• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sta je ovo?

M

Miroslav

Guest
Dobio sam plod ne znam koje vrste. Plod izdaleka slici paradajzu. Izbliza kora slici paprici. Ima intenzivan miris dinje. List je slican paprici. S koje planete je ovo doslo i koje je vrste? Pogledajte slike u privitcima. Pisite sve sto znate o ovoj biljci. Hvala unapred.
 

Prilozi

  • 19102010.jpg
    19102010.jpg
    89.5 KB · Pregleda: 315
  • 19102010(001).jpg
    19102010(001).jpg
    97.1 KB · Pregleda: 407
C

chickenlover

Guest
Dobio sam plod ne znam koje vrste. Plod izdaleka slici paradajzu. Izbliza kora slici paprici. Ima intenzivan miris dinje. List je slican paprici. S koje planete je ovo doslo i koje je vrste? Pogledajte slike u privitcima. Pisite sve sto znate o ovoj biljci. Hvala unapred.

Mnogo su malene slike, lici na nekakvu sljivu. Trebao si ga razrezati da vidimo semenke. Ja svakako ni onda ne bi znala sta je, al eto, da se nagledamo cuda svetskoga. :supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Svega sam vidija ali ovoga majkemi,nisam nikad.
Baš si dobro reka s koje to planete...možda su kod tebe sadili NLO.:rolfer::rolfer:

Na prvi pogled san mislija da je jaje,sa ove male slike.......:rolfer::rolfer::lol::lol:bitno da je od pernate životinje...
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Dobio sam plod ne znam koje vrste. Plod izdaleka slici paradajzu. Izbliza kora slici paprici. Ima intenzivan miris dinje. List je slican paprici. S koje planete je ovo doslo i koje je vrste? Pogledajte slike u privitcima. Pisite sve sto znate o ovoj biljci. Hvala unapred.

Da ne spomenu intenzivan miris ja bih ispalio glupost, na ovim slikama mi taj plod najvise lici žižuli . Za bageristu znam da zna sta je žižula za ostale nisam siguran !!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
ovo me podsjeća na one žute šljive ali kako se zovu,izgledom su isto ko i plave ali jedino su bile druge boje,kod nas su ih zvali "bilice" ..:scratch...imao ih davno,a sad jel to to......:?:
a kaj ti nemre reći onaj ko ti je to donjeo??????????
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Žižula nije sigurno jer ih berem ovih dana, a šta je nemam pojma. Jel to voćka ili povrtnica?
Mušmula nije a da nije to jedna od vrsta oskoruše?
 
D

dalmatino

Guest
Dobio sam plod ne znam koje vrste. Plod izdaleka slici paradajzu. Izbliza kora slici paprici. Ima intenzivan miris dinje. List je slican paprici. S koje planete je ovo doslo i koje je vrste? Pogledajte slike u privitcima. Pisite sve sto znate o ovoj biljci. Hvala unapred.

Meni to najviše sliči na jednu vrstu agruma koji se zove ni manje ni više nego KUMKVAT. Iskreno uživo nisam nikada vidije ali žena je odmah pogodila. Malo proguglam i izgeda da je u pravu.
fruit_10.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Da ne spomenu intenzivan miris ja bih ispalio glupost, na ovim slikama mi taj plod najvise lici žižuli . Za bageristu znam da zna sta je žižula za ostale nisam siguran !!

Itekako da znam,kolega,imam je doma kod sebe pa ču roknut jednu sliku da se može usporedit,,,..
I jako dobrog okusa,,naravno ko voli,mi očerupamo dio stabla ko da smo insekti i onda kad skuži baba,:axe::axe::mrgreen:
 
C

chickenlover

Guest
Meni to najviše sliči na jednu vrstu agruma koji se zove ni manje ni više nego KUMKVAT. Iskreno uživo nisam nikada vidije ali žena je odmah pogodila. Malo proguglam i izgeda da je u pravu.
fruit_10.jpg

Znas sta je jedino problem ovde? Kumkvat ima grguravu koru, (kao ovaj na tvojoj slici), a ova gore "sljiva" je glatka ko da je na botoksu. Isto mi se cini da nema kumkvata sa okusom i mirisom DINJE. Ako si gugliranjem nasao i takav, daj reci, bas me zanima. Ja nisam uspela da nadjem.
 
M

Miroslav

Guest
ovo me podsjeća na one žute šljive ali kako se zovu,izgledom su isto ko i plave ali jedino su bile druge boje,kod nas su ih zvali "bilice" ..:scratch...imao ih davno,a sad jel to to......:?:
a kaj ti nemre reći onaj ko ti je to donjeo??????????

Nemre kaj i on ne zna. On trazi pomoc od mene. Psssst. Nemojte mu reci da ja trazim pomoc ovde.
 
Na vrh