• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

steyr 8100

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
moram kupit traktor za šumu ali da služi i za drugo inače bi uzeo timberjacka. gledao sam kod čovjeka taj steyr 8100 82.g 90 ks sređen, kao generalno napravljen vidi se da je motor urađen na novo ali šta je stavio unutra bog zna. bio je u oglasima.da li imate iskustva sa tim steyrima koliko se to kvari i šta su im mane inače ima utovarivač i čovjek traži 10000eura za njega
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ima 85 konja..
10 000 nije velika cijena pošto ima i utovarivač na sebi.
Ja se ne bi dvoumio oko toga.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Nema veze kaj je 82g.
Serija traktora Steyer koji završavaju na 0 su najbolji traktori.
Ima kod mene 8130 pa znam da je to dobar traktor,tako da s ovim 8100 nečeš pogriješit,ako daš 10 000E.a k tome ima i utovarivač s paralelogramom nije to neki jeftin utovarivač ipak je to Hauer :p
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
ajde hvala bogu da netko nešto odgovori....kako stoji održavanje tih traktora čuo sam da su skupi djelovi da je pola previše.....ali mislim da ako je kvalitetan kao što kažete nebi trebalo bit problema toliko
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pravi traktor steyr se može nosit u granicama s fendom. inače steyr su odlični traktori samo su djelovi skupi dosta al ako nabasaš na pravog steyr-a mislim pravog da nije ništa trgano da nije puno radio malo pazit i ide vjekovječno. ja sam tražio steyr prije mf-a al ništa dobor kod nas nisam našao pa sam hodao po austriji našao sam par njih solidni traktori 95 ks al cijene su bile ubi bože velike a traktor 1995 godina s hidraulikom oko 25000e su se kretali pa sam ipak naletio na mf-a i nisam niti razmišljo kupio sam ga odma
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
ma da to je to mislim za taj traktor stavrno nije puno 10000 eura ako je sve sređeno kao što lik kaže kad sam ga bio pogledat vidi se da je motor rađen na novo samo šta je unutra bog za kao i generalno na imt-u recimo imaš klip i košuljicu za 200kn za 400 i za 800 perkinsove djelove koji će trajat vječno pa sad ako je stavio unutra neko sranje onda je pizdarija..mene muči mjenjač na tom traktoru jer sam čuo da se to jako lako razbije i da to poslije košta kao pola traktora...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da pola to košta cijeli drugi traktor kod steyr-a ako je nešto u banani u getribi. al steyer-i imaju prvoklasne mjenjače i getribe složene 100% samo opet ponavljam neznase iam likova koji i nju uspiju polomit tak da neznam. a jesi probao vozit taj traktor kako se mjenja jel se čuje getriba jel zvoni ako ništa ne zvrcka dok se voziš a ko se dobor mjenja trebal bi biti onda dobar traktor al hidrauliku gledaj zakapči pod nešto teško utovarivač pa probaj dignut sve dobro treba pogledat kod tog traktora jer ako je nešto lošije bolje ne uzimaj jer neče ti se pisat za žep dobro.
da to si u pravu što je stavio unutra al opet nemora značit može bit da je solidno složio motor u granicama odličnog to se nikad nezna. neznam kaj da ti rečem dobor ga isprobaj prije nego ga kupiš al za tih 10000e kupiš i do 10 godina mlađi traktor a jeftiniji s djelovima u odličnom stanju a sad ti odluči
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
100% je to da su za nas Steyr-i malo preskupi u svakom pogledu
kod nas jedan propali kombinat gde sam bil na praksi imali su Steyr-e 9170 linija oko 170 ks 95g.jedino se motori nisu kvarili tj.getriba katastrofa nikad nisu zajedno bili na polju uvjek jedan u radioni ,konačno kasnije se prodali u sloveniju gdje su jos prije godinu negdje stajali od kad su doveženi,pa se kasnije kupuju typ. 9200 200ks valjda 98-99g. jednom navratil da nest obavim opet jedan u radioni a jedan u travi i to dugo vremena zbog popravka čekali su se djelovi koji su jako "dragi" danas su prodani pa idemo dalje ostaje Steyr nekih 100ks isto novije godiste danas stoji jer nema para za popravak,još su tu mali nekih 70ks bez pr.vuče stari oni idu i vuku tehnostrojeve tandemke ,pod mixsericom jedan 8080 puko al nastupa stari Deutz koji jos danas radi ,mixerica pokopala već par rusa 80ks


ova teorija od marka hurlimana malo mi je kao napamet rečeno ono s nulom"

meni se sviđaju Steyeri i samo to skupi ko Fendt al sigurno tolko ne vrijede ili se ne radi kak treba s njima :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e to je več do kako se radi s nima ja mislim neznam. al bio je jedan steyr tu blizu mene i on je radio danonočno od oranja do neznam čega sve ne bio je 75 ks e sad liniju neznam i to sve kod jednog gazde i nikad ga nije prodao uvjek radio s njim i sve dok nije umro onda je kčer to prodala za čini mi se 4000 eura s korpom a ja nisam znao :madmana: al kupio ga bi 100 % jer traktor čim je iz polja malo zmazaniji mlaznica voda podmazivanje i u garažu a imao je 5000rh kad je prodan al nikad mu nebih rekao da ima tolko.
sviđaju mi se steyer-i al opet da ga kupujem nisam baš siguran da bi zagrizao prvenstvenoi radi skupih djelova al inače ok su traktori
@markach@ samo ime ti govori bili su u kombinatu dalje netreba govorit riječ kaže sve. kolko je on šofera promjenio i niko nije pazio na njih udri nije moje ima gazda bude platio. to je to imaš i u par postova prije gdje su dečki pisali za razno razne traktore koji su stali u kombinatu jer niko nije mario za njih kao da za svoje
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
kikic MF kaže:
@markach@ samo ime ti govori bili su u kombinatu dalje netreba govorit riječ kaže sve. kolko je on šofera promjenio i niko nije pazio na njih udri nije moje ima gazda bude platio. to je to imaš i u par postova prije gdje su dečki pisali za razno razne traktore koji su stali u kombinatu jer niko nije mario za njih kao da za svoje

al traktori su gotovo sigurno skoro novi bili u ono vrijeme radili nekih 650ha ,jos pored njih 5 rusa
svaki traktor je imal max dva šofera koji su radili godinama tako, u redu je to da se i nije bas pazilo ali ipak typ.9170 bila jednostavno loša serija sigurno a ni ostali se nisu bas pokazali osim starih Steyera
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
super ja krenula priča oko traktora pa smo otišli u kombinate....meni je svaka informacija strašno bitna tako da i saznanje da su ti traktori u kombinatima krepavali je isto značajna.....najvjerojatnije ću ja nekoga od vas sa foruma uposlit da idemo pogledat taj traktor jer koliko vidim ja bi samo pao na novo ofarbano .....sujed koji je zaradio penziju na popravljanju traktora mi stalno govori da sam lud da si lijepo uzmem nekog fiata jer se mi to može popravit u jedno popodne i djelova ima ko kenje bilo gdje pa sada ti razmisli......meni osobno taj steyr paše radi toga jer je dosta robustan a nije jako velik u toj kategoriju snage ostali traktori su duplo veći šta meni za šumu nikako ne odgovara i ima taj utovarivač koji ako kupim neki drugi traktor oped će me koštat 2000 eura da ga ugradim pa sam na istom...i sada se ti odluči
 

Najnoviji postovi

Na vrh