• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Profesori puno pričaju, samo ne slušaju svi tako dobro... Ja znam puno majstora koji ne znaju zašto su jezičci na metrovima onako labavo zanitani s luftom...
Ajoooooj, nekima sam i odustal objašnjavati....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Kak moreš delat sa tim tapetarskim slaufom za zrak?
Pa za otpustiti kotače je dovoljan. ionak otpustammna položaju 1 ili 2 (od 3), a zatežem na 1 s pol pritiska.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Pala danas gudica (tocnije pala sinoc ali danas obrada) i cijela zabava koju vuce za sobom...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Nije bilo danas neg jučer
Smontiral jedna garažna vrata 3x3 metra.
Bura me dobro ispuhala da mi je i danas još zima
 

Prilozi

  • IMG-1d091ccf03d86312a79a79db2bd911cc-V.jpg
    IMG-1d091ccf03d86312a79a79db2bd911cc-V.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 20

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Se mi se vidi, da ti je organizacija posla namjerno više prilagođena da se preveč ne zmučiš, nek da brzo zgotoviš posel. :p
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
10 cm vune nije loše ali to je neka donja granica. Šteta kaj nije bar 15 cm, ali svatko dela kak najbolje more. Ak buš kuril zima ti nebu, a najbitnije je da imaš kaj kuriti. Ak se gorivo kupuje, onda se deblja izolacija brzo isplati, a ak imaš svoja drva, na muku se brzo pozabi. Glavno da je toplo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Jučer obavljena zadnja košnja(valjda?) za ovu godinu, te sam se malo posvetil zimskom pospremanju strojeva:
Iz pila i trimera je ispušten i potrošen benzin, očišćeni filteri zraka, očišćena piljevina i blato


i poturpijane su vodilice i postavljeni oštri lanci, podmazani su lageri na zvonu radilice vrhu vodilica


Oprana i ispuhana kosilica, ispušten benzin, očišćen filter zraka


a, ako Bog da, kućište bude išlo na pjeskarenje i cinčanje.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Vjerojatno je Jonseered 21?? ( 59) ali kakav je to filter zraka ? Jel to u orginalu tak , kad je odozgo zatvoren jel joj dovoljno zraka od ispod ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Filter odozdola zgleda ovak (slika je s Interneta):
J2152_F.jpg
Ta pila ima centrifugalno predčišćenje (Jonsered to zove "turbo", Husqvarna "Air Injection"), pa se filter ne štopa i treba ga vrlo rijetko ispuhivati, za razliku od ove moje starije 670 Champion, koja je jako osjetljiva na to i treba ga svako malo čistiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Čekamo @MUHA - u da vidimo jesi sve po peseu napravil, ak ne imaš popravni😂😉😊
Svako od nas ima svoj ps, oni diskovi po mom nisu, ne zato kaj nije tarna površina očiščena.
Moje kosilice su ove godine isto nakon dugo vremena oprane i parkirane.
Čekaju snijeg da ih zaštiti. I nije im to prvo leto da je tak.

20201124_154209.jpg

A ona kosilica koju je ZJ zaplaniral rastaviti je najvjerojatnije zadnji put u životu kosila.
Najvjerojatnije ju bu i rastavil i opjeskaril i pocinčal ali dalje nebu stigel pa bu nabrzinu kupil drugu.....
Parking kraj one samohodne 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Pa rreci kaj ke krivo z diskpvima?
Možda poginem radi propusta...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh