• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stihl SR 400

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima.Imam problem sa navedenom motornom špricom.Stavio sam nove karike na klip i stavio nove brtve na cilindar i karburator.Kad sam je upalio na početku je normalno radila kasnije si je počela dodavati gas sama i kad bih joj dodao gas počela bi crkavati.Predpostavljam da negdje vuče zrak :unsure:.Kak da najbolje ispitam di pušta zrak?Nisam ništa dirao po karuburatoru da ga ne raštelam.Ako netko ima kakav savjet bio bih vrlo zahvalan ;) .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Možda semerinzi radilice.
Wd sprejem prskati u tom pravcu i ako mijenja zvuk motor onda je problem u semerinzima.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru Dražen ;) Mislim da nije problem u semerinzima jer sam mijenjao membrane pa je radila normalno pa nakon nekog vremena opet zeza pa opet normalno.Da je problem u semerinzima onda mislim da bi gubila kompresiju kad se ugrije.Možda je u frgazeru jer je dobila snagu kad sam ga malo poštelao.Zanima me dali mogu nešto zeznuti ako L i H dizna nisu namještene kako treba tj.ako omjer zraka i goriva nije Ok. Hvala
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Odzraku na čepu od goriva si očistio (ispuhao, oprao u benzinu)
Provjeri crijeva od goriva ako ti negdje pušta gorivo tu ti onda može vuči i zrak.
Imao sam takav slučaj da npr. prvih pet minuta stroj radi dobro i onda se počme gušit,(neprihvačanje gasa)
Dvotaktni strojevi su osjetljivi i na najmanju nepravilnost, pri tome mislim na motorne pile i na trimere,
Jedno od ove tri nabrojane stvari su sigurno u pitanju, pod uvjetom da je karburator u redu.

Odzraka
Crijeva od goriva
Semerinzi.
Poredao sam uzroke , prvo jednostavnije i onda na kraju teže uzroke.
Dobio si snagu zato što si mu sa H vijkom smanjio višak zraka koji ti vuče negdje .....
 
Posljednje uređivanje:

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Odzraku na čepu od goriva si očistio (ispuhao, oprao u benzinu)
Provjeri crijeva od goriva ako ti negdje pušta gorivo tu ti onda može vuči i zrak.
Imao sam takav slučaj da npr. prvih pet minuta stroj radi dobro i onda se počme gušit,(neprihvačanje gasa)
Dvotaktni strojevi su osjetljivi i na najmanju nepravilnost, pri tome mislim na motorne pile i na trimere,
Jedno od ove tri nabrojane stvari su sigurno u pitanju, pod uvjetom da je karburator u redu.

Odzraka
Crijeva od goriva
Semerinzi.
Poredao sam uzroke , prvo jednostavnije i onda na kraju teže uzroke.
Dobio si snagu zato što si mu sa H vijkom smanjio višak zraka koji ti vuče negdje .....
Hvala na odgovoru.Dali znate kako pravilno podesiti karburator?Mislim da sam ovog raštelao malo jače.Neki kažu da sve treba zavrnuti(L i H diznu i onu za Ler gas neznam kak se zove piše LA)i onda odpustiti sve za krug pa onda probati upaliti.Nebi htio da smjesa bude nepravilna tj. da ima više zraka nego goriva da mi se mašina ne razleti.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Nebu ti se ništa razletilo, L znači low i tu se štelaju niski okretaji, H znači high i tu se štelaju visoki okretaji.. Smjesu provjeri preko svjećice, ako ti je smjesa prebogata svjećica bu crna i masna a ako je preslaba bude svjetla boja.. Ciljaš na boju bijele kave recimo..
Kad je upališ najprije poštelaš niske okretaje i ler pa onda gas do daske i naštelaš H.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Ja sam prvo sve zavrnul i odvrnul za jedan krug i tad je radila nepravilno nije imala snage tj gušila se kad sma joj dodal gas prvo sam L diznu malo odpustio i zatim H dok nije primila gas kak spada .Sad je H dizna više odšaraflejna u odnosu na L.(valjda bu to bilo OK) Budem probal prema vašem savjetu da vidim na svjećici koja je boja taloga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Kupio sam Sthil motornu prosle godine. Ima problem sto nece da upali kad je hladna dok se ne zagreje svecica? Jel ima neko slicno iskustvo?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Promijeni drugu sviječicu pa javi rezultat, ja promijeni dvije tek treča bila dobra a skoro čitavu motorku rastavio
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Bas cu i to da probam, hocu vazi, hvala ti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh