• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spor oko zemlje

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ovak ljudi imam problem, nedavno mi je umro deda, i sad moja mama i njezina sestra odnosno moja teta su se trebale dogovoriti oko zemlje, a ima je dosta ali je moj dragi tetak izmanipulirao moju tetu i sad kaže ovak da ako se oni odreknu kuće, mi moramo njima dati svu zemlju, oko 6-7 rali, a ja naravno nedam pa sad jel ima ko kakav savjet i jel imal ko takvih problema!

Molim vas hitno mi je!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovo smrdi na to da opet neki odvjetnik bude omastio brk ako ne dođe do dogovora međusobno,uvijek dolazi do ovakvih situacija nakon nečije smrti,nažalost
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako se djele 50/50 , pa drže da kuča vrijedi puno a zemlja malo ili je takvo stanje na tržištu imaju pravo .
Ako misliš da te mulja ponudi ti njemu da on uzme kuču a ti zemlju
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nije deda ostavil nikakvu oporuku? U tom slučaju, imovina se dijeli na djecu u jednakim omjerima, i to ako nema dogovora, svaka parcela zasebno, u vašem slučaju ide na 1/2. Pitajte kod javnog bilježnika ili odvjetnika, samo znam da nema djelomičnog,ili uvijetnog odricanja naslijeđa.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Ovak ljudi imam problem, nedavno mi je umro deda, i sad moja mama i njezina sestra odnosno moja teta su se trebale dogovoriti oko zemlje, a ima je dosta ali je moj dragi tetak izmanipulirao moju tetu i sad kaže ovak da ako se oni odreknu kuće, mi moramo njima dati svu zemlju, oko 6-7 rali, a ja naravno nedam pa sad jel ima ko kakav savjet i jel imal ko takvih problema!

Molim vas hitno mi je!!!
Ako se upustite u to da vam sud ili advokati to podijele mislim da če vam oni to jako lijepo (perfidno) u rukavicama pola ili sve uzeti.Savjet najbolje se dogovorite sami,svaki malo popusti.Kako kažu odvjetnici svojoj stranci Mi (ADVOKATI) ČEMO DOBITI???????
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
nema ti ništa od suda, sami se dogovorite. ako ti se rastegne na 10-15 ili više godina, samo ćeš živce uništavat, a da ne pričamo o parama. o hrvatskom sudstvu bi se dalo na dugo i široko, trebalo bi novi forum otvarat. ovako svako malo popusti i svi su u dobitku. a i kad se dogovorite, obavezno SVE proknjižit, sve papire sredit. mi smo imali slučaj da je ostala jedna parcela neupisana (???) nakon ostavinske koja je bila 1997 i sad su se sjetili u katastru da to nije upisano. iako su sve ostale upisane, traže od nas ili novu ostavinsku ili dogovor.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@IMT ,ti tražiš savjet a da nisi iznio sve informacije.Teta bi se odrekla kuće.Čije kuće,jel samo dedine,ili je tvoja majka živjela u toj kući i sudjelovala u izgradnji, dogradnji ili održavanju iste.Ako nije,onda nasljedstvo ide popola,ali ako je onda ima pravo na utvrđivanje vrijednosti doprinosa,i postotak koji je utvrđen ne ide u ostavinsku osnovu.Ili je to slučaj sa tvojom tetom.razumiješ?Ili je deda tvojoj mami ili teti za života nešto dao,ako je,za toliko se umanjuje pripadajuči dio sadašnjeg nasljedstva.Ima tu brdo caka,zato je najbolje dogovoriti se doma,staviti na papir broj i naziv čestice koja ide kojoj nasljednici i na raspravi kod čitanja imovine odmah se izjasniti šta će tko dobiti.Ako to ne napravite,tj,na prvoj ostavinskoj raspravi se ne složite, - koja je besplatna, ide druga koja se plača.A na odvjetnike zaboravite,to su lopovi koji će vas opljačkati ko zadnje ******.

Evo sam utvrdila,na forumu ne možeš napisati riječ idiot.
Evo,možeš,a zašto mi je onda prije izbacilo zvijezdice?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Ostavinsku raspravu će voditi javni bilježnik, ako su one dvije jedine nasljednice sva imovina će ići na pola, znaći pola svake čestice i pola kuće dobit će tvoja mama. To je slučaj ako nijedna strana ništa ne osporava. @Steyr nije u pravu kad kaže da nema odricanja..itekako ima, kao i dogovora, kome će što pripasti. U slučaju osporavanja ( netko misli da je zavrijedio više jer se više brinuo o preminulom, ili u vašem slučaju netko želi cijelu kuću, a drugi se ne slaže. ili se pojavi treća osoba), postupak ide na sud gdje se donosi konačna rasprava. A tamo tko želi može uzeti odvjetnika.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Pa ako se nemrete dogovorit, na sud.
ilipodjelite kod bilježnika kak vas pripada 50/50 i dat u prodaju putem agencije.
Eventualno uzet procjenitelja.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Daj @daniels,nemoj čovjeka upučivati na sud.To je zadnja opcija,kada su sve druge iscrpljene.Ja sam sa bratom i majkom očevu ostavinsku riješila za petnaest minuta.Kod kuće dan-dva prije dogovor,unutra kod čitanja svake čestice se zabilježilo kome će pripasti,i to je to.Njajednostavnije i najjeftinije. I najbrže.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Kolega kaže da se nemogu dogovorit.
Ako se nemožeš dogovorit kak misliš onda riješit?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Argumentiranom svađom doma za stolom.Predočenjem činjenica o odvjetnicima drugoj strani,spuštanjem tenzija,predahom nekoliko dana nakon žustre rasprave,iscrpljivanjem svih mogućih kombinacija,pa ako treba i manjom štetom na svoj račun.
Ako niti nakon toga ne ide-ah,Bože moj,i odvjetnici moraju živjeti.A i sezona skijanja je tu.Bolje da oni polome noge neg mi,jel,za te novce.
Ja bih ipak radije da polomim ja.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Na ovu temu dalo bi se napisat stranica i stranica....
Na žalost imam iskustva u svim smjerovima kolko ti srce želi...

Mama i njezina sestra moraju same sjest za stol i probat se dogovorit ak ne uspiju nitko im neće pomoć...
 

Najnoviji postovi

Na vrh