• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štelanje Lufta iliti praznog hoda prednjih kotača IMT 533

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Pozdrav

Kako rekoh u naslovu, zanima me kako se štela tj smanjuje luft kod prednjih kotača, naime, kad mi traktor na cesti naiđe na kakvu neravninu onda mi prednji kotači počinju "plesati" lijevo desno, pa ih moram smiriti volanom.
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Čuj, bi da sam novi korisnik, ali nisam, imam stari račun baotica, ali kako nisam dugo bio na forumu zaboravio sam lozinku.pokušao sam resetirati lozinku i prošao sve korake, ali mi server nije vratio e-mail sa novom lozinkom, a zašto ne znam, tako da sam napravio ovaj novi account.


EDIT daniels:a jesi se javil adminu da ti riješi to?
prijavim poruku pa da ti riješe to,ne prate svi sve teme.

a kaj se tiče kvara,jesi gledal jel ti ima lufta na ležajima,krajnicima,pužu volana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ako si pri penezi onda sve širom, a ako nisi noga na krajnik i plin.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Jedan nek klima volan, a ti skači uokolo i utvrđuj gdje sve ima lufta.
Kad to utvrdiš onda idemo dalje.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nije problem,ni ja nis to radil pa sam za dan laganini sve složil,čak sam skidal prednji dio dole da promjenim pikse na klinu posle sam videl da ide i bez toga.

muhaničar ti bu najbolje pojasnil ipak je doktor:prayer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pozdrav

Kako rekoh u naslovu, zanima me kako se štela tj smanjuje luft kod prednjih kotača, naime, kad mi traktor na cesti naiđe na kakvu neravninu onda mi prednji kotači počinju "plesati" lijevo desno, pa ih moram smiriti volanom.
Prvo rijesis sve luftove ocigledne.Uglavnom ti ostaju jos luftovi u segmentima glave volana.Najveci problem je desni tocak.Za to ti je jedini lijek excentricne piksne ili gume sa cetri spure.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Prvo rijesis sve luftove ocigledne.Uglavnom ti ostaju jos luftovi u segmentima glave volana.Najveci problem je desni tocak.Za to ti je jedini lijek excentricne piksne ili gume sa cetri spure.
E ovo ni meni nije jasno......šta je desni toliko posebniji od ljevog.....
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Da ti budem iskren i ja sam u prvi tren pomislio da je zbog bankina :madmana: :rolleyess: :rolfer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
E ovo ni meni nije jasno......šta je desni toliko posebniji od ljevog.....
Lijevi tocak je vezan preko segmenta na puz volana,a desni se veze na segment lijevog tocka.Znaci lijevi ima dvije veze a desni jednu.Veza izmedju lijevog i desnog tocka je prosto receno polu zupcanik.Posto je lijevi tocak direkt vezan za volan nema ni lufta preko glave volana.Desni tocak je preko poluzupcanika vezan za lijevi.Taj luft na tim zubima se nemoze drzati volanom..Izvinite ako sam lose objasnio.
 
Posljednje uređivanje:

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
ljudi hvala na odgovorima, ali mi se čini to malo prekomplicirano, spominjete puz volana pikse itd a ja to uopće nemam u glavi, ne znam niti otprilike kako bih to napravio a da nije najobičnije prčkanje.Bolje da mi majstor to napravi nego da ja raskopam pa nešto shebem.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
daj pogledaj ima negdje link da si shineš šemu da vidiš kak izgleda nije bauk.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
page0096.jpg
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Super

Hvala na šemi Daniels, sad već mogu nešto probati.

HVALA !!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
lisnik... ostade ti kratkih rukava.........pokupi daniels zasluge ;)
Po ovom nacrtu i meni su sad stvari jasnije..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Super

Hvala na šemi Daniels, sad već mogu nešto probati.

HVALA !!
frende zahvala je krivoj osobi.
kolega lisnik ti je stavil sliku.
al postoji link za kompletan 533-9.u pdf-u potraži malo.
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
frende zahvala je krivoj osobi.
kolega lisnik ti je stavil sliku.
al postoji link za kompletan 533-9.u pdf-u potraži malo.

Ma dobio sam mail, iz kojeg sam zaključio da si ti stavio sliku.

Lisnik Hvala.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mislim da nije bitno0 ko je stavio sliku.Bitno je da je covjek skontao sistem upravljaca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh