• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stare slike poljoprivrede

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
70
Išao si do svetog Martina?
Evo i kod mene jedan ne tako stari dreš. Mislim da je proizvodnja 1987, made in Poland.
Čovjek ga je izvukao van jer mu smeta i rado bi ga se riješio, barem mi je tako rekao.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,358
Evo i kod mene jedan ne tako stari dreš. Mislim da je proizvodnja 1987, made in Poland.
Čovjek ga je izvukao van jer mu smeta i rado bi ga se riješio, barem mi je tako rekao.
U mom kraju su takav dreš pogonili sa aranom. Konjima su vukli do njive ili stogova. 20220907_121926.jpg
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dok su ljudi bili ljudi, dok nije bilo poticaja.
Dok se nije jadalo, delalo se kak se mogle, nije se bežalo za penezima.
Dok se sve delalo složno, pomagali su jedni drugima.
A danas kaj imamo od toga? Svađe i ko bu koga više zajebal i prejebal. Ko kaj ima bolje u selu, jalni susedi. Nema više pomoći ni ljudskosti.
Uživajte u dašku prošlosti.





















 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
IMG_20231221_174509.jpg
To su nam nekad bili susjedi lijevo "stric Franc", a desno Bedenek, Benko deda od prijateljice. Imao je poštapalicu "grob ti dav i stvoril" 🙃

IMG_20231221_174640.jpg
Ovo je slika nekadašnjeg dučana, ja ga ne pamtim, pamtim da je u toj prostoriji bila selska čitaona s črno bijelim televizorom, tu smo jednom tjedno mi djeca gledali "Mendo i Slavica", bil je radio, igrao se šah, čitale nekakve knjige, bilo je par desetaka stolci radi TV-a. Lijevo je kak ja pamtim bil učiteljski stan, a iza toga moja osnovna škola, za 4 razreda. Ništa od toga danas više nema, sve je srušeno i tu je veliki novi društveni dom.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,925
@plus!
Upravo ono na prvoj slici - postavljanje kombajna u vagu - sam često radio kao klinac. I napinjanje remena prema traktoru
Zbog sjećanja na taj remen u srednjoj sam iz Strojarstva imao 2 jer sam se pobunio na tvrdnje nekog profa i sa remenom iz hlača dokazao da nije u pravu!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Pitanje je da li se radi o slatkom ili kiselom vrhnju? O tome ovisi i podešavanje smjera. :ppozdrav:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,925
Slučaj kad se remen zafrkne u osmicu (promjena smjera vrtnje gonjene remenice)?
A taj umišljeni prof tvrdio da se jednako troši i jedna i druga površina plosnatog remena, kad se napravi "osmica" i promijeni smjer.
Izvadio remen iz hlača pokazao pred cijelim razredom
... i nema više od dovoljno.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Zmaj Univerzal? Ili 780? 🤔
3 kombajna imala zahvat ko jedan običan današnji 😀
 

Najnoviji postovi

Na vrh