• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sredstvo protiv smrzavanja voća - zaštita od mraza

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Imam vani kuponsku kadu punu vode u kojoj perem salatu. Jutros je bio led dva milimetara debeo na vodi.

Trešnju smo zamotali gustim plasteničkim podnim platnom, rodna je nevjerovatno, bila bi šteta da se nismo potrudili. Valjda nije i ispod ili prije izmrzlo - listovi su joj jučer po onome vjetru bili sperušni i obješeni.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Trešnje su u fazi veličine ploda 1 cm do početka zrenja već se pomalo crvene. Na njima ima mjestimično štete, već danas su neke pomodrile i mekane na dodir.

Breskva i nektarina veličina ploda 2 do 3 cm na njima je mala šteta što se vidi za sada.

Loza je bila u fazi od 5 do 20 cm dužine pruta ovisi od vrste. stradala 90%.

Krompir totalka.

Ujutro javljaju Norvežani 0 do -1 stupnjeva.
A nama neka je Bog na pomoć.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jedan susjed ujutro u 4h isel sa špricom i vodom zaljevat jabuke, a drugi je cijelu noć u vočnjaku sa traktorom vozil u krug nekog vraga zapaljenog i dimil voćke. Kod starog svi orasi i voćke nastradale, a po šumi sam baš gledal da je i agacija sva spaljena tak da žalim i pčelare jer će im nažalost žetva opet podbaciti.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Noćas kod mene na razini prve žice -2 od negdje 4h a dežurao cijelu noć oko termometara pokušana zaštita paljenjem piljevine i dizela te špricanjem leđnom špricom u više prolaza. Da li će biti koristi vidjeti ću tokom dana.Jučer šprican sa Poly Aminom.
 

Prilozi

  • Mraza je bilo.jpg
    Mraza je bilo.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 115
  • Borba protiv mraza.jpg
    Borba protiv mraza.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 150
  • Borba protiv mraza2.jpg
    Borba protiv mraza2.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 117
  • Bojno polje poslije bitke.jpg
    Bojno polje poslije bitke.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 117

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Jutros bio popravni.
Otišao dio trešnje, loza do kraja i dvije table breskve.
Paljene su auto gume izgledalo je ko apaokalipsa još se smrad nije razišao.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kod mene ovako prošlo 80% plodova, preživilo jedino što je bilo duboko u lišću.
 

Prilozi

  • 1236.jpg
    1236.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 102

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Naspram prošle godine kada su mi svi orasi i sve ostale vočke stradale i nije bilo apsulutno ničega, ove godine sam imal sreće. Bilo je oko -0.5 do -1C samo pred jutro nekih sat vremena i to do nekih 1m od tla. Smrzli su se samo mladi orasi koji su niži bili, veliki koji bi trebali roditi hvala bogu nisu kak ni ostale veće voćke.
Ove godine sam čepoval paulovnije i poterale su već neke i prek 15-20 cm i to se sve smrzlo ali vidim da neke već teraju novo tj. izdanke koji se nisu smrzli jer su bili zaštićeni od zemlje.
Sve u svemu ako ne bude opet neka smrzavica ovo je za mene prošlo dosta dobro u usporedbi s prošlom godinom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Misliš na
djed.gif
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ovog puta sam dobro proša. Možda do 5% maksimalno ima oštećenja od mraza. Ponegdje se vidi da je dio ploda malo oprljilo. Malo mi je lozu opalilo, rubove lista, ali cvjet je ostao ne oštećen. Sve u svemu jako dobro, za razliku od prošle godnine kad nije bilo ni bobe ničega.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Kod mene loza totalka. A breskva ostalo jedno 20 %.
Ima plodova da s vana izgleda bez oštećenja ali kad ga otvoriš unutra oko špice crno ili smeđe.
 

zvonkodtz

Novi član
Tu od
2 Svi 2017
Poruka
1
moje iskustvo u upotrebi sredstva ekofrizz za zaštitu od mraza je vrlo loše. Naime sredstvo je upotrebljeno i nanešeno na kajsije po uputama i na vreme međutim efekt je nikakav a mraz i nije bio baš jak -1,5
 

Najnoviji postovi

Na vrh