• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Inače prakticiram vrt bez motike kao što dosta ljudi tu već zna. Ali mi je kombinirka ravnala među pa je dobrano izgazila, radio sam neke iskope pa je sva ta zemlja završila na mom vrtu bez motike... I onda sam odmuljivao jezero.. Pa je još jedno 5 kubika mulja završilo gore.

Sad sam morao preorati da mogu fino poravnati. Čekam čovjek da mi dođe u ponedjeljak s frezom da prefreza.

Pošto ja frezu nemam, a nema je ni nitko od kolega 🤣
Bitnije je da dobro pognojiš, nego dobro izoreš, za vrt je super, a iskustvo dolazi sa godinama, bitna je dobra volja
Ni iskusnima nije svaki put isto
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,033
Koliko ja znam jezerski mulj je vrhunsko gnojivo. Zato sam ga i bacao na bašču.

Još sad po oranju ide 50 kg paleti ranog stajnjaka pa gore sijeno kad se isfreza.

Onda ograda oko toga zbog životinja i samo novo sijeno gore 2 puta godišnje. Eventualno na jesen paletiranog stajnjaka.

Edit:

Jezerski mulj ili sapropel. Postotak organske tvari u jezerskom mulju je oko 80%, pa se smatra najkorisnijim.Sadrži: dušik, fosfor, kalij, huminske kiseline, prirodne stimulanse rasta, aminokiseline i mikroelemente poput bora, željeza, mangana i molibdena.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
@zoran89 a kaj z onim ljudima koji nemaju pristup "mulju iz trakoščanskog jezera" , ti po tvojem nemaju vrt 🤣😈😜
Preveč ga kompliciraš 🤣 motiku v ruke i "po gasu"...
😈😂👋
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,033
Nisam ja ništa komplicirao. Imam jezero i morao sam ga odmuljiti.

A motike se ne hvatam. Zato i radim vrt bez motike 🤣
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Ma, kaj da velim? Ludnica je doma. Ve je pak uvjerena da sem glasal za Avu Karabatić jer kao mene ne interesira politika nego nekaj drugo. I kaj da delam? Još bu išla iskat listića kojega sam zaokružil. Bolje da se nisem genul iz podruma. Vrag po građanskoj dužnosti i glasovanju. Meni je bitniji moj mir. Ni kanta mi nije bila od pomoći. :confused:
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
71
...na ovakvim "pomoćnim" drvima čim manje to bolje...ova desna igračkica je zakon za takve igrarije😃
 

Prilozi

  • 20240420_133847.jpg
    20240420_133847.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 38

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Rekel sam ja da je to preveliki stroj, moj bicikl (za oko vrta) nemre toliki benzin spaliti ni za dva dana rada :giggle:
Tak da poslije postoji mala šansa za večernje radosti :ROFLMAO:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Navodno za taj poso pomažu lješnjaci ili orahi.
Lijeska bi nam to mogel iz prve ruke potvrditi.
Kod mene ni korjenje od tih biljki više ne pomaže....
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Ha, ha, ha... još uvijek eksperimentiram. Jezgra do sada nije dala očekivani rezultat. Mislim si kaj bi probal sa ljuskom, možda bude nekakvog rezultata. Ako ni to ne pomogne onda mi još ostaje lišće, kora i korijen. Nebum odustal dok sve ne isprobam. :ppozdrav: :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Ni lješnjaki, ni bademi, ni orehi... Sve je to prestar(el)o...
 

Najnoviji postovi

Na vrh