• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stakla za radne strojeve

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
kolko i ja znam da je samo prednja sajba nerasipajuca ona ustane u jednom komadu,a sva ostala se rasmu u milion komada
a na zetoru mom su prednja ona mala stakla dole sto budu kod ulaza u kabinu,isto ta sa folijom,neznam ni sam kolko je puta ispalo i traktor preso preko njega i nije puklo,tek je ove godine kad sam tanjio za psenicu ispalo i eno sad je puklo al i dalje je u jednom komadu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svako staklo se može napraviti po mjeri .
Samo potražite proizvuđača a ne dilera da platite pet ruku .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Meni je staklar izvadio gumu i po okviru izrezao i zaljepio silikonom staklo. Kako je ostavio tako i danas stoji. A bilo prije 7-8 god
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A neznam, možda sam ja i pobrkal malo....bilo je to davno.

Kolega, dok poslikam bude sve objašnjeno, no to bude drugi tjedan dok kompletiram traktora i isteram ga iz garađe, nemrem u garaži slikati, nebude se dobro vidjelo.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Puknuti, a gdje ima proizvođač stakla, ja moram priznati da ne znam ni za jednoga, pa ako znaš kojega, slobodno napiši..:(happy):

Šanana nema frke, čekam idući tjedan..:icon_mrgreen:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
ŠANANA el si zaboravio ili te ono Podravsko vino uhvatilo, nije za tebe tak mladog piće.. :p:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Šima, od kad to pije, ni šajba mu više netreba. Čak štoviše, otvara i vrata, jer mu je vruće :drink::icon_redface::D:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nisam zaboravio!!!!!
Traktor još uvjek stoji i odmara u garaži, sutra montiramo PVP pa napokon s njim van, i onda stižu slike!!!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
ZJ ne znam šta bi ti rekao, izgleda da je popio jednu više veselicu, pa ga neka vrućina uhvatila..:biggrin: Pa ipak neće sada piti vodu, da mu smrzne sistem, treba nekaj žestokog..:icon_lol:

ŠANANA sad kad staviš pumpu, nema tebe cijeli dan, kad 565 postane lud na gasu, morat ćeš ići malo obuzdati konje, malo ih ispuhati..:icon_biggrin:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
A šta sam ja rekao mladić + vino ne ide zajedno, još tome dodamo dojmove na novi/stari traktor, jednostavno ponio te onaj zvuk tvoje zvjeri koji te očarao i kojeg si slušao cjieli dan..:icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo kolega napokon par sliak da vidiš ram.







Za sad toliko, budem ti još napravio par slikica dok ga operem i dok bude bolji dan da se bolje vidi!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Pronasao sam ovu temu da ne otvaram novu...

Koji je postupak zamjene gume oko stakla, ako je staklo ispravno?

Kako ga skinuti i vratiti? Ta se guma lijepi za kabinu, ili ju nesto drugo drzi?

Ako netko ima volje i zeli pomoci neka opise postupak kako to sve skinuti i kako vratiti staklo sa novom gumom oko stakla, te moze li se uopce to odraditi kod kuce?

Losa mi je guma oko stakla, otpala je, spomenio mi je na tehnickom to, pa zelim to srediti.

Radi se o Orasje kabini na Ursusu 355, ona starija tipa sa originalnim blatobranima od Ursusa.
 

Prilozi

  • IMG_20171218_140200.jpg
    IMG_20171218_140200.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 96
  • IMG_20171218_140226.jpg
    IMG_20171218_140226.jpg
    37.8 KB · Pregleda: 102

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam mijenjao samo jedno takvo staklo, uopće ga nisam mogao skinuti, što god pokušao, ili je krckalo staklo, ili sam trgao gumu, pa sam ga razbio (bilo je napuklo od prije), a onda sam imao dosta jebade dok nisam opet novo staklo dobio unutra tim postupkom sa špagom.
Pošto ti imaš cijela stakla, i samo bi gumu mijenjao, možda je bolje da daš nekome tko zna, da si ne napraviš trošak bezveze, a možda imaš i više živaca od mene, i spretnije ruke...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Skidaš ga sa limičima, mada u nedostatku limiča gomila plosnatih šerafcigera odradi posao bez problema.
Pošto je tebi guma u totalnoj banani i vjerojatno ju više nebudeš koristil jednostavno ju odreži skalpelom.

Postupak montaže je ko onaj s linka ali ja bi ipak koristil malo tanju špagu (ne pre tanku jer reže gumu). I ne kontam čemu mu služe one omče.
Ja radije stavim tanju špagu pa ako treba i dva kruga ju namotam u utor.
Uvijek kreči odozdo, vuci uz staklo i jedan nek ti izvana lagano pridržava staklo rukom na mjestu na kojem je trenutno špaga.

Za prvi put slobodno jedna (najbolje bočna) i crtu dobije :x:


@ type-r, za stakla s kederom postoji alat kojim se keder uvlači. Ta stakla su milina za mjenjati. Barem meni s alatom kojeg sam si davnooo složil.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
A kako se tocno zove ta guma i je li to skupo?

Kupit cu gume, pa cu vidjeti hocu li sam raditi ili netko drugi
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Vjerujem da je to neki kao sarafciger dolje oblikovan da zavlaci keder unutra i onda to ide.
Tko ima potrebu cesce se baviti s time, sigurno se isplati napravit si, jos malo sapunice mozda i to onda ide.
Marko nazovi neku trg s dijelovima pa ce ti ljudi reci, trebali bi znati kakva je to guma na takvom staklu doticnog traktora i koliko je duzni metar. Pretpostavljam 30ak kuna metar otprilike. Tko bi se sjecao vise
 

Najnoviji postovi

Na vrh