• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štetočine na gospodarstvu

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
p8200703.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Kuba još gore montiraj jednu dobru bateriju

Već sam to planiro,bude to bilo super,to sam slikao samo pola,5 komada nisam,npr..do kojih nisam mogao vilama i tako... :supz:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
a jesu ružni.kod mene su susjedi najveći problem oni niš ne truju tu gamad pa de kod njih kote i dolaze kod mene na par navrata sam im ja daval otrov onda je jedno vrijeme mir pa ajmo jovo nanovo
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
a jesu ružni.kod mene su susjedi najveći problem oni niš ne truju tu gamad pa de kod njih kote i dolaze kod mene na par navrata sam im ja daval otrov onda je jedno vrijeme mir pa ajmo jovo nanovo

Hahhahah,isti problem i kod mene,dva susjeda pored netruju,pa se tamo nakote,a kod mene žderu,jer ovi naravno nemaju kuruza,zob i tako,truje samo susjeda preko,al to je preko ceste,tako da...Sva gamad kod mene,a čuj,ružni jesu,al svaku večer ja idem,evo od kraja 6. mjeseca do sad sam ih smlatio 78 komada ;)
2011. sam ubio 115,2010. 120,a 2009. čak 183 komada,jer mi je pomagao pas,on ih terao iz rupe a ja tuko,al' ga netko otrovo :cry: ,jer mi onda nismo trovali facironom,a te iste godine nam je netko pokrao zečeve,ukrasne golubove,i janje...A i ove godine je netko hodao po dvorištu i otrovao psa :cry: ..Budem dao slike od tog psa koji je ove godine otrovan,sve su više počele krađe tu po selu... :evil:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kuba, dobar rezultat.

dobro je kad imaš živaca da ih dočekaš :mrgreen:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
pozdrav svima.
evo ovako imam jedan problemčić. uzgajam kuniće(za meso) koje držim u garaži. danas popodne mi je u garažu ušetala zmija nepoznate vrste. znam da je crne boje. kako ću ju namamiti da izađe van ili jednostavnije kako ću se je riješiti? (jer za 2 sata idem kuniće nahraniti a ne mogu u garažu?)
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
da ja još malo pohvalim svoju Buhu danas dok sam spremal hranu za svinje uletil je štakac u podru i sakril se ispod nekog ormara sat vremena je mala skakala okolo i na kraju mu uzela mjeru boga mi bila ga je puna lopata kad sam ga nosil na gnoj.bil bi ga slikal ali sam izgubil mob tj ostavil ga na krovu auta,a fotić je kihnul davnih dana
 
H

Hrvach

Guest
Kastav, ako je crna duga zmija onda je to vjerojatno kravosas, nisu opasne za ljude.
Kaj se tiče štetočina mi imamo jednostavno rješenje. Jazavčarka je zadužena za red i mir na dvorištu. Danas sam ju tražio pol sata jer se podvukla pod paletu i u drva jer su unutra štakori, ubila je jedno leglo mladih i par odraslih. Imali smo problema s lisicom, jednu večer je bila puštena i došla je lisica, pogrizle su se, nateravala ju je po jezeru, na kraju je lisica otišla u jamu i jazavčarka za njom. Nije je bilo neko vrijeme, neznam kaj se dogodilo ali od onda nemamo problema s lisicom. Samo da napomenem da je doma prema svim životinjama mirna i brani ih od svega, čisti primjer je da mali pilići skaču i jašu na njoj..
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Kastav, ako je crna duga zmija onda je to vjerojatno kravosas, nisu opasne za ljude.
Kaj se tiče štetočina mi imamo jednostavno rješenje. Jazavčarka je zadužena za red i mir na dvorištu. Danas sam ju tražio pol sata jer se podvukla pod paletu i u drva jer su unutra štakori, ubila je jedno leglo mladih i par odraslih. Imali smo problema s lisicom, jednu večer je bila puštena i došla je lisica, pogrizle su se, nateravala ju je po jezeru, na kraju je lisica otišla u jamu i jazavčarka za njom. Nije je bilo neko vrijeme, neznam kaj se dogodilo ali od onda nemamo problema s lisicom. Samo da napomenem da je doma prema svim životinjama mirna i brani ih od svega, čisti primjer je da mali pilići skaču i jašu na njoj..

Vidiš...Moro bih si nabavit takvog psa,el ih od malena učiš da love štakore,ili oni sami love?? :scratch
 
H

Hrvach

Guest
Ako je sve ok s njim onda mora sam skužit koji mu je posao. Veći problem je naučit ga da ne tamani kokoši i ostalo ali i to se da sredit ako je od malena s njima. Ima na forumu slika s pilićima, moram potražiti pa ću staviti link ako te zanima.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Kastav, ako je crna duga zmija onda je to vjerojatno kravosas, nisu opasne za ljude.
Kaj se tiče štetočina mi imamo jednostavno rješenje. Jazavčarka je zadužena za red i mir na dvorištu. Danas sam ju tražio pol sata jer se podvukla pod paletu i u drva jer su unutra štakori, ubila je jedno leglo mladih i par odraslih. Imali smo problema s lisicom, jednu večer je bila puštena i došla je lisica, pogrizle su se, nateravala ju je po jezeru, na kraju je lisica otišla u jamu i jazavčarka za njom. Nije je bilo neko vrijeme, neznam kaj se dogodilo ali od onda nemamo problema s lisicom. Samo da napomenem da je doma prema svim životinjama mirna i brani ih od svega, čisti primjer je da mali pilići skaču i jašu na njoj..

neznam kakva je zmija dali je velika ili mala osobno ju nisam vidjela nego ju je moja mama vidjela kad je zatvarala garažna vrata jer po danu nam je auto u garaži. rekla je da joj je rep crn i da je srednje veličine zmija.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
dolijala lija

jutros izašao oko 6.30 s svojom mk malo u šetnju iza kuće na vrt, i nemogu vjerovat kakva sudbina, nisam čekao niti 2 minute kad čujem susjedove kokoši se uznemirile, bacim pogled iza kukuruza i na oko 150 metara vidim(mada nejasno) kako se gospodja lija pogledom usredotočila na dvorište s kokoškama,nanišanim bar da je zaplašim i...padne kao pokošena. evo rezultata:
 

Prilozi

  • Slika003.jpg
    Slika003.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 315

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
svaka čast ja svoje nikako da se dočepam ,znam je nekad čekati i po 2 sat a dva puta mi se izvukla iz gvožđa.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
evo malo zakašnjeli slika gvožđa od kojih sam odustao jer mi se dva puta izvukla iz njih ( malo su veća jer su ručno rađena)
<script src='http://img225.imageshack.us/shareable/?i=dsc00254yh.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript> </noscript><script src='http://img23.imageshack.us/shareable/?i=dsc00253si.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript> </noscript>
sad sam napravio zamku od ove gajbe i stavio živu kokoš kao mamac pa ćemo vidjeti <script src='http://img43.imageshack.us/shareable/?i=dsc00255re.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript> </noscript>
 
Na vrh