• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sto sijati u proljece 2009 ?

R

rizla 34

Guest
Pa neznam ,najvjerojatnije po starom...13,5 ha duhana...kamilica raste....pšenica ito tako
 
H

Helena

Guest
bogec kaže:
hmmm kompleksno pitanje, kaj sijati u prolječe :scratch
kaj imam nezasijane zemlje, naveženo je đubra da je fest debelo, a sijat ču jaru zob, pa zob i jari grašak, pa sami jari grašak, pa sirak i sudansku travu ( da oborim prokleti svjetski rekord), crvenu djetelinu, i sirak za zrno, a kukuruzi če iči nakon preoravanja djela ljulja tj on je naknadni usjev, inače je posijano u jesen crna zob, ječam, grašak bjelog cvijeta sa pšenicom, grašak ljubičastog cvijeta sa pšenicom i sa crnom zobi, grahorica, i naravno svi moguči ljuljevi :D

a gnojidba jebačka, nema šparanja, 50 iljadarki za gnojivo za početak sezone
Bogec svaka čast, stvarno si neustrašiv, skidam kapu!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
50 iljadarki?
pa bogec sta je to ....to nije ni vagon 7ice...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zsolin kaže:
50 iljadarki?
pa bogec sta je to ....to nije ni vagon 7ice...

7icu nebude niti uzimal :lol: :lol: :lol:
treba njemu najviše kana i 3x15 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
zsolin kaže:
50 iljadarki?
pa bogec sta je to ....to nije ni vagon 7ice...

7icu nebude niti uzimal :lol: :lol: :lol:
treba njemu najviše kana i 3x15 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kao što rekoh to je samo da uopče krenem u sezonu za ono što je posijano i što sad sijem odmah, kukuruzi imaju vremena za gnojivo, ovo je za početak

kolko ja imam kultura godišnje i kolko je to gnojidbi, npk se ne može od predhodne kulture nikako potrošit, tako da večinom koristim 15icu, jer imam sve sjetvene gnojidbe i prihrane, atamo gdje je grašak tamo opet ušparam na kupovini kana tak da negdje puno uložim negdje mi priroda vrati, neka simbioza

helena hvala :D
 
K

KRESO

Guest
pšenica i repica su posijane na oko 60% površina na ostatak oko 8 ha kukuruz, 10 ha suncokret , 20 ha soja , 1 ha zob ,
gnojiva sam naručio 4 palete 7- ice , 4 palete 15-ice, 2 palete ure, 10 paleta kan-a , a koliko će koštati nesmijem ni pomišljati ...za rundu i pjesmu će ostati kad podvučem crtu na kraju :mrgreen:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
koliko ja racunam to je nekih cca 10000-120000kn....
hm....tesko da ces ti ista izvuci sa time na kraj godine...
Previse to kosta...A cijena ,tesko da bude na nasoj strani...
 
T

tomonh

Guest
Imam posijano 43 ha pšenic,planiram 35ha soje,85ha kukuruza,te 20 ha dts-a. Kupili smo 100 tona gnoja.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
tomonh kaže:
Imam posijano 43 ha pšenic,planiram 35ha soje,85ha kukuruza,te 20 ha dts-a. Kupili smo 100 tona gnoja.

rođo kolko te dođe tona gnoja :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
tomonh kaže:
Imam posijano 43 ha pšenic,planiram 35ha soje,85ha kukuruza,te 20 ha dts-a. Kupili smo 100 tona gnoja.
Kolega bolje da si kupio eure i oročio ih u banci ,6% godišnja kamata .
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
100 tona?
cega ?
ako je sedmice onda si dobio na lotu,,,a ako je 15 ica onda si dobio nasljedstvo...ako je urea -ajd to se jos i moze kupiti....
rijetko je da itko moze kupiti toliko gnojiva,jer koliko znam nema se para...:)

pojasni kako si ti kupiio 100t gnojiva ,jer ove godine da to ulozis u travu nebi uspio to vratiti a kamoli u nase ratarske kulture.
 
T

tomonh

Guest
Prošle godine u 6mj. kupili smo 52tone 7ice,12 tona urea i 10 tona petnajstice.a sad sam kupil 20 tona kana i neš malo 3x15. Na onom prvom do poskupljenja uštedili smo oko 50000 kuna. samo kad sam ja kupil taj gnoj svi smo se nadali cjeni kukuruza bar kunu... i da če stanje biti puno bolje,unajmili smo 100ha zemje koja nije bila 7-8 god. obrađivana i sad na nju sam prisiljen posijat kukuruz. Kupil bsam hrpu novih strojeva i kombajn,i sad nemogu više nazad.a planiral sam još zemlje uzet,ali sad ništa :cry: :cry: Jel 2/3 tog gnoja namjenjene su za proljetnu sjetvu. Imam ugovor sa jednom firmom,al sad mi se taj čovjek žali jer ga naš dragi agrokor j.b. jel mu oko 70%robe kompenzira pa je od njega prisiljen uzimat robu...
 
T

tomonh

Guest
Nažalost. Imaju monopol i sad rade kaj hoče,a neke se šuška da če nam poticaj ukinut, a da za kukuruz nam budu dali samo 1800 a ne dogovorenih 2250kn/ha. Oni govore kako su spasili ratare i otkupili sav višak kukuruza. Jadnici i na njemu masne pare zaradili. Susjed radi na kolodvoru svaki dan idu van puni vagoni kuruze... :|
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
opet te pitam.....o cemu ti pricas?
Kakvo smanjivanje na 1800kn.....lagano to zaboravi ,jer ce nam platiti puni iznos....
Boze sacuvaj nas seljake jer ocitno neznamo zvijeti i neznamo za sebe....
Ako nam je ovo godine dignut poticaj ,pobogu brate sta ti onda pises da se smanjuje?
ajde da ja to cujem javno...idemo odma sam na markov trg strajkat gladu..

a to sto je agrokor krivac ili ne...nemogu tvrditi ono sto neznam,ali da cijene nasi polj. proizvoda rusi uvoz istih to je tocno.

Jednostavno receno je : r hrvatska je od rata sagradena samo na uvozu i prodaji strane robe tako da su ovi nasi otkupljivaci navikli kupiti vani jeftinije (iako nije jeftinije) i preprodati i cista zarada.....to je problem.

Kukuruz 1 kg je placen 0,62kn na bazi suhoga.Ja osobno sam slusao direktora dakovstine kada je rekao da dok ga oni osuse i transportitaju u silos to kosta 25 lipa.
A mi seljaci samo dobili 40 lipa a koliko smo ulozili a oni su samo susenje i transport 25 lipa+ barem 30-40 lipa zarade...
Znaci oni prodaju njega po 1 kn ili vise i od te kune samo su platiti 40 lipa,njima 60.

A mi ga sijemo i koliko mi ulozimo u proizvodnju a mi dobijemo manje od njih....ma za popizdit...jednostavno nije racionalno !

Btw danas sam posijao 3 h pivarskog jecma i jos imam 7h za posijati.
 
T

tomonh

Guest
Daj Bože da to nije točno,al kod nas je sve moguče,nažalost. Jel nije mokro kad je padala kiša. Prije mjesec dana sam čul od čovjeka iz agrokora da je u mađarskoj kukuruz 78lipa, te da košta sa carinom 90 lipa,a oni plačaju još uvijek 65 lipa. napočetku su oni kupovali na farmi poljana od pika vrbovec 55lipa od27-35%vlage a kasnije su plačali oko 40lipa sa 20% u ivaniču. Nekužim tu njihovu logiku...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
"Cuo od covjeka..." nemoj ti slusat ljude sta pricaju....evo vamo se uvijeri u cijene:
http://www.tisup.mps.hr/inocijene.aspx
pa da znas tocno ocemu pricamo....
Ma muka mi je od nas seljaka ,uvijek samo takve price ovo ono...pa daj vise nemoj da budemo najzadnja rupa na sviralu.
Jesmo toliko jadni i glupi da nas zedne preko vode prevedu??
Sto se tice jecma,kisa je padala jucer malo ali danas se potpuno osusilo -jos malo vjetra u prasilo bi se.A zimsko je oranje i bas se ljepo uradilo...

Imam jos oko 2 vagona kukurza ,za prodaju ali neznam kako se krece kod nas cijena....ali ocekujem vise od jesenjske cijene...
ne puno ali vise
 
T

tomonh

Guest
Znam tog čovjeka jako dobro,on radi u agrokoru i kad sam bio kod njega pital me jel sam svu koruzu prodal i tak mi je reko. A znam da oni jedno pričaju a drugo rade.
Kod mene u dugom selu palo dosta kiše,pa sam zato pital jel mokro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh