i može izazvat otrovanje, pogotovo ako se nema pojilice na koje uvijek ide voda. Ja sam imao problema sa vitaminsko-mineralnim dodatkom koji sam miješo u smjesu i od tada sam prešao na blokove. Ovca poliže koliko ima potrebu za solju i dalje neće.U smjesi mora pojesti ono što joj se da i tako sa s vremenom može doći do kroničnog trovanja... Tu su onda proljevi,dehidracije,živčane poremetnje.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod mene Biosaxon se najviše kupuje,ljudima nekako najjednostavnije,ah te financije ,da imamo neku udrugu u našoj opčini mogli bi uvesti direkt bez posrednika iz Austrije,izašao bi gotovo upola,nudio mi prije 2 godine jedan stari veterinar špagu al ga hebi odkud mi pare za minimalnu količinu koja je bila 30 tona:confused::confused:
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Također smo svega probali,i na kraju ostali na BIOSAXON-u,kupimo vrecu od 50 kg,i onda mješamo sa šrotom,jako je dobra,uopce se ne grudva. Blokovi su također super,samo nam to nije praktičko kod junadi,ako im ga staviš u kopanj,budu za pojeli za jedan dan,i cijeli dan se budu tukli za njega,bolje ovako i mir.

Slažem se sa tobom da je sol jako bitna,što kažu i mesari,ona životinja koja je dobila sol se ful lagano guli,a ona koja nije,ide jako teško,sve se kida,onda to i ružno izgleda,pogotovo se to jako vidi kod janjeta.

Potpisujem sve napisano, isto koristim već neko vrijeme BIOSAXON za ovce i stvartno sam zadovoljan. Koliko košta ta vreća od 50 kg?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
cijena je: 1,52+PDV kn/kg u A.B.M. d.o.o.
 
Posljednje uređivanje:

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Ako je sastav isti kao u kolutu, onda je isplativije kupovati na vreću, ja za te pare ne mogu kupiti tri koluta (12 kg).
 
Z

zeleno zagorje

Guest
mi dajemo biosaxon kamen da ovce ližu, ali povremeno im nasipamo malo kuhinjske soli, samo poližu koliko im treba ostalo ostave i to poberemo i maknemo
 
Z

zeleno zagorje

Guest
mi smo nekad ranije malo osolili vodu kad smo hranili samo u ljetnim tj otvorenim stajama ,a sad je staja zatvorena i ne solimo ništa vodu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
slano krave vole

..ali vlada bezparica ..da li se smije kravama dati sol oblika i sastava kakvu komunalne službe bacaju po cesti ovih dana
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: slano krave vole

Sol kravama ne smeta (u razumnoj količini ) ali komunalna sadrži i pijesak ??
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: slano krave vole

Moze postat gusava jer nema joda u onoj soli...bar mislim da nema
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: slano krave vole

Koliko znam meni piše na vreči nejodirana krupna sol za ceste, solana pag i kak veli zivisic bolje ne isprobavati!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: slano krave vole

Negdje je vec na forumu pisano o hranidbi stoke s takvom soli.....
Takvu sol netreba ni pod razno davat jer se radi o neprociscenoj, nepreradenoj,punoj stetenih i moguce kancerogeni tvari....
Eto prenosim sta sam cuo(procitao)i nikako se nebi upustao u takve "eksperimente" !!!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: slano krave vole

ne znam ti ja o tome nista vise...
al mi je zaj sta nemam ni soli ni krave
 

Najnoviji postovi

Na vrh