• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štelanje pluga Vogel Noot

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
61
Pozdrav.
Treba mi savjet ?
Dakle uz ovakvo naštimani plug, i dalje mi je prednja brazda preduboka. Topling to kraja izvučen. Ne znam kako da mi bude prednja brazda plića, odnosno zadnja dublja, osim na toplingu, a on je već do kraja izvučen ( produžen ). Kada je ovako naštiman, prednji raonik je 9 cm viši od zadnjeg ( zadnji na zemlji, prednji 9 cm odignut )
Topling je na traktoru u donjoj rupi ( pokušavao sam u sve 3 ) a na plugu je u gornjoj rupi.
Kako da napravim pliću prednju brazdu, s tim da mi je desna vertikalna poluga stegnuta to kraja ( skupljena - skraćena ).
( slike u prilogu )

Unaprijed se zahvaljujem
 

Prilozi

  • sl 9 B.jpg
    sl 9 B.jpg
    62 KB · Pregleda: 108
  • sl 12 B.jpg
    sl 12 B.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 108
  • sl 14.jpg
    sl 14.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 111
  • sl 16 B.jpg
    sl 16 B.jpg
    73 KB · Pregleda: 108

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
632
Spusti desnu podiznu polugu na navoju, nije to okretača da budu poluge iste visine
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
61
Spusti desnu podiznu polugu na navoju, nije to okretača da budu poluge iste visine
I to sam mislio, nisam probao ...ali hocu

onda podigni na traktoru , spusti na plugu ili nabavi duži toplink
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
61
Hahahahah

onda podigni na traktoru , spusti na plugu ili nabavi duži toplink
Probao, plug kad dignem, zadnja brazda 5 cm iznad zemlje .... kad ideš u nazad, moram paziti, polomit ću plug !!!

Ma ne !!! Duži topling, i ne možeš dići plug ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,372
Spusti desnu podiznu polugu na navoju, nije to okretača da budu poluge iste visine
Na taj način se prva brazda jos poveca.
Pa sta nema taj plug neki način štelanja zahvata prve brazde?
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
61
Zahvata da, ali dubine nema ( koliko ja znam nema ni jedan za štelanje dubine ). Meni nije problem u zahvatu prve brazde, nego u dubini ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,372
Pa smanji zahvat prve brazde, nemoguce da ti je topling toliko razguzit a da je prva preduboka, previse hvata
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
61
Zahvata da, ali dubine nema ( koliko ja znam nema ni jedan za štelanje dubine ). Meni nije problem u zahvatu prve brazde, nego u dubini ....
Štelanje zahvata ( slika )
 

Prilozi

  • sl 5 PB.jpg
    sl 5 PB.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 59

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Nisam stručan ali na slici mi izgleda da raonik zadnje brazde ne stoji baš dobro, nije kao na prvoj brazdi. Plug mora biti paralelan sa zemljom, (greda pluga), ako tada nejde u zemlju onda ili raonici nisu dobri ili je plug nekako pomotan.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,372
Smanji zahvat prve brazde, uvjeren sam da hvata puno vise od druge, ili je druga smotana.
Kako ti stoji topling dok ores? Ravno u pravcu traktora ili gleda prema neoranome?
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
61
Pa smanji zahvat prve brazde, nemoguce da ti je topling toliko razguzit a da je prva preduboka, previse hvata
Ne hvata previše, identične su prednja i zadnja ...

Smanji zahvat prve brazde, uvjeren sam da hvata puno vise od druge, ili je druga smotana.
Kako ti stoji topling dok ores? Ravno u pravcu traktora ili gleda prema neoranome?
Ne hvata previše, nije smotana. Topling je u pravcu traktora, španeri popušteni ...
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
61
Nisam stručan ali na slici mi izgleda da raonik zadnje brazde ne stoji baš dobro, nije kao na prvoj brazdi. Plug mora biti paralelan sa zemljom, (greda pluga), ako tada nejde u zemlju onda ili raonici nisu dobri ili je plug nekako pomotan.
Znam ja da on mora biti paralelan, nije pomotan, jedino raonici ... !!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh