• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Solis 26

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Poštovani forumaši,vlasnik sam Yanmara 1300d, ali zbog učestalih problema razmišljam o prodaji i kupnji nečeg novog.
Zanima me da li netko ima iskustva s navedenim traktorom?
Motor original Mitsubishi, to je u redu, ali što je sa ostalim??
Koliko je to pametno uzeti obzirom da mu je cijena sa pdv-om cca 10 000 eura?

Performanse traktora Solis 26:

pogon na 4 kotača
Mitsubishi motor i konstrukcija, S3L2, 4-taktni, direktno ubrizgavanje, 3 cilindra
snaga motora je 19,1 KW
mjenjač je mehanički, ima 6 brzina unaprijed, 2 unatrag
maksimalna brzina je 17,05 km/h
sila podizanja poluga je 600 kilograma
MITA hidraulični sistem
ekonomičan i jednostavan za korištenje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Izbor traktora je jako individualna stvar. Usudim se tvrditi da ni ti nisi potpuno siguran kakve karakteristike bi trebal imati traktor za tvoje potrebe. Postavi se u našu kožu koji smo bez informacija kojima ti raspolažeš.
Jedino kaj ti mogu savjetovati je da kupiš traktor 10-20% jači nego smatraš da ti je potreban.
Ja sam kod kupnje razmišljal o traktoru 40-ak KS, a na koncu kupil 50 KS i nije mi žal.
Traktori koji imaju največu brzinu ispod 20 km/h su za korištenje na okućnici i do 1 km udaljenosti. Za veće udaljenosti su prespori (ne možeš ga stalno tjerati na maximumu).
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Ovako, meni je potreban traktor za malčiranje i nošenje atomizera od 200 l. To sve radim i sa Yanmarom, ali zbog čestih kvarova gubim volju za njime, tj. nije toliko ni do popravaka koji su relativno jeftini, nego do cijene dijelova (monopol). Za neke veće radove imam IMT 539 tako da sam tu relativno situiran.

Eh da, površina koju obrađujem je za sada 1 ha voćnjaka (bobičasto voće), uz eventualno povećanje za max. još jedan hektar.

Ono što me zanima su neka osobna iskustva sa Solisom ili ako netko zna osobu koja ga posjeduje pa da malo prodiskutiramo...
 
Na vrh