• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
S čim mazes? To se upravo meni događa. Pomiješaju se mast i prašina i dođe do ovoga što se dogodilo.

Možda stvarno da probam silikonom..
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Neman... Šteta...

Al sad ozbiljno pitam. S čim da mažem? Imam za sada

Motorno ulje

S čim drugi mažu/ne mažu?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Probaj sa silikonom ne možeš ništa gore napravit. Naprskaš i onda obrišeš sa krpom.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Kroz praksu sam naučio da je najbolje držati suho, kad dođe blato ili malo zahrđa, papagajke odrade da se odvrne, ako treba malo drotkefa i wda da popusti i to je to.

Kad se trpa totmast, u kontaktu s prašinom to bude beton. Stari volio mazat pa smo svako malo jebavali sa toplinzima i španerima, sad više ne mažemo, jedino kod konzervacije ako nećemo raditi duže s traktorom malo špricnemo silikonjaru Xado ili Krampov Penetrating oil, ali najčešće ništa...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Ja španere isto ne podmazujem, eventualno ako ne koristim duže vremena kap dvije ulja tek toliko da ne cvile, isto i topling.

Što se fizikalije tice to je to za danas
20230710_145542.jpg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,656
S čim mazes? To se upravo meni događa. Pomiješaju se mast i prašina i dođe do ovoga što se dogodilo.

Možda stvarno da probam silikonom..
Bum ti poslikal poslije kak imam ja slozeno..nisam primjetil da mi zacvika.... stavil sam grafitnu mast.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
.... Do gableca nekak, a poslje gableca?
ne do gableca , nego evo do sad ...ali nikako do apartmana na moru

poštenim radom se nemre do apartmana , moram početi krasti

@zoran89 na onaj stari zatezac sam zavaril unutra cijev. Zbusil rupu za mazalicu i napunil s grafitnom masti...nemam nikakvih problema...
View attachment 62549
takve zatvorene ima , metnul je sliku .

uglavnom kad nejdu na silu van toliko da ne ispadnu , četka i mazanje

ti španeri su u kurcu , treba na jednu stranu metnuti fiksni i amen ....tak je bilo na mccormiku i bilo je odlično ...ali tko sve stigne
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Ghost! Vidim imaš stroj, a gdje su priključci i koji?
Mislis na trimer, ma nista posebno, imam ove dvije glave za flaks od kojoh ova "zelena" ide pod cekic 20230710_192204.jpg

Ravni noz koji rijetko kad koristim i ova dva savijena, oni su mi odlicni za trnje, pogotovo za kupinu, ali i inace odmah bude izmalcirano

20230710_192249.jpg

I imam ovo, kako kazu, stedstvo za amputaciju noge, fino kosi akp se radi o koprivi ili tak nekom korovu ali.. ja sam ga koristio jednom i nadam se da necu morati vise

20230710_192320.jpg

Ili mislis na riđana 🤔? On od prikljicaka ima gepek pun motorki, sjekira, brusilica, aparat za zavarivanje...i tak dalje 😁
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,656
takve zatvorene ima , metnul je sliku .

uglavnom kad nejdu na silu van toliko da ne ispadnu , četka i mazanje

ti španeri su u kurcu , treba na jednu stranu metnuti fiksni i amen ....tak je bilo na mccormiku i bilo je odlično ...ali tko sve stigne
ali nema takve...razlika je da na onim njegovim zatvorenim nema mazalice i navoj je u toj cijevi...a meni je cijev malo veca od samog sarafa i ima mast u sebi a navoj je samo na kraju...do sad jos nije zacvikal...a ima vec par godina...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh