• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremišta (gnojišta) za kruti i tekući gnoj, lagune i osočne jame!

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro te savjetuje kolga, napravi tako i mislim da nebude problema, samo eventualno nemoj baš stavljti gnojište na ploču od septičke.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ako staviš gnojište na septičku riješio si problem septičke i gnojišta jednim udarcem (čitaj financijama), samo naravno mora biti dovoljno jaka ploča na septičkoj. Ja imam kružnu septičku promjera 6 m i dubine 2,1 što ispada oko 59 kubika. Ide mi dosta kišnice u nju tak da bi mi trebala još jedna. Gnojište je iznad.
Po meni je uvijek bolje napraviti veću, možda danas sutra povećaš prizvodnju...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Emy ako to vec planiras radit onda prouci sta nalazu zakoni i pravila...kod nas je sad aktualna nitratna direktiva,u odredjenom roku cemo svi koji se bavimo stocarstvom morat imat uredjena spremista bilo tekuca ili kruta po EU standrdima....
I vas to isto ceka,jer i vi cete kroz koju godinu bit dio te price,tk da nebi u
buduce imao problema,a kad vec ulazes onda gledaj da to bude po nekom pravilu....
Za kruti gnoj po mom saznanju ide 10kubika po odraslom grlu,znaci za 10kom=100 kubika.=10m-s,10m-d,1m-v...
Eto pa ti sad gledaj da ukomponiras ovaj prakticni dio sa ovim zakonskim,da nebi bilo poslje nisam znao....:icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nitratna direktiva se odnosi na apsolutno sve!!
Drugi je problem kak se ko toga pridržava :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh