• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Lepo je krenulo. Vidi ona da je meni teško pa mi pauze sama daje
Ovo nisam htel ni slikati, ali me u kratkom roku zadesil novi kvar.
Još mi je malo ostalo, valjda bu izdržala, a onda palim flaksericu (ako upali).



 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,747
Danas došlo vrijeme za prvu košnju ove sezone pa je bil red da se i nož malo pobrusi.
Kakav je bil za sad je dobro nabrušen.



A kaj da velim, jako sam joj loš gospodar s obzirom kakav je sluga.
@plus nemoj mi zamjeriti ;)

Vrag te dal, ak ja to dobro vidim pa nož je "obrjeni naopak" ne sekira mene tvoje blato nego kak je montirani nož 🙃😈
Ili briši tu iskrivljenu sliku ili okreni taj nož 🤣
Screenshot_20240326_141751_com.android.chrome.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,099
Lepo je krenulo. Vidi ona da je meni teško pa mi pauze sama daje
Ovo nisam htel ni slikati, ali me u kratkom roku zadesil novi kvar.
Još mi je malo ostalo, valjda bu izdržala, a onda palim flaksericu (ako upali).



Ide to i na 3 kotače, to je Brigs original, nije to kinez.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,747
Danas je ustajanje bilo kao u pjesmi: jutro rano prije 7 satiiii 🎶.
Otišla supruga k zubaru, ja se isto vrijeme doma smucao 🙃😈🤣.
Dok je supruga došla doma od zubara, milo me gledala kak' ja doručkujem (donesla je i friški kruh) jer ona ne smije, radi nove plombe u zubu 🙃😈🤣.
Otišli smo u gorice i ja sam "zvlekel van našu staru profy kosilicu". Dotočio benzin na lanjski, potegnuo špagu par put i zabrundala je, inače 3 god nije došla s brijega doma, na servis. Noževe gore mijenjam i brusim 🙃.
Želim reći da pokraj nas 3 parcele dalje, je mladi susjed več flaksao sa Štilovkom svoje gorice, po površini kao i naše. Ja sam započeo kositi, nakon 3 reda supruga je preuzela kosilicu, a ja sam kresnuo svoju Kineskinju, flaxericu. Prošao sam s njom sve oko "obrša" oko svih tuja, čempresa i cvijeća. Poflaxao sam i grivu do našeg susjeda, pa "podolje" i gore sve uz put... Susjed koji samo flaxa svoje gorice nije došel niti do polovice. Ne nismo se natjecali, samo ukazujem na "učinkovitost u jedinici vremena", s tim da je susjed mladi čovjek cca 40 godina, a mi smo deda i baka...
IMG_20240326_114613.jpg
IMG_20240326_113218.jpg
IMG_20240326_123449.jpg
Da, iako smo imali usmjerivač trave dignuti u zrak svejedno se sočna trava i suha zemlja "nalove" na otvoru za izbacivanje pokošene trave...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Malo više, po kg, dobijem u trgovini! 😛 :hahah:
Pa iz trgovine si ju i dovlekel, jedino ako trebaš naplatiti ležarinu?
Našel sam i svoju gde spava



Vrag te dal, ak ja to dobro vidim pa nož je "obrjeni naopak" ne sekira mene tvoje blato nego kak je montirani nož 🙃😈
Ili briši tu iskrivljenu sliku ili okreni taj nož 🤣
Nebi ja baš rekel da je naopak ako se vrti u levo :unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Ide to i na 3 kotače, to je Brigs original, nije to kinez.
Je, jebeno sam ju opravio, izdržala je ravno tri kruga.
Sva sreča pa imam onih niskih matica 12 mm jer ju svaki put izgubim.... ali savladaču ja nju ovaj put. Uzimam brusilicu i švas aparat u ruke i napadam.
Na tri sam i dokosil do kraja.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,747
@MUHA ja tu, na mobitelu, vidim kak da kosi zakošeno pero, uzdignuti dio noža, koji mora puhati travu van, da je pero niže od brušene oštrice. No dobro ak ti veliš da je sve OK ko sam ja da se bunim. 🥂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,747
@MUHA radi tebe sam sad išel vužgati svoj kompjutor, jer ti to zaslužuješ u mojem mozgu. Ispričavam ti se kaj sam krivo razmel tvoju sliku, gledajuči je na mobitelu, DA U PRAVU SI SVE JE OK, a i razmi me, došel sam doma z goric, na pol gladen, na pol pijan, pa da mi sad daš malo popusta :devilish: ;)
evo kak sad gledam u gro planu:

muh.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
a i razmi me, došel sam doma z goric, na pol gladen, na pol pijan, pa da mi sad daš malo popusta
Hahahaha

Mene danas neče pa neče.
Nakon malo otežanog paljenja sam uspel poflaksati skoro sve kaj je bilo ali sam ostal bez benzina i na ponovnom paljenju karambol.
Što u prevodu znači da se zapiram u radionu i za ove Uskršnje blagdane imam zanimaciju.

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ja sam mislil da se sam HusKVARna kvari 🤭
I sam sam danas imal brušenje i balansiranje noža, ali me strah potegnuti špagu :rolleyes:
Valjda se na trimeru to ne bu dogodilo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Nije cirkular već trobridno glodalo fi500, došlo sa stroja na zamjenu pločica i mjerenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh