• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stiskanje gumba na bosch pumpi na zetoru

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
Zašto moram stisnuti taj gumb svaki put kad palim traktor ali ama baš svaki put?Radi se o Zetoru 6945 koji sam kupio prije tjedan dana pa me zanima zašto!Netko kaže da je stvar oko bosch pumpe a neko da je stvar u motoru,a ja nemogu predpostaviti ništa :scratch.Što vi mislite?????????????????????????????
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da,marko je u pravu!
A nisi se ni pohvalio,a gdje su slike? moram to doč pogledat...

Ja taj gumb na pumpi moram stisnut SAMO kad je traktor hladan,mislim ni ne moram,ali onda jako teško upali,a kada stisnem gumb onda od šuba,a kada je več malo topal,onda bez greške!
Mislim da nije greška do motora,ali ipak,ama baš pri svakom paljenju,to nije nešto uredu,ali ako ti traktor dobro radi,bolje nemoj dirat ni pumpu...
 
Z

zetor4718

Guest
abrkili kaže:
možda je taj gumb dekompresor?

Nije sigurno!

Mislim da pitanja u vezi popravka spadaju u radionicu,a prije kad sam postavljao ovakva pitanja u temu Zetor moderatori su premještali temu u Mehanička radionica!Ali to sad nije bitno,slike če biti naravno samo dok uhvatim vremena jer šarafam po njemu od kad sam ga dovezao.Točnije slagao sam mu cijeli prednji kraj odnosno prednju vuču,novu instalaciju struje,u bočnim reduktorima sam mjenjao ležajeve,i malo sam ga sređivao za tehnički ništa posebno ali pun k...c posla.Još nisam ništa radio snjim samo sam se provezao oko kuće tak da neznam kakav je motor. Na Zetoru 4718 stiskao sam dugme samo po zimi u ljetu nikad a kamoli kad se ugrijao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Dekompresor nije definitivno.
Dali kad radi iz prelivne cijevčice jako kaplje ulje tj nafta?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
a da nije "čok" ili sl. pa da zakrene male boš pumpu da prije ubrizga gorivo??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Taj gumb omogućuje dodatno otvaranje letve na pumpi, tj. dodaje veću startnu količinu goriva od količine na punoj snazi.
Zašto ga moraš pritisnuti?
Vjerojatno motor nema dovoljno kompresije da zapali s manjom količinom nafte...znači, nekaj s motorom nije kak treba...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ne ubrizga prije nego više i gumbu je čok nadimak ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Preštelaj ventile, provjeri uloške dizni pa onda vidi, usput izmjeri kompresiju. Sve će ti više, manje bit jasno. Ako je ovo troje u redu, nosi pumpu bošisti i provjeri kut paljenja.
 
F

Ferdo

Guest
Napravi kako kaže Petar, ali menjaj i feder koji zatvara naftu na povratnom vodu (povratni ventil s fedrom in kuglico), tamo gdje ide nafta natrag u rezervoar. Imao sam glupi slučaj, da je feder ostario i traktor je vrlo slabo palio. Mehaničar ga samo raztezao i kasirao. Kad sam video, šta mangup radi, kupio sam drugog (nekih 20 komada) za 2 evra. Od kad je drugi, problema više nema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Mislim da to sa iberdruk ventilom nema veze jer mu ne pali ni na toplo.
Večinu Zetora treba nakon dužeg stajanja malo pripumpati.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
muhanicar kaže:
Mislim da to sa iberdruk ventilom nema veze jer mu ne pali ni na toplo.
Večinu Zetora treba nakon dužeg stajanja malo pripumpati.

to se slažem. ove starije i netreba tolko koji imaju rezervar pored haube. ja svojeg 6245 moram pumpat i ako stoji duže od 4 sata svaki put pumipca da nadrukam naftu i onda kresne ko lud a adok ne napumpam nekad isprazni i sistem i ne upali a nekad duže treba da vrti i onda nakon nekgo vremena upali.

isto se dešava jednom čovjeku na 2511 kojeg sam planiral kupiti. bilo motor hladan ili topli uvjek mu treba gumb stisnuti i još na hladno dosta dugo vrti da bi upalil. čovjek je stavio nove dizne ali ja sam otpustio lajtung koji ide s bosch na diznu i na gumbu jedva baca naftu a kad gumb nije stisnut nafta skoro pa i nejde.

i nisi odgovorio da li iz cjevčice curi ili kapa nafta???? treba vidjet. neštop ga jebe ili motor ili bosch pumpa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Kikič ubaci nepovratni ventil na dovod goriva i možda riješiš ;)
 
Z

zetor4718

Guest
99.99% je greška u bosch pumpi.Mislim da nije dobar kut paljenja ili onaj dio koji sprečava vračanje nafte iz pumpe. Vlasnik čiji je traktor bio prije rekao mi je da su reparirali pumpu pa mislim da je nisu dobro namjestili.Kad traktor zaradi novaca pumpa ide dolje a dotad budem stiskao čok!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Kak to misliš da nisu dobro namjestili pumpu?
 
Z

zetor4718

Guest
muhanicar kaže:
Kak to misliš da nisu dobro namjestili pumpu?

Tako što i na zetoru se treba malo zaokrenut pumpa iako ima zupčanik u koji usjeda neznam kak da ti točnije opišem,a ni neznam ko ju je reparirao jer danas se svako smatra majstorom ko zna držat ključ u ruci!Budem vas obavjestio za neko vrijeme kad nebudem trebao traktor odnijet ću pumpu na pregled.
 

Najnoviji postovi

Na vrh