• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sta uciniti kada kod ovce "blokira"zeludac kako veterinar kaze

nevro1977

Novi član
Tu od
23 Ožu 2020
Poruka
7
Pozdrav za sve imamo problem oko ovce pa ako bi neko mogao dati neki savjet bili bi zahvalni ovako ovca se ojanjila juce u toku noci prvo joj je janjenje i janje ok ali ovca vise leži ,ne jede danas veterinar dolazio kaze stao joj zeludac i dao neku injekciju ali i sada kada sam je obišao stanje isto znači od juce vraća hranu kao kad preziva kao da povraca svaka pomoć dobro došla hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Ako preživa ne kužim što nije uredu?A ako preživa onda je nešto i pojela.
Ako leži ne znači nužno da nešto nije uredu.
Da li janje sisa?
 

nevro1977

Novi član
Tu od
23 Ožu 2020
Poruka
7
Da janje sisa i ovca preziva ali sve vrati na polje veterinar kaze da je zeludac blokirao pa sam mislio da mi neko iz iskustva moze pomoći sta bih joj mogao dati hvala vam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Da li ovca kenja?
Što joj je dao veterinar?
Što ovca jede?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li ste našli posteljicu nakon janjenja, ako niste možda ju je pojela, pa joj sad treba neko vrijeme da to progura
 

nevro1977

Novi član
Tu od
23 Ožu 2020
Poruka
7
Jesmo našli smo posteljicu.

Juce jeste sr... ali ne brabonja veterinar je dao neke dvije inekcije i prasak vitamine da joj dam a jede sijeno žito zrno i mljeveno zito
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MataBj

Novi član
Tu od
25 Ožu 2020
Poruka
5
Čuo sam da ljudi kvasac razmute pa daju oralno...i da kao nakon toga provari želudac, osobno nism probao
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ok, javite
Mi smo inace u takvoj situaciji jednom prilikom ovci oralno dali pivu, tj. zalili smo ju pivom, samo ne hladnom, najbolje da je na sobnoj temp.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,882
Nakon tri dana ovac uginuo jer se napuhnuo!
Ja novopečeni patolog zaključio sam da joj:
"pun želudac tekuće faze nije ispuštao istu u crijevo koja su bila prazna"
Tamo gdje je pasla, nije bilo djeteline!
Zbog čega?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,238
Kukuruz, srot, smjesa?

Inace pomaze germa rastopljena u vodi kad se napuhne...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Pomaže i ražanj...ali kasnije ;)
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Dok smo imali krave znalo je biti slučajeva da se krava nadune tj. ima nadam kako se stručno kaže onda smo joj davali 2 l jestivog ulja a kada prestane preživati onda smo davali kvasac rastopljen u vodi i to mislim da je išlo 100 grama kvasca
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,882
Želudac je bio pun tekućine koja nije odlazila u crijeva, a ona su bila prazna!
I kam da onda strpa još nešto?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,238
Pa ovca je prezivac, njoj donekle zeludac uvijek pun. Ja sam imao takvih slucajeva, od 5 kom sam 4 spasio. Sa germom.

@ZJ a kakav razanj za ovcu, mislim ima i toga, znaju cesto podvaliti, ali brate mili...
 

Najnoviji postovi

Na vrh