• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spajanje pilica sa starijim kokama

BHKane

Novi član
Tu od
22 Svi 2019
Poruka
5
Da li neko ima iskustva, kada bi mogao spojiti mlade pilice sa starijim kokama, trenutno su stari 3 mjeseca, pa zna li neko, hocel mi biti problema da sve skupa spojim, do sada su bili u ogradjenom prostoru, koke i kavez do pilici, da li bi starije koke ubijale ove mladje, da li bi stariji horozi ubijali mladje horoze,,, hvala.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ako mali imaju dje pobjeć nebi trebalo bit problema ja svoje nekad i ranije puštam
A moji su obicno prije pustanja u boxu koji je kraj kokosinjca pa se gledaju neko vrijeme preko ograde prije toga
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Inače se stavljaju skupa po noći, ali nisam vidio neke velike vajde od toga. Zna to biti velik problem. I kad kvočku odvojiš na neko vrijeme, bude problema kad ju se vrati u jato. Ako možeš, radije ih drži odvojene. A ako imaš veliki prostor onda kako kaže kolega, imaju gdje bježat. Sve je to stres za njih mlade
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja baš juce vratio kvocku nazad bila je oko mjesec dana s pilicima otkvocala se isto su je sinoc tukle sad je vidim mir
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam jucer na sajmu kupio bijele tovne pilice stare dva tjedna. Odmah sam ih pustio na pod u prostoriju sa domacim pilicima od mjesec i pol. Nema za sad nikakvih problema jedino sto su ovi bijeli mlitavi pa im ovi pojedu dosta hrane. Ne zele se boriti za hranu pa sam im stavio na vise mjesta. Domace mislim prebaciti u prostor sa odraslim kokosima ali prvo ce biti zatvoreni tjedan dana posebno u jednoj gajbi visoko odignuto od poda koja ima zicana vrata tako da vide van. Jos ju moram malo srediti i pokrecit vapnom. U njoj ce dobiti i vode i hranu i mir ,planiram da ce lako u nju sprhnuti kad su gladni i stari ih tjeraju ili idu za spavanje , a odrasle kokosi ne mogu do njih jer je visoko i podrezat cu im jos krila. Najvaznije da imaju na miru jest i pit i mir kod spavanja jer bi ih stare tjerale sa hrane i za par dana bi bili vec pothranjen i bez imuniteta. Najgora stvar bi ih bilo odmah pustit medju stare a da se nemaju kud sklonit jer bi stalno morali bjezat , a ovako kad postepeno skuze gdje su mislim da nece biti problema.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
A pošto jesu tak od dva tjedna ak se smije znat?
Mi uvijek uzimamo jednodnevne
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pilici su najjeftinija stavka, 12kuna komad. A sad dalje ide 25 kila srota 50 kuna , pa 10 kila trtikala 20 kuna, pa pocetna smjesa starter 45kuna 10 kila . Pa vreca smjese za starije 50 kn, pa vreca koncentrata 65 kuna , pa sam kupio nekakav lijek za grgljanje i vitamine isto pedesetak kuna. Onda jos vrecu hoblovinja za 30 kuna. Plus stuja po noci i naravno voda. Trud necu racunat.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jeftinije je puno kad imate svoj mlin pa sami šrotate sad ne znam jedino kolko on košta
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni kvočka prije tri mjeseca izlegla 14 pilića i 7 dana nakon toga ih počela ubijati, svaki dan jednog! Nisam odmah "skužio" da ih ona ubija, nije mi palo napamet jer još nikad nisam imao takav slučaj dok ju nisam vidio na djelu! Tako mi ubila 3 komada! Nju sam maknuo, a piliće pod žarulju i za sada sve super! Kvočka je završila u loncu, a piliće sad planiram polako pustiti među stare! Jedan mali pjetlić već počeo kukurikati!! IMG-f9e949d831c5a60153d4d0959ce319da-V.jpg IMG-533884d3db0779f9f976e2d3f9191776-V.jpg
 

Prilozi

  • IMG-87ca2e7a43e2c512a2679935f84e5006-V.jpg
    IMG-87ca2e7a43e2c512a2679935f84e5006-V.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 5

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kvočka je bila masna, čudo jedno za kokoš koja je 21 dan ležala na jajima!! Čim sam ju odvojio od mladih, prestala sa kvocanjem i dva dana poslije toga sam ju zakl'o! IMG-e2035434f766b4e3cc80a848ae8f319e-V.jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Decki kod mene katastrofa. Pustim ja polako svoje male sa starim kokosima i u cosak se nabili i ne mrdaju. Niti jedu niti piju. Tak su stajali dva dana s time da sam nasao dva krepana. Stare ih naganjale kad sam ih malo potjerao tak da se nisu usudili nikud. Sad sam ih opet vratio u njihovu prostoriju.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
robelar kakav ti je prostor u kom si ih drzao? Kod mene kokosinjac ima 3 nivoa ukljucujuci i pod tako da pilici imaju gde da pobegnu. Mozda mi jedno godisnje ubiju kokoske. Ali ne preko. Jos imam i dosta pataka i sve prodje super.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Znam da nije tema ali jel drzite patke s kokosima ja bi nabavio opet japanke jer ove domace se nista ne razmnožavaju ali bojim se da će previše mutit vodu
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ja ih drzim zajedno i nemam problema. One zaprljaju vodu al kokoske su naposlju i na dosta mesta ima ciste vode
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moje jako prljaju a imaju tri lonca jedino da ih malo razbacam po dvorištu a ne ovak kak su svi na jednom mjestu
 

Najnoviji postovi

Na vrh