• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,462
Ako dobijem i 3 litre rakije od 20 gradi po kotlu bit će OK!
Ako bi proradio malo možda bi podigao i na 7/100 l. A onda kasnije spustio na 17 gradi i povećao količinu.
Ja ove godine neću jabuku jer mi je juče nevrijeme otreslo 70 post roda. To je zeleno i nemože dati slad. Obično kad dobro uzore ja ih stavim na hrpu da odleže neko vrijeme 5-7 dana. Tad ih meljem, ne dodajem vode već nacijedim soka i zalijem da ima odeređene tečnosti. Ako mi je dobra jabuka na kraju imam po 10/100 litara rakije.
Šećer ne dodajem jer sam malo poglup pa mi ostalo da to radi industrija a oni koji piju taj alkohol nisu ga baš dugo pili.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,622
Tako kolega radi s kruškama. Bere i ostavlja u gajbi par dana na dozrijevanju.

Onda melje i ukomljava..
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,462
Bez dozrijevanja po meni nema smisla da se pravi kom. Kruška tad da više soka. Odnosno sva se pretvara u tečnost i poveća slad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh