• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stihl FS 36 vibracije i čudni zvukovi

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Eto nakon zamjene klipa i cilindra, moja FS36 ne posustaje i zeza me i dalje...

Dakle, imam osjetne vibracije u desnoj šaki (koja je bliža motoru, jasno) i kod štrika za paljenje čujem cijelo vrijeme lupkanje dok radi makar i na ler gasu.

Jel znate što bi to moglo biti? jel kuplung? zvono kuplunga, nešto treće?

Jel normalno da nema na kuplungu nikakvog nalijepljenog materijala s vanjske srane koji bolje prima za zvono?

E i u Walbro fergazeru sam kod zamjene membrana izgubil ovo na videu u vremenskom timelineu od 3:36 do 3:56 (kao neko malo sito)

https://www.youtube.com/watch?v=RfzzTilqwo0

Puhnul sam s kompresom da očistim nečistoće i odletelo po zraku. nisam ni znal da je tu neki dio koji se može izvaditi. onda sam izrezal od onog prozirnog textila membrane i ugural, al izgleda da me jeb... jer mi flax dela nepravilno.... u setu to sito ili što već je nisam dobil.

Sad je pitanje gdje to kupiti....

Nadam se da mi zwer nebu tu pametoval s cijenama takvih iz oglasa od 500 kn ;) koje su u istom stanju ko moja prije popravaka, i klipu i cilindru za 10$.... a ja šnjofal po e-bayu prije bilo kakvih radova na njoj... i moram priznat da sam čorav....:)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ja mislim da problem s vibracijama dolazi od getribe. Kroz cijev ide sajla od motora dolje do glave. Probaj otpojit tu sajlu pa upalit dali onda ima vibracija. Ja imam FS44 i nedavno sam mjenjao donju kutnu getribu jer su se konusi skroz istrošili.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Zveckanje ti more biti od kuplunga, a na šalici kuplunga, tam prema sajli, su lageri. Pogledaj jel se zvono klima. To da nema obloge je normalno. Ni naš stari J GT32L nije nikaj imal.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bhorv, ovo je najmanja flaxeriCa i ima zapiganu cijev i nutra sajlu koliko sam shvatio, nisam gledal. Dakle nema kutni prijenos.

ZJ problem su vibracije dok je flaxerica u leru. A Lezajevi na radilici nisu jer je bas ovih dana bil klip i cilindar mijenjan. Sad sam zbunjen. Pada mi na pamet famozni kuplung jer djeluje kao zamašnjak i ako nije u centru vibrira i na ler gasu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Viš ovo bi ja već napravil da se špaga za paljenje ne nalazi u cijelom sistemu.... moram prošnjofat skinut kuplung nekako....

jedino bum probal skinuti cijev sa sajlom.....

E ak je savinuta radilica jbm mu sve...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ne, samo ležaj dolje na glavi....

A nije se za bazirat na donji dio mašine, meni lupa i trese kad je u ler gasu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Danas se konačno nakon 20 i nekaj let poderala glava na Flakserici. Probal sam ju riješiti na ovaj način. Komad odvodne cijevi PVC izrezal i na vruće zaljepil na glavu. Za sada drži, a ako ne bude, probal bum kasnije sa dvokomponentnim ljepilom, ili čak i šeraf kroz sredinu.
 

Prilozi

  • DSC_0412.jpg
    DSC_0412.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 61
  • DSC_0413.jpg
    DSC_0413.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 56
  • DSC_0414.jpg
    DSC_0414.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 58

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@Mrga
Prvo si kupi tu mrežicu koja ti je odletela. Košta ti oko 12 kunića. Deni ju nutra i poštelaj to kak spada. Nikakvi "zrezki" i čudotvorine se tu ne mečeju. Ak je prošlu letu zadnji put delala kak treba, onda ne bi trebalo biti nikakvih drugih komplikacija sem fergija. Da li glava s flaksom miruje dok dela pod lerom ili se tu i tam zavrti?
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Vjerovatno nema nikog. Fs36 trimer. Promjenil membrane, nastelal ferg. Tesko pali,trebam cok, pa start, pa cok start, i tek onda upali. Upali iz 14 povlacenja. Lezaj radilice promjenil prije 2 god
 
Na vrh