• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

spajanje hidrauličnog razvodnika

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Molim pomoć ako mi tko može objasnit kako se ovo spaja,
1-3 je vjerojatno dovod i odvod
4-5 dvoradni cilindar
6-7 dvoradni cilindar
2-???? kam se to spaja
ili griješim?



Ako se netko malo bolje kuzi molim da mi rastumači malo.
Razvodnik je sa dizalice sa dvije ručice.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
1 je ulaz, jer je dolje regulator pritiska ili protoka ulja
2 i 3 ti mogu biti izlazi, ovisno kak ti odgovara priključak (u tvom slučaju 2, na 3 je samo čep)
4-5 i 6-7 su priključci za dvoradne cilindre
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Molim pomoć ako mi tko može objasnit kako se ovo spaja,
1-3 je vjerojatno dovod i odvod
4-5 dvoradni cilindar
6-7 dvoradni cilindar
2-???? kam se to spaja
ili griješim?



Ako se netko malo bolje kuzi molim da mi rastumači malo.
Razvodnik je sa dizalice sa dvije ručice.
Jel možeš poslikat ručice za upravljanje,baš me zanimaju,jer sličan takav imam i ja...
Kod mene ti je ovako

1. -Dolaz/ulaz ulja
2. Povrat/izlaz ulja
3 -Blindirano
4-5. Dvoradna komanda
6-7. Jednoradna komanda,jer sam jednu prebrikal,da mi bude samo za dizanje..U ovom mom slučaju prednjeg utovarivača.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Jel možeš poslikat ručice za upravljanje,baš me zanimaju,jer sličan takav imam i ja...
Puno puno hvala
razbijao sam si glavu sa puhanjem na kompresoru i sveg se z.... sa uljem ali sad su mi stvari mnogo bistrije.

evo slike
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Puno puno hvala
razbijao sam si glavu sa puhanjem na kompresoru i sveg se z.... sa uljem ali sad su mi stvari mnogo bistrije.

evo slike
To je to,da...skoro isti ko i kod mene... raspored ti je otprilike takav kak smo gore već naveli... samo sam ja kod sebe nešto raskopav'o i presložio jednu komandu na jednoradnu..a sad šta sam radio,više se nesjećam,znam da je bilo viška dijelova :p
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
To je to,da...skoro isti ko i kod mene... raspored ti je otprilike takav kak smo gore već naveli... samo sam ja kod sebe nešto raskopav'o i presložio jednu komandu na jednoradnu..a sad šta sam radio,više se nesjećam,znam da je bilo viška dijelova :p

konačno sam kupio hidraulični aktuator pa idem sad konstruirat mašinu za piganje.
uzeo sam pumpu od kombajna sa rezervarom 10l i preko remenice sam stavio elektromotor tako da cu imat negdje 1000okr na pumpi,jel to prebrzo ili da smanjim okretaje još,jer bit ce mi potreban malo jači moment na aktuatoru?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
konačno sam kupio hidraulični aktuator pa idem sad konstruirat mašinu za piganje.
uzeo sam pumpu od kombajna sa rezervarom 10l i preko remenice sam stavio elektromotor tako da cu imat negdje 1000okr na pumpi,jel to prebrzo ili da smanjim okretaje još,jer bit ce mi potreban malo jači moment na aktuatoru?

E bogami,to ti ja neznam,možda naleti netko ko se razumije više u te hidrauličke stvari:confused:
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
E bogami,to ti ja neznam,možda naleti netko ko se razumije više u te hidrauličke stvari:confused:

A budem sve pospajal pa cu vidjet mislim da nebi trebalo bit previše po mojoj nekoj racunici.
hvala još jednom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
konačno sam kupio hidraulični aktuator pa idem sad konstruirat mašinu za piganje.
uzeo sam pumpu od kombajna sa rezervarom 10l i preko remenice sam stavio elektromotor tako da cu imat negdje 1000okr na pumpi,jel to prebrzo ili da smanjim okretaje još,jer bit ce mi potreban malo jači moment na aktuatoru?
To ti je kak da pitaš kaj ti je potrebno za obradu polja.

Probaj, pa budeš videl jel ti je gibanje prebrzo ili ti pak motor staje pri radu.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
To ti je kak da pitaš kaj ti je potrebno za obradu polja.

Probaj, pa budeš videl jel ti je gibanje prebrzo ili ti pak motor staje pri radu.

znam da je malo glupo pitanje postavljeno,probat cu pa cu vidjet šta se dešava.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Jel možeš poslikat ručice za upravljanje,baš me zanimaju,jer sličan takav imam i ja...
Kod mene ti je ovako

1. -Dolaz/ulaz ulja
2. Povrat/izlaz ulja
3 -Blindirano
4-5. Dvoradna komanda
6-7. Jednoradna komanda,jer sam jednu prebrikal,da mi bude samo za dizanje..U ovom mom slučaju prednjeg utovarivača.

Može pitanje pa ako neko zna odgovor; od čega je taj razvodnik , može li se nabaviti povoljno takav (sto jeftinije) ili bilo kakav sa min.. dvije, tri ili 4 komande ?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Može pitanje pa ako neko zna odgovor; od čega je taj razvodnik , može li se nabaviti povoljno takav (sto jeftinije) ili bilo kakav sa min.. dvije, tri ili 4 komande ?

Iskreno da ti kažem,nemam pojma,ja sam to nabavio skoro pred 20 godina,a sa čega je bilo,nemam pojma... ali...mi se čini da je moj susjed platio sa dva izvoda,nekakvih 800-900 kn...nemoj me baš uzet za riječ...:cry:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav!
Htio bih spojiti hidrauliku na traktoru tako da preko jedne rucice kontroliram prednju i straznju hidrauliku, na nacin da poslije rucice ugradim preklopnik kojim bi birao kojom stranom hocu upravljati. Zanima me je li to izvedivo i kakva su vasa iskustva? Ako netko ima informaciju o tom elementu (slike), bio bih zahvalan..
Lijepi pozdrav!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jel bi ti da taj ventil bude u elektromagnetnoj verziji ili ono čisto mehaničkim putem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
O kojem je traktoru riječ?
To bi moglo na Tomi vinkoviću a za druge nisam siguran.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Moja predpostavka je i bila da se radi o tom ili takvom traktoru ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pogledaj malo temu Firemanpetra. On je to napravil, samo preklapa zadnju hidrauliku i kiper izvod.
Trebaš tropoložajnu slavinu i nekoliko fitinga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh