• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta sa zemljištem u Hrv.Zagorju?

  • Temu pokrenuo kladionicar
  • Datum prvog posta
K

kladionicar

Guest
dakle,radi se o poljoprivrednom zemljistu u komadu oko 2500m2...pristup do njega moguc uz traktor,za kakvih par godina,nadam se da ce biti asfalt,pa eto zemljiste je skoro pa ravno,u nizini,na zemljistu postoji izvor
vode,tj.moguce je iskopati bunar za vodu,jer vode sigurno ima...interesira me sta sa time?ima tko kakvu ideju?sta uzgajati ili poceti proizvoditi...tnx svima na ideji

Za vinograd nepogodno,pretpostavljam zbog nizine i mogućih mrazova...pa su svake ideje dobrodošle...
dići kakvu halu tj. poljoprivrednu zgradu,pa započeti proizvodnju nečega...sve ideje dobrodošle
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ma ne može niti MARICU...ima mrazeva.... :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :blackeye :lol:

možda da malo pogledaš po forumu što koja biljka traži..a kao prvo koliko ti svog vremena možeš posvetiti tome poslu,,,po meni možda jagode...
mislim da ti nitko ne može reći da to i to sadiš,,,baci si na papir koliko si spreman uložiti i koliko se možeš tome poslu posvetiti dnevno,,zatim mehanizacija, radna snaga,,,,ima tu sila problema,,,i još +potrebe tržišta za određenim proizvodom.....
 
M

Master

Guest
dakle ovakvih pitanja dobijamo telefonom jedno tri na dan u firmi

A: znate imam jedan jako lijepi grunt

B: a koliko vam je veliki

A: pa znate vel'ko je to, vel'ko, znate zapravo jako veliko

b: pa dobro kolike su dimenzije

a: a čuj'te ......pa jedno 20 met sa 43met .... mi bi probali našto za probu posaditi, ali na jedno pola njive, pa onda ak nam uspije mi za koju godinu proširili nasad na cijelu parcelu

b: hvala i doviđenja





inače 2500 m2 je taman površina za da ima malo mjesta oko kuće i da ti prvi susjed ne gleda u prozor
 
L

Lavander

Guest
Da bi nečem tako malom zaradio nešto značajnije moraš imati ili plasteničku proizvodnju ili drogu. a ožda neki pogon za preradu i doradu?
Gljive?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Master kaže:
dakle ovakvih pitanja dobijamo telefonom jedno tri na dan u firmi

A: znate imam jedan jako lijepi grunt

B: a koliko vam je veliki

A: pa znate vel'ko je to, vel'ko, znate zapravo jako veliko

b: pa dobro kolike su dimenzije

a: a čuj'te ......pa jedno 20 met sa 43met .... mi bi probali našto za probu posaditi, ali na jedno pola njive, pa onda ak nam uspije mi za koju godinu proširili nasad na cijelu parcelu

b: hvala i doviđenja





inače 2500 m2 je taman površina za da ima malo mjesta oko kuće i da ti prvi susjed ne gleda u prozor

Da, a 20x43 je 860m2 :) ili jedno ne bas veliko gradiliste za vikendicu :) :lol:
 
M

Master

Guest
Smiljan kaže:
Da, a 20x43 je 860m2 :) ili jedno ne bas veliko gradiliste za vikendicu :) :lol:
taman za jednu septičku jamu da ne smrdi pokraj kuće
 
K

kladionicar

Guest
Nije me bilo ovdje...no Master svaka čast...baš sam se nasmijo dok sam čito tvoj prvi post vezan na ovu temu kako te zovu u firmu i to pitaju...
A trenutno je to neka livada,pa bi ujesen stari i ja pripremili zemljište i pokušali sa nečim...e,sad susjed u blizini ima nasad jabuka...s obzirom da ne bih želio imati kao on...razmišljali smo o kruškama viljamovkama npr. zbog rakije...kako ne bi bili na neki način konkurencija susjedu koji ima 2 takva nasada slične veličine kao naše zemljište...pa eto...svaki prijedlog je dobrodošao...i ne mislimo pola stavit sada,pola za par godina,već mislimo odmah na cijelu površinu,dakle cca 2500m2....
pa sad da čujemo neko mišljenje o našoj ideji...
hvala
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ne znam puno o vocarstvu (ali se trudim uciti) ali ono sto sam nasao da iskusniji kazu je da je kruska dosta nezgodna za vocare pocetnike odnosno aa je dosta osjetljiva te treba puno znanja i paznje da bi je se odgojilo.
 
H

hrv999

Guest
Ako ste zainteresirani za bušenje bunara,javite se na broj 095 822 0243.
 
D

dmeter

Guest
kladionicar kaže:
Nije me bilo ovdje...no Master svaka čast...baš sam se nasmijo dok sam čito tvoj prvi post vezan na ovu temu kako te zovu u firmu i to pitaju...
A trenutno je to neka livada,pa bi ujesen stari i ja pripremili zemljište i pokušali sa nečim...e,sad susjed u blizini ima nasad jabuka...s obzirom da ne bih želio imati kao on...razmišljali smo o kruškama viljamovkama npr. zbog rakije...kako ne bi bili na neki način konkurencija susjedu koji ima 2 takva nasada slične veličine kao naše zemljište...pa eto...svaki prijedlog je dobrodošao...i ne mislimo pola stavit sada,pola za par godina,već mislimo odmah na cijelu površinu,dakle cca 2500m2....
pa sad da čujemo neko mišljenje o našoj ideji...
hvala
HA ha ha
 
Na vrh