• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stari modeli MF traktora!

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uglavnom sve ti je isto sem navoja na vijcima.Semering se mjenja tako sto skines tocak.Iza dobosa se nalazi 12 vijaka .Kad njih odvrnes vadis komplet polusovinu.Semering se nalazi u kucistu polusovine.

zadnja-poluosovina-sa-ku.jpg
 
Posljednje uređivanje:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Uglavnom sve ti je isto sem navoja na vijcima.Semering se mjenja tako sto skines tocak.Iza dobosa se nalazi 12 vijaka .Kad njih odvrnes vadis komplet polusovinu.Semering se nalazi u kucistu polusovine.

zadnja-poluosovina-sa-ku.jpg

shvatio sam sve znači isti je semring kao i za IMT 539,odvijam sve matice sa točka onih 12 komada izvlačim poluosovinu ali samo me interesuje kao otpojiti onu polugu od kočnice sto ulazi u doboš, doboš nemoram skidati jeli tako,jeli problem izvaditi taj semering iz kućišta koji se alt tu koristi i kako ponovo novi postaviti.MOLIM ODGOVOR
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
shvatio sam sve znači isti je semring kao i za IMT 539,odvijam sve matice sa točka onih 12 komada izvlačim poluosovinu ali samo me interesuje kao otpojiti onu polugu od kočnice sto ulazi u doboš, doboš nemoram skidati jeli tako,jeli problem izvaditi taj semering iz kućišta koji se alt tu koristi i kako ponovo novi postaviti.MOLIM ODGOVOR
Poluga kočnice bu sama ispala ali iz trube, to nek te ne zamara, samo pripazi da ti ne opadne na nogu. Doboš također nije problem skinuti, automatski ti je to sve skupa lakše za podiči i spustiti.
Za izvaditi semering može poslužiti obični malo jači šerafciger ili pajser, a za ugraditi bi trebal imati okrugli komad odgovarajučeg promjera, ali ide i sa običnim izbijačem samo treba malo pripaziti da ide ravno kad ga nabijaš unutra, pazi da ga ne probušiš.
Nezaboravi dobro očistiti kučište i lagano ga namazati sa silikonom kad postavljaš novi semering i pazi da ga naopačke ne okreneš.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Poluga kočnice bu sama ispala ali iz trube, to nek te ne zamara, samo pripazi da ti ne opadne na nogu. Doboš također nije problem skinuti, automatski ti je to sve skupa lakše za podiči i spustiti.
Za izvaditi semering može poslužiti obični malo jači šerafciger ili pajser, a za ugraditi bi trebal imati okrugli komad odgovarajučeg promjera, ali ide i sa običnim izbijačem samo treba malo pripaziti da ide ravno kad ga nabijaš unutra, pazi da ga ne probušiš.
Nezaboravi dobro očistiti kučište i lagano ga namazati sa silikonom kad postavljaš novi semering i pazi da ga naopačke ne okreneš.

Ok sve sam dobro to prokužio sutra počinjem sa poslom prvo da ispustim hidrol ulje skidam pogonski točak,doboš,odvijam 12 matica,vadim smering ,čistim kućište postavljam drugi mažem silikonom onim crvenim a potom sve to nazad vraćam redosledom jeli to to Mehaničaru jesam li šta propustio ako jesam inače sikadam redosled sa foruma na papir pa u garažu kao posjetnik.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ok sve sam dobro to prokužio sutra počinjem sa poslom prvo da ispustim hidrol ulje skidam pogonski točak,doboš,odvijam 12 matica,vadim smering ,čistim kućište postavljam drugi mažem silikonom onim crvenim a potom sve to nazad vraćam redosledom jeli to to Mehaničaru jesam li šta propustio ako jesam inače sikadam redosled sa foruma na papir pa u garažu kao posjetnik.
Transhidraol ulje.
Samo hrabro sve bu dobro, ako zapneš komp kraj traktora i piši
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Transhidraol ulje.
Samo hrabro sve bu dobro, ako zapneš komp kraj traktora i piši

hvala muhaninicaru dosta mi je pomogla tvoja skica i objašnjenje oko sastavljanja i rastavljanja lijeve trube zamijenio sam semering odgovra od imt 539 sve je isto,necuri hidro ulje iz mjenjača , samo me zanima dali je isti konusno tanjirasti, pošto imam informaciju od svog komšije koji poseduje imt 539 da nije isti konusno tanjirasti i da je masey ferguson mnogo kvalitetniji tvoje mišljenje pošto znam iz tvojih ranijih postova da se puno razumiješ u trakrore i da sih puno rastavio i sastavio UNAPRIJED HVALA
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
jedan moj poznanik ima problem sa upravljacem na Mf 550, ide atf ulje, one je to ulje dospsipao, pa se vremenom izmjeniilo, sad mu uopravljac ne ide dobro, pod opterecenjem i sporo vrti, pitanje je imali vise vrsta atf ulja, da nije usuo neko rjedje.
 
Posljednje uređivanje:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pošto nemogu na forumu nikako da pronađem podatke za štelovanje ventila motora perkins radi se o traktoru Maseyu ferguson 35 molim forumaše ako poseduju te podatke da objave,pošto namjeravam da mi mehaničar šteluje ventile a nije se susretao puno sa traktorima te nezna koji zazori trebaju da budu.Pošto znate i sami sada ovi novi mehaničari samo sa laptopom popravljaju auta.MOLIM FORUMAŠE ZA POMOĆ HI T N O J E:prayer:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pošto nemogu na forumu nikako da pronađem podatke za štelovanje ventila motora perkins radi se o traktoru Maseyu ferguson 35 molim forumaše ako poseduju te podatke da objave,pošto namjeravam da mi mehaničar šteluje ventile a nije se susretao puno sa traktorima te nezna koji zazori trebaju da budu.Pošto znate i sami sada ovi novi mehaničari samo sa laptopom popravljaju auta.MOLIM FORUMAŠE ZA POMOĆ HI T N O J E:prayer:

Iz ovog radioničkog uputstva:


img upload

Za dizel motor (nije valjda Vaš benzinac ili petrolej?),ovakav:


free picture hosting

a ventili se štelaju ovim redom i na ovu mjeru:


photo upload

Evo link na veću sliku - http://s19.postimage.org/qresv31kz/Screen_Shot321.jpg
Skinite slike na kompjuter i zumirajte....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
pa po ovom traktoru i jesu napravljeni IMT-ovi 533 i 539 - mislim na dizajn i mehaniku. Jedino je motor drugačiji, ima 4 cilindra i nije isti kao na IMT-u. O tome vjerojatno Bobo zna više......

E da, ima spojen + pol akumulatora na šasiju - to je izluđivalo autoelektričare....

mf ti je radil mf35 sa 4cilindra i sa 3
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav kolege! :partyman:

Evo ja imam Massey Ferguson 135,u njemu je motor AD3.152(47hp),traktor je 1968. godina,vrlo startan,živahan i brz.Ima MULTIPOWER koji neradi,to je bio naš prvi traktor,tj. prvi traktor na našem imanju,sat mu je stao na oko 9.000,i tko zna koliko je još poslje ''natukao'' sati,prije par godina smo napravili generalku,i sad ima oko 2500 radnih sati,ja jednostavno obožavam taj traktor :heart: to je i prvi traktor s kojim sam ja pobjedio strah i usudio se izaći na cestu i s njime odradio moj prvi posao sakupljanje sijena xD,no dosta sad o meni...Slike budem dao nakon nedjelje jer mi fotić nije doma,ako netko ima kakvih pitanja neka slobodno pita! :weedman:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Kod mene je Maseyu ferguson 35, 1964 god tri cilindra perkins motor interesuju me zazori ventila usis i ispust,kako bih mogao da poštelujem ventile
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Za Orač 1 !

Pogledaj moj post s prethodne stranice (broj posta je 29) i reci kaj ti još uvijek nije jasno u vezi štelanja ventila na tom traktoru? Podaci su skinuti iz originalnih radioničkih uputstava za taj traktor!

Piše ti zazor i redosljed štelanja.... na zadnjoj slici - imaš i link na veću sliku. Engleski je,no ako baš nitko od tvojih ne zna tih 5 rečenica prevesti... budem ih ja.

Evo ti još jedamput link na sliku gdje je opis štelanja ventila:

http://s19.postimage.org/qresv31kz/Screen_Shot321.jpg
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: pomoć

Posedujem i ja MF 35 sa tri klipa sa lijeve strane auspuh ,samo bi te ja prijatelju pitao dali je zadnji dio traktora diferencijala i mjenjač isti kao na IMT 539 i 533 mislim dali su isti dijelovi,pošto mi curi hidraulično ulje na desni pogonski točak ulazi u kočioni sistem te nemogu da kočim.Jedan moj prijatelj traktorista mi je rekao da je otišao semering na osovini,pa me zanima dali je to problem zamijeniti i kako se to mijenja te dali mu odgovara semerin od IMT-a.UNAPRIJED ZAHVALAN:prayer:

SLIČNIJI TI JE IMT-u 533 diferencijal i sve, 539 ti ima onu čudnu blokadu diferencijala neku, 533 ti je više englezer, e sad da ima motor jak ko na 539 i baš taj tip motora s rotacionkom dpa tipa onda bi bio mrak, neuništiv, i razina kvalitete ko na MF35, tj kasnije 35X, pojačan na 42 konja, makar je bila 1 serija imt 533 sa ugrađenim motorom od 540 rađen za izvoz, mislim da čak njemačku, jer ima ioh kod nas nekoliko i sve pokupovali naši gastarbajteri i uplaćeni traktori ins deutschland.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Re: pomoć

znalci mf-a, jedno pitanje i molio bih savjet. kakvo je vase misljenje o starom mf-u 188 ili 1080? dosad nisam ni razmisljal o tom traktoru ali mi je vlasnik jedne 188-ce rekao sve najbolje o njemu, tak da me sad to malo kopka. znam da su to stare serije traktora al ja si nekak mislim da su to nepoderivi traktori i da bi jos mogli dosta odraditi.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Malo smo štelali kočnice na mom MF 135,inače on ima odvojene pakne za ručnu i nožnu kočnicu:

1zl9au8.jpg


5jywjd.jpg


ova unutarnja uska je od ručne a kad
2vba988.jpg
je već rasklopljeno onda novi vijci:
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Tvoj ima mehaničku nožnu kočnicu!Ja imam kod sebe jednog 35(Isti ko i IMT) koji ima isto tak ali su nožne hidraulične pa trebam klipiče jer su procureli.I dal unutra ide uka kočiono ulje ili pentosin ulje?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@nihad
Kolko su koštali novi šrafi? Moja dexta ima potpuno isti princip kočnica, praktički su to isti traktori s nekim sitnim razlikama. Curio mi je semering na desnoj poluosovini zamjenil sam, nanital nove pakne i koči ko lud.
 

mariosimuncic6

Novi član
Tu od
7 Sij 2017
Poruka
2
Massey 148 pod ler gasom radi normalno kad je pod punim gasom ili u vožnji guši se i baca crni dim sad je iulje počelo kapati iz kartera savjet lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh