• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta sa starim voćnjakom - vinogradom

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
probaj promijeniti špricivo,malo boom,cidokor,uragan..... i pojačaš dozu
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to ti sve isti ku.ac:rolfer:

jel tebi isto piti žesticu ili pivo,ak si gledo sastav nije ti isti,stalno tretiranje istim herbicidom biljka postaje imuna na njihovo djelovanje -nemoj puno trčati po njivi, pa ti i bu prije počelo djelovati:)
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
jel tebi isto piti žesticu ili pivo,ak si gledo sastav nije ti isti,stalno tretiranje istim herbicidom biljka postaje imuna na njihovo djelovanje -nemoj puno trčati po njivi, pa ti i bu prije počelo djelovati:)

BOOM EFEKT®
Pinus TKI
Pripete datoteke

Navodilo za uporaob (96 kB)
Varnostni list (181 kB)

Aktivna snov: glifosat (360 g/L)(N-fosfonometil glicin)
Način delovanja: sistemično
Formulacija: SL (vodotopni koncentrat)
------------------------------------------------------------

Cidokor

HERBICID, formuliran kao vodotopivi koncentrat (SL)

AKTIVNA TVAR:Glifosat (u obliku izopropil amino soli).............480 g/l


-------------------------------------------------------------------

Preparat (formulacija, aktivna materija i proizvodjac)
URAGAN SYSTEM-4 (SL; glifosat 350 g/l; Syngenta)

----------------------------------------------------

a što ga ti čovjeće nalupa:madmana::madmana::madmana:

sastav je isti, tj aktivna tvar, mala razlika je u količini djelatne tvari, ali o tome ovisi i koncentracija (i cijena hvala bogu)

i baš bih volio vidjet tu biljku koja je razvila rezistenciju na glifosat:rolfer:

i prijatelju okupaj travu cidokorom da curi na sve strane, ili je samo malo "oplahni" pa češ vidjeti razliku u uspjehu,, ali i u potrošnji herbicida...
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ma pričekaj još 7 dana, i vidjeti ćeš. Najbolje je ako se šprica dan dva prije kiše, jer onda tvari brže kolaju po biljci. Ako je suša onda sporije.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
A kaj očekuješ?..tja nisi stavio solnu kiselinu:rolfer:
Današnji herbiidi imaju djelovanje tako da uspore rast i daljni razvoj a ne da se biljaka nestane preko noči .


očekujem da bar malko požuti nakon nekoliko dana.i koji klinac piše tamo da se na to mjesto može čak i sijati nakon 6 dana,a kako sijati kad je korov još na istom mjestu.da ga počupam?????to mogu i bez prskanja.

ma čekaću još malo.

Ma pričekaj još 7 dana, i vidjeti ćeš. Najbolje je ako se šprica dan dva prije kiše, jer onda tvari brže kolaju po biljci. Ako je suša onda sporije.


pričekaću još,mislio sam da to brže djeluje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
očekujem da bar malko požuti nakon nekoliko dana.i koji klinac piše tamo da se na to mjesto može čak i sijati nakon 6 dana,a kako sijati kad je korov još na istom mjestu.da ga počupam?????to mogu i bez prskanja.

ma čekaću još malo.

pa teoretski možeš sijati
herbicid je u biljci i samo je pitanje sata kad će se to pokazati,znači korov je "kaput" samo on to još nezna;)

inaće da nisi prskao pola trave bi se ponovo ukorijenilo, a ovako neće
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pa teoretski možeš sijati
herbicid je u biljci i samo je pitanje sata kad će se to pokazati,znači korov je "kaput" samo on to još nezna;)

inaće da nisi prskao pola trave bi se ponovo ukorijenilo, a ovako neće

danas sam vidio na sirku i na čičku da je počelo djelovanje,a i bio sam u poljoapoteci koju drži moj rođak pa ga pito da mi nije podvalio neko folijarno gnojivo umjesto herbicida,a on da crkne od smijeha.reko sam mu ako korov neode do kraja augusta da mora on doći čupati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mali slikovni prikaz preobrazbe starog zapuštenog voćnjaka.

Ovakvog sam pred nekoliko godina dobio u posjed




Slijedi početak čišćenja od jedne strane.


Ovogodišnja lomača od orezanih grana.


Do ove godine je održavan strižnom kosilicom i ručnom kosom, a ove godine je u njemu prvi put bil malčer. Doduše dio sa prevelikom strminom i unutar redove je opet odradila stara dobra ručna kosa.






Ovka je izgledal jučer


Ispričavam se ako sam fulal temu i molim admine da presele post na odgovarajuće mjesto.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bravo pracovjek,dobra volja i neki inat delaju cuda,sve se moze,da si ti videl moj vinograd koji je bil dve leti zapusten a :=:)kak se ve lepo zeleni.Bum napravil fotke al sam ja starejsi od pracovjeka,kak to gori deti da poljuknete ?
 
Na vrh