• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sto kupiti?

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Evo kupujem neki mali traktro do 11000 kuna ,pa mi se u toj cifri javljaju najvise ferkici 533 i zetor 2511.Treba mi traktor za sijacicu rasipac i kultivator transport i sad neznam za kojeg se odluciti?
IMt mi se cini puno brzi ,okretniji,bolja hidrulika,a zetor mi se cini bolji zbog toha sta ima speru ijako za to sta cu ja koristit mi ni netreba previse i dvostepeno kvacilo barem mislim da ima?pa ako moze jos malo savjeta i od vas ostalih neki mozda imaju doticne trektore pa neka mi slobodno preporuce sto je bolje uzeti POZZ!!!!!
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
533 ti je igračka a zetor je traktorčič ima dvostepeno kvačilo šperu i 5 brzina tako mi reče tip koji je posjedovao oba traktora
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
533 ti je igračka a zetor je traktorčič ima dvostepeno kvačilo šperu i 5 brzina tako mi reče tip koji je posjedovao oba traktora

a nema zetor 3 brzine isto? i da li isto nemoze raditi ruke bez kardana? ako je tako otpada zekan odmah!
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
a nema zetor 3 brzine isto? i da li isto nemoze raditi ruke bez kardana? ako je tako otpada zekan odmah!

zetor ima 5 brzina i sigurno je dosta brzi od 533, barem mi se tako cinio dok sam ga ganjao sa rakovicom, nikad mu pobjec. A hidraulik radi dok ukljucis kardan ali to meni nebi smetal i radje bi ga uzeo nego 533
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
zetor ima 5 brzina i sigurno je dosta brzi od 533, barem mi se tako cinio dok sam ga ganjao sa rakovicom, nikad mu pobjec. A hidraulik radi dok ukljucis kardan ali to meni nebi smetal i radje bi ga uzeo nego 533

problem mi je kod rasipaca dok stavim u sve te polozaje i berac naprimjer ma da nece ga vuc ako nece trebat imam ursusa i dosta mi je tog sistema zetor otpada definitivno !
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
problem mi je kod rasipaca dok stavim u sve te polozaje i berac naprimjer ma da nece ga vuc ako nece trebat imam ursusa i dosta mi je tog sistema zetor otpada definitivno !

Niti jedan, niti drugi nisu za berač...
Mali zeko je isti tvoj ursus, samo na pola:mrgreen:, a troši manje od zippa
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ja imam 533 sa dvostepenim kvacilom i sperom, dakle ima ih.
najveca mana kod 533 po meni je hladno vrijeme. ima ih koji pale kao mine, ali svi sporo vrte dok ih palis i uz malo losiji motor + hladno vrijeme dobijes traktor koji tesko pali. osim toga ja osobno nemam zamjerki i moj glas bi bio za 533.

malog ursusa nebi? inace mi se ne svidjaju. ima ga kolega i kaze da doslovno trosi kao upaljac. ima uz njega i 533 ali vise radi sa 335 posto je puno manji potrosac a vise moze povuc u sumi (ima prednje utege + na zadnjim felgama)
ovo spominjem samo zato sto ursusa vec imas a meni je nekako ljepse vidjeti vozni park iste marke ili barem boje :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Evo nasao sam 533 1971.g puko blok razbio ga je ute na radilici ma sta god to znacilo ?
za koliko novaca se to slozi ?mislim na djelove?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja imam 533 sa dvostepenim kvacilom i sperom, dakle ima ih.
najveca mana kod 533 po meni je hladno vrijeme. ima ih koji pale kao mine, ali svi sporo vrte dok ih palis i uz malo losiji motor + hladno vrijeme dobijes traktor koji tesko pali. osim toga ja osobno nemam zamjerki i moj glas bi bio za 533.

malog ursusa nebi? inace mi se ne svidjaju. ima ga kolega i kaze da doslovno trosi kao upaljac. ima uz njega i 533 ali vise radi sa 335 posto je puno manji potrosac a vise moze povuc u sumi (ima prednje utege + na zadnjim felgama)
ovo spominjem samo zato sto ursusa vec imas a meni je nekako ljepse vidjeti vozni park iste marke ili barem boje :)

ne ne bi urusa zelim 533 samo zbog hidraulike, jel sve sta cu sa njim radit trebat ce mi fina hidraulika cijacica, rasipac, i neka izore malo vrta i transport pa malo sprica i dosta
 
Z

zetor4718

Guest
ne ne bi urusa zelim 533 samo zbog hidraulike, jel sve sta cu sa njim radit trebat ce mi fina hidraulika cijacica, rasipac, i neka izore malo vrta i transport pa malo sprica i dosta

i mali ursus ima dobar hidraulik,jako malo troši i meni se jako sviđa imamo jednog u obitelji i ja ga planiram uzeti sebi i cijeloga obnoviti,on je dosta težak i zato je bolji od 2511 i 533,okretni su jednako a i jednako su teški na volanu,ursusa obnoviš za sitne pare a jednostavan ko pekmez.533 bi te koštao minimalno 5-6 tisuća kuna.nekažem da je 533 loš traktor imali smo ga prije 10-ak i više godina nije bio loš za raditi ali je bio dosta nizak pa se objesi svako malo.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja sam za ferđu,zetor je ipak bolja marka ali za tu godinu svejedno nije,gledaj ferđu da kupiš sa dvostepenim kvačilom da kasnije ne požališ ,a ipak je on 3klipa,a zekan 2
 
Z

zetor4718

Guest
ja sam za ferđu,zetor je ipak bolja marka ali za tu godinu svejedno nije,gledaj ferđu da kupiš sa dvostepenim kvačilom da kasnije ne požališ ,a ipak je on 3klipa,a zekan 2

2 ili 3 klipa svejedno,zetor 5 brzina,mala potrošnja,dijelovi znatno povoljnjiji,kvačilo neznam kakvo ima.opet kaže 533 nije loš ali meni jednostavno ne leži a vjerujem da Borni isto neće ležat jer ima ursusa(kopija zetora).ako ima u susjedstvu ta dva traktora neka ode popričat sa vlasnicima i neka vidi sam što mu je bolje....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
djelovi su jeftiniji po tome kad radiš generalku imt ima 3 cilindar ,pa zato malo veći trošak
 
M

Miško 007

Guest
Evo nasao sam 533 1971.g puko blok razbio ga je ute na radilici ma sta god to znacilo ?
za koliko novaca se to slozi ?mislim na djelove?

Staviš od 539 motor isplativije je bio jedan za 4000 kn ispravan...
 
Z

zetor4718

Guest
djelovi su jeftiniji po tome kad radiš generalku imt ima 3 cilindar ,pa zato malo veći trošak

za zetora 60ks košta manje nego za ferđu....
 
Z

zetor4718

Guest
nemoj zezat

100%,radio sam prije u jednom servisu traktora pa je jedan kolega radio generalku na svome 533 i izašlo ga je neki cca. 6-7 tisuća kuna neznam točno,a za 542 je mog djeda izašlo 10-ak tisuća.
 

Najnoviji postovi

Na vrh