• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Evo vidite kolega. Niste u pravu.

Znači urbanu sredinu određuje gustoća naseljenosti.

»Narodne novine«, br. 30/09, 55/13, 153/13, 41/16, 114/18 i 14/21)


Znači ovo gdje sam ja je

4. Od 6. Zona


4. Zona mješovite, pretežito poslovne namjene sa stanovanjem, sa povremenim stanovanjem, pretežito poljoprivredna gospodarstva


Dan i večer se računaju od 7h do 23h u tim zonama gdje se računa da je rad normalna pojava. Jer očito u zadnje vrijeme je rijetko gdje rad normalna pojava.

Incident se dogodio poslje 10,ali prije 11


Od 7 do 23 je dopušteno 65 decibela mjereno kod nečijeg mjesta stanovanja. Ali kontinuirane buke. Znači povremena u koju spadaju poljoprivredni radovi ne spada u ovaj zakon i dopuštena je od 0-24 osim u urbanim sredinama koja ovo očito nije po ni jednom zakonu. Od 23 - 7 je dopušteno 50 decibela.


Buka se mjeri u dB(A) i opada za 6 dB(A) sa svakim udvostručenjem udaljenosti. I to na ravnici u zraku bez prepreka.

Najveća izmjerena razina buke mog traktora je 90 dB(A) mjerno na sjedalu. Znači metar od motora.

I to je na maksimalnim obrtajima.

Realno to je veća razina buke od one koja je u normalnim operacijama.

Ali ajd da svi budu sretni reći ćemo da je ta razina buke.

Geoportal kaže da je od mjesta gdje sam radio do početka njegovog ima 50 metara.

Isto tako formula kaže da je u tom slučaju buka koju on u idealnim uvijetima širenja zvuka može čuti je 56 dB(A).

S time da on ima zidanu ogradu između njega i ceste. Sjedi u kući, ne spava vani na međi na otvorenom.

Znači u realnim uvijetima ja mogu raditi od 0-24 i biti unutar zakona o kontinuiranim izvorima buke. A da ne pričam o povremenim koji ovaj posao i je po zakonu.


IMG_20220605_094200.jpg IMG_20220605_085800.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
@zoran89 a kaj misliš kako je meni,dojdem iz noćne,legnem da malo odmorim a prvi susjed koji je u penziji ide šišat živicu,nije da sam baš oduševljen. Ili kad mi nedjeljom rano ujutro kosi travu a cijeli tjedan češka jajca.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Koliko znam buka se moze mjeriti na granici parcele uz određene uvjete (recimo mjerenje naftnih crpki, makar ne razumijem poantu tog mjerenja, ali ok) no ukoliko imamo stambeni objekt, mjeri se na 1 metar od otvorenog prozora. Također zidani zid ne mora nuzno prigusiti buku. Cak određene dijelove frekvencijskog spekta može i pogoršati. Mjerenje buke se mjeri u denvnim i nocnim uvjetima gore je kolega napisao od kad do kad su dnevni, a od kad su nocni uvjeti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
dok on tebe prijavi policiji, ti si već doma...i praviš se bljesav...
jel to zbilja vrijedi svog ovog truda kaj je utrošen na tu temu?... 🤭
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
A kaj onda npr. u Zagrebu na ulicama uz koje prolazi tramvaj - noćni? 😱 Pa to je izuzetno urbana sredina. Ili uz željezničku prugu koja prolazi centrom grada? To sve treba zabraniti onda. A čovjek treba u 10 nekaj pomalčirati i onda se neki lezilebović digne na zadnje noge jer ga ometa u gledanju tv-a i tipkanju po mobitelu i to u sred… Da ne velim čega…
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Javni prijevoz vam je izuzet iz pravilnika, pogledate si situaciju sa zicarom....
Jedan od primjera vam je i bjelovar, ljudi su radili nelegalno kuce u poslovnoj zoni iza bivse cesme, sad su tu dvije ili tri velike pilane sa energanama, nakon sto su legalizirali kuce, sad se bune, a pilana je davno prije tih kuca napravljena... Europske norme a ni hr pravilnici nisu definirali pravo prvoga ili sto je nekad bilo iskljucivo poslovna zona.... Uglavnom postoji 3 pravilnika (i u pojedim tockama su kontradiktorni) također europske norme isto su cesto nelogicne i pisane "sivo" pa podosta ovisi o santarnim inspektorima kada izađu na teren.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,648
Ma uzas..nebrea uloviti 3 dana bez kise...vec par godina tako...kad je.najbolja trava za kositi onda su kise...i uvijek mi je prestara...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Obećao malom da ću ga voditi da vidi krokodila iz duboke rijeke nil pa evo da ispunim obećanje 😁...

Nakon tjedan dana zagreba napokon se sutra vraćam i Slavoniju.... Sve me strah koliko posla me čeka.


IMG_20220606_111323.jpg IMG_20220606_111255.jpg IMG_20220606_093431.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh