• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stihl 045 AV

V

Vanuatu

Guest
Složio sam pilu iz naslova. Promijenio platine, membranu, kablove za prekidač i svječicu. Poštelao min i max po tvorničkim postavkama i probni rad je počeo dobro ali se kod velikih opterečenja motorka gasi. Povremeno se čuju eksplozije iz auspuha kao da je paljenje u foru. Naštelao sam platine na 0,4 pri GMT i grozim se ponovnog skidanja magneta jer to ide samo radapcigerom.
Ima li netko slična iskustva ili savjet koji? Sve je dobrodošlo osim da stroj odnesem kod ovlaštenog majstora jer za to nemam para.

Hvala unaprijed.

Vanuatu
 
V

Vanuatu

Guest
Stavio staru, srednje staru i novu!
Bojim se da ću morati opet skidati magnet ali neznam je li bolje staviti paljenje tj zazor platina 0,4 mm malo prije GMT pa da se spoji netom po silasku klipa.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Te explozije u ispuhu nastanu zbog izostanka iskre na svečici,moguče da kondenzator je.e stvar.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Probaj kakva je iskra bez kondenzatora.Vjerojatno da je on krivac.Znal sam podatak nekad za štelanje,čini mi se da u temi "štilovka"piše baš za 056.To ti je skoro pa isto ko i 045.
 
V

Vanuatu

Guest
Hvala na savjetima.
Prije ugradnje kondenzator sam ispitao i puni se i prazni po spec. Nema ni probijanja. Bobina je ispitana i stanje je OK. Poštelao sam platine po servisnom manualu tj. 0,4 mm na GMT. Možda sam pogriješio kod određivanja GMT? Pucanje može biti i kod loše podešenog paljenja. Da bar ima razvodnik koji se može okretati:icon_razz:
Ostavit ću je par dana pa ponoviti postupak. Možda nove membrane trebaju nekoliko sati rada da dođu u normalnu funkciju.

Pozz
 
V

Vanuatu

Guest
Znao sam da treba pričekati par dana. Uspio sam podesiti i naći najpovoljniju kombinaciju podešavanjem min i max vijaka i sad radi, da ne ureknem, ko singerica. Pili deblo oraha srušenog prije tri godine ko sir bez štekanja i pucanja. Nadam se da će tako i ostati.

Pozz
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znao sam da treba pričekati par dana. Uspio sam podesiti i naći najpovoljniju kombinaciju podešavanjem min i max vijaka i sad radi, da ne ureknem, ko singerica. Pili deblo oraha srušenog prije tri godine ko sir bez štekanja i pucanja. Nadam se da će tako i ostati.

Pozz
Pila radi tj . pili kao sir kad radi s siromašnom smjesom odnosno na velikom broju okretaja .
To je štetno za motor .
 
V

Vanuatu

Guest
Pila radi tj . pili kao sir kad radi s siromašnom smjesom odnosno na velikom broju okretaja .
To je štetno za motor .

Slažem se samo da je vrlo subjektivno ocjenjivati broj okretaja pogotovo temeljem napisa o ponašanju uređaja. Točno je da visok, odnosno maksimalan broj okretaja u konstanti nije poželjan za održavanje a pogotovo ne za produljenje vijeka proizvoda.
U ovom se konkretnom slučaju radi o tkz sporoj motorki. Stihl 045 bez obzira na promjer i hod klipa ima samo max 9600 o/min što je mizerija spram novijih, kako ih ja od milja nazivam, živčanih pila. "Spora" pila ima zato povoljniji dijagram okretnog momenta u večem rasponu broja okretaja.
Nisam dosad osim Partnera 352 ubio ni jednu pilu!

Pozz
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Al ako je smjesa osiromašena svaki, ali baš savaki 2-taktni motor začas ode u vječna loviša
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Skni svjećicu pa povjeri ako ti je svjećica siva smjesa ti je siromašna ,pa sa L vijkom malo podebljaj smjesu za idealan rad svijećica ti mora biti smeđkaste boje ...
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Hvala na savjetima.
Prije ugradnje kondenzator sam ispitao i puni se i prazni po spec. Nema ni probijanja. Bobina je ispitana i stanje je OK. Poštelao sam platine po servisnom manualu tj. 0,4 mm na GMT. Možda sam pogriješio kod određivanja GMT? Pucanje može biti i kod loše podešenog paljenja. Da bar ima razvodnik koji se može okretati:icon_razz:
Ostavit ću je par dana pa ponoviti postupak. Možda nove membrane trebaju nekoliko sati rada da dođu u normalnu funkciju.

Pozz

Evo ti u prilogu tablica sa svim podacima, možda ti bude od koristi
stihl-tablica.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh