• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stihl 045AV electronic

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Pozdrav svima!

Eto imam nevedenu pilu i mislim da joj je došao kraj.
Naime, stara je cca 30 godina i kusur. najesen sam bio u šumi s njom , srušio 10 metara drva, dopremio sve to doma, narezao na kratko i na samom zadnjem panju na zadnjem rezu -crkla.
Otfuram je ja uredno na servis, rekli oni krepala elektronika,i eto ti vraga-za tu pilu više ne postoji zamjenski dio.
Sad bi me jedino spasilo ak neko ima takvu pilu rastavljenu ili slučajno taj dio višak.
Spasila bi me i "045AV" klasik (ne elektronik) isto u djelovima (električni dio,magnet sa ventilatorom i starter)..
 
B

Bobo

Guest
Zar se namotaji ne daju previklati i teraj dalje? Odnesi namotaj u neki servis koji se bavi viklanjem elektromotora i oni ti to mogu napraviti bez problema...

A ako je kvar veci, zelim puno srece u pronalazenju djelova!
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Pitanje jel elektroservis raspolaze necim takvim.Zica u namotaju visokog napona je ekstremno tanka, i najtanja na elektromotorima je balvan prema tome,pa problemi sa izolacijom..


Ali tu je i tako vjerojatno krepala elektronika ,ako se da otvoriti i nije previse detaljno zalijano smolom, mozda uspijes popraviti .Jednom sam popravio takvo paljenje od nekog motokultivatora,prozirna plastika pa sam uspio zamijeniti tranzistor .Ali je prilicno pipljivo i nema garancije da je koristen standardni poluvodic ili nesto sa nemogucom tvornickom oznakom ,a ponekad bez ikakve :(


Mozda da probas ovako :

Obrisan neispravan link. ägenteile_Zubehör?hash=item200290226616&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislim ..(a to znaci da nisam siguran) da ja imam takvu za dijeove ...Da li je elektronika ili platne ?..e..ni to ne znam ..ali poslje vikenda budemo pametniji ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
kux kaže:
Pozdrav svima!

Eto imam nevedenu pilu i mislim da joj je došao kraj.
Naime, stara je cca 30 godina i kusur. najesen sam bio u šumi s njom , srušio 10 metara drva, dopremio sve to doma, narezao na kratko i na samom zadnjem panju na zadnjem rezu -crkla.
Otfuram je ja uredno na servis, rekli oni krepala elektronika,i eto ti vraga-za tu pilu više ne postoji zamjenski dio.
Sad bi me jedino spasilo ak neko ima takvu pilu rastavljenu ili slučajno taj dio višak.
Spasila bi me i "045AV" klasik (ne elektronik) isto u djelovima (električni dio,magnet sa ventilatorom i starter)..

U kakav ti to servis nosiš? ( u nekakvog fuš majstora)
Ja imam doma Stihl 051 AV electronik.
Motorka je iz 1977 god. I nabavim dijelove bez problema.
Isto mi je elektronika krepala prošlu godinu i kupio novu u ovlaštenom servisu.
Došla me je 550 kn.
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Elektronika se nemože popravit jer je jako zalijana smolom...

nosio sam je u ovlašteni Stihl servis i tamo su rekli da za tu pilu elektronika više ne postoji za kupiti jedino u nekoj drugoj rabljenoj pili...čak ni uvoznik za RH nemože nabaviti.....

ajd puknuti saznaj kakva je tvoja pila pa javi....

rudamaca- elektronika u mojoj pili izgleda potpuno drugačije nego na onom linku...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Probaj zvati u unikomerc ...nisu svi zastupnici susretljivi i uslužni ...
Tip je vjerojatno racunao kako ce ti odmah s tom pricom uvaliti novu pilu .

Ja ti ovo pogledam i javim , ali ne prije ponedjeljka ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo je ..skini ovo, imaš unutra slike i video ..
Obrisan neispravan link.
 
P

pozna

Guest
ljudi,tko zna koliko je jaka motorka husquarna 051,imam tu pilu ,stara je 20-ak godina,radi ko zmaj.nazalost ona je u hrvatskoj a ja nisam. trebam kupiti nesta drugo pa me taj podatak o snazi jako zanima,samo zbog usporedbe jer ta nova pila nesmije biti slabija.trebam rusiti uglavnom crnogoricu,tu i tamo neki hrast.
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
pa mislim da je oko 6 konja i da je današnji nasljednik te pile MS 460 (al to nisam siguran)
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
e da zaboravih napisati:
moja AV 045 electronic je POPRAVLJENA kod lokalnog seoskog majstora koi je nabavio novu elektroniku dok u ovlaštenom servisu nisu mogli i rekli su da za tu pilu više nema djelova...


...ima,ima samo treba tražit i sve se nađe i to NOVO...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
pozna kaže:
nitko nezna koliko ima ks husqi 051,ili mi nitko nece reci ?

Ne postoji Husky 051, već samo Husky 51. To ti je amaterska pila.
Pila se bila u proizvodnji od 1991 do 2001, 51ccm, 2.3kW (3.1ks).

Odgovarajuće pile toj su Huskqvarna 353 (zadnji model s 0.325 lancem) i njezin 5% jeftiniji brat Jonsered 2152. Ove ti pile imaju 2.4kW (3.3ks), i mislim da su dostojna zamjena za 51-icu.

Pogledaj Obrisan neispravan link. .
Pričekaj malo, obično bude nekih proljetnih akcija u travnju i svibnju.
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Pozdrav puknutom:
vidim na filmiču ,pila baca iskru...
kolko tražiš za nju?
iako mi je sada moja složena, nikad se nezna kad če zatrebati...

????????????????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kux kaže:
Pozdrav puknutom:
vidim na filmiču ,pila baca iskru...
kolko tražiš za nju?
iako mi je sada moja složena, nikad se nezna kad če zatrebati...

????????????????
Uff ! tek danas (14 05 2009 )vidim ovaj post . nemam poima kako nisam vidio tvoj post ,možda si ga editirao :scratch .
Ne znam bi li prodao ...mislio sam ti pokloniti , napraviti dobro djelo , spasiti dobar stroj od zaborava
No kako si se snašao bolje da stoji kod mene .
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
PUKNUTI javi se

pozdrav puknutom...
Daj mi se MOLIM TE javi uvezi motorne pile STIHL 045AV electronic koju imaš.----''KUPUJEM'' ak prodaš..
moja je opet riknula sa novim modulom....

098/751375
HITNO
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: PUKNUTI javi se

Evo javljam se ..kako sad da ti prodam kad sam rekao da cu ti pokloniti ,napraviti dobro djelo ..
Rado bi ja zaradio koju kunu na njoj ali me sd sram treažiti lovu ..
Pila može biti u pon . u Samoboru ,ako se ja danas ne napijem i sutra ne idem na domovinu ...
Gdje si ? ...kako da ti dostavim ?

Kako ti je riknula ,pa imaš neku garanciju na rezervni dio ...makar im jebi mater i olakšaj dušu :lol:
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Re: PUKNUTI javi se

neču da mi pokloniš več je želim kupiti.... :!:
da se riješim tih ''majstora jebivjetra''... :twisted:
ja sam iz čakovca i mogu doč u samobor po nju, uopče nije problem, bar ženu izvedem na samoborske kremšnite i na piknik.... :lol:
samo reci kolko para tražiš za nju i kad mogu doči... :partyman: :scratch
:prayer: :prayer: :prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: PUKNUTI javi se

puknuti kaže:
Kako ti je riknula ,pa imaš neku garanciju na rezervni dio ...makar im jebi mater i olakšaj dušu :lol:
to obavezno , ja redovno handrim ove iz FISa za brusilice sa pricom "kakva je to brusilica nemoze ni dvije rezne ploce da potrosi"
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Re: PUKNUTI javi se

pa ***** mu mater več 3 mjeseca i nikako da je složi...
pun mi je qurac takvih servisa i majstora
od sada sve radim sam..kolko ču moči... :axe:
:toimonster:
 
Na vrh