• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što planirate sijati jesenas

T

tomonh

Guest
Možda je malo rano za pitat zbog svog đumesa kaj se kod nas događa.
 
K

korisnik2408

Guest
U tome je najveci problem. Ministarstvo poljoprivrede bi trebalo znati koliko je drzavi cega potrebno, pa dati preporuke za sjetvu. Da se ne dogodi kao prosle jeseni kada su bila puna skladista psenice, a unatoc tome posijalo se psenice kao nikada do sad.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja veliki poloprivrednik :lol:
plan mi je 1,5 jutro ječma,isto toliko crne zobi.
1jutro bjele zobi.
a pšenice neznam možda 3jutra ili ak uzmem u zakup državnu oko 10jutara.i nju prodat.
kukuruzu u prolječe neznam da ču sijat.
na državu ne računam jel pokazalo se koliko se brine za poloprivredu i poljoprivrednike.
pogotovo vas velike koji isključivo to radite i od tog živite.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ja da ne živim isključivo od poljoprivrede ne bi posijao ništa jer mi je dosta sjetve a da ne znam cijenu onoga što sijem.
Ako i budem sijao smanjit ću gnojidbu maksimalno što mogu,ići ću na zalihu hranjiva u tlu dok se ova situacija ne izbistri jer gnojiti s npk 7-20 30 300kg/ha koje košta oko 600kn metar u samom startu stvara gubitak.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Zalihe se brzo troše. Nekako mi je to poznato po vlastitom džepu.
 
B

Bobo

Guest
Trenutno radim oko 30 jutara zemlje i na godinu ce 2/3 biti soja, bit ce pol jutra-jutro duhana, 2 jutra kukuruza a sto ostane psenica...

S jecmom sam se opekao, kao i na repici, a kako kazu, pametnom je i jedna dosta. U kukuruzu buducnost ne vidim, osim ako ga gicani ne jedu...
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ne znam šta da ka žem na ovo sve čovjek nije pametan šta se to događa u državi kad pogledaš cijene gnojiva i sjemena da nepričamo o špricivu i cjene proizvoda totalni gubitak poticaj ne isplačuju ovo što obečavaju ništa nrvjerujem mislim da poticaj nagodinu nečemo ni dobit ali opet čovjek se nada nečemu ako je nešto posijo ako nisi posijo nemaš se čemu ni nadat tako da ću vjerovatno sijat repicu i žito
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
polako se bliži sjetva repice,nju ću zasijati na 24 jutra,žito na 30,ječma na 2 jutra,a na proljeće ću posijati oko 12 jutara kukuruza i po prvi put ću pokušati posijati soju na 7 jutara.
 
T

tomonh

Guest
Mi čemo oko 25ha repice,tu negdje pšenice iako uspijem ječam.Naprolječe neznam...Redukcija gnojidbe,neznam jel znate da je trenutno popust na gnojivo 15+3%,al se nema para...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja planiram za jesenas oko 4 rali pšenice, 2 rali ječma, 1,5 ral mix-ozimi grašak+crna zob+grahorica, a sad za nekoliko dana dolaze mi sjetva lucerne, negdje oko 0,5 rali i sjetva ljulja boxera 1,5 - 2 rali, ja mislim da bi to bilo odprilike to, za na proljeće oko 13 rali kukuruza, sudanske trave oko 1 ral i jarog graška čistog oko 1 ral za zrno.
O gnojidbi neču još niti razmišljati, dok bude potreba budemo nešto gnojili :( :( :(
Sve to nabrojeno je za vlastite potrebe :!: ;)
 
J

John Deere 3650

Guest
ja ču 6ha pšenice, 6 ha uljane repice i to je to.....
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
hmmmmm poduži plodored imam 8)

sad idu ljuljevi, talijanski i križanac, pa crvena djetelina i lucerna, ozimi grašak sa pšenicom i crnom zobi, crna zob, ječam, jari grašak, grahorica , jara zob, sirak i sudanska trava, kukuruz i suncokret 8)

a kolko hektara, svaki dan sve više i više, a gnojidba sve jača i jača, i što se tiče stajskog i mineralnog gnojiva , sve potrebe podmirene.

brza izmjena kultura čak pojačana sa još par kultura 8)

neki bi rekli ništa neuobičajeno za mene i moj način rada 8)

brzo i explozivno alla bogec
 
H

Hurlimann86

Guest
Uuuu dobro pitanje :scratch . Pa mi ćemo sijat dosta žitarica,al nije to zbog zarade nego sve ide u naše silose i tonske vreče jedino malo pšenice ide u zamjenu za posije. treba posijat i kojih 5 ha trava večina od toga klupčasta oštrica i naravno kukuruz i još po koja kultura ,ali sve u svoje vrijeme :mrgreen:
 
Z

zekan7711

Guest
sijat cemo definitivno manje psenice nekih 8ha
pa kukuruz 8ha, i tikve golice na 6ha i to je to vracamo se provjeerenomu :) :) :)
 
P

PeTaR4444

Guest
Planiram sijati 1H pšenice pola hektara kokuruza i hektar lucerne nemam što više jer ne treba
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
travu nečemo nikakvu valjda sijat a od žitarica če biti oko 2-3 hektara tritikalea. oko 3h ječma tako je plan a vidjet ćemo
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
20 Ha pšenice, 20-30 ha repice.....
a u prolječe 20 ha sjemenskoga kukuruza, 20 merkantilnog , 20 suncokreta i sve ostalo soja
 
Na vrh