• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočna repa

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
kada se sije stočna repa ,gdje se može naći sjeme za nju ,pošto bi sadio ili sijao manje površine za ishranu svinja pa me zanima ,i ako netko ima iskustva u sijanju ,vađenju ili u ishrani životinja neka nešto napiše molim,hvala unaprijed
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma nema tu puno mudrolije,vrijeme sadnje prolječe, razmak između redova staviš 30cm ako bude ručni rad,unutar reda razmak nekih 20-25cm,voli dobro pripremljenu zemlju radi nicanja,imaš onu žutu što je niža rastom a više ide u širinu,mislim da je Ludbreška žuta i ona crvena koj raste u visinu ali je duplo tanja od ove žute,nekad se to sadilo puno više jer se davalo kravama,zečevima ali se odustalo od ručnog rada i novih načina ishrane,ali za manje potrebe ok,ima sjemena u svakoj dobroj poljoapoteci ali obavezno pripazi na datum pakovanja i deklaraciju jer se dešava da imaju slabu prodaju pa se prodaje staro sjeme i mjenjaju deklaracije,uglavnom onda dolazi do slabog nicanja,nabaviš dobru reparu i to je to
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
hvala ajkula,živ bio i sve najbolje u 2013 godini,reci mi kako se prodajue sjeme na zrna ili grame kile i slično i dali u kučicu ide po jedno sjeme
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najčešće pakovanje je 250 grama,normalno svaka sjemenka jedna debela repa,i tebi svako dobro u 2013 :partyman::partyman:
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
koliko ima cca sjemena u 250grama,možda znaš i cijenu ?hvala za sve
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
sorte su bile ekendorf, mamut i brigadir..... mi smo je prije puno sijali a međurednu obradu vršili frezom od 14ks (motokultivator) za hranidbu svinja sad sam odusta jer ima puno ručnog rada i treba ju skladistiti po zimi da se ne smrzne i moras je rezati kod davanja zivotinjama
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nije za ovu temu ali repa je repa zanima me dali je neko mljeo brikete šećerne repe i mješao sa smjesom u ishrani jer mi je nelogićno
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Nije za ovu temu ali repa je repa zanima me dali je neko mljeo brikete šećerne repe i mješao sa smjesom u ishrani jer mi je nelogićno

sto mislis hraniti s njom??
inace se preporucuje da se navlaze i daju takvi jer ona jako veze vlagu na sebe i "nabubri",a i dosta je tvrda za mljet...ja sam to mljeo prije 3god ali vise je netrosim,tako da...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ne ja ponekad po zimi dajem kokošama vole ju jesti isto navlaženu ali nije mi jasno jer sam ćuo da neki to melju i u manjem postotku mješaju sa šrotom nevidim svrhu jer ionak nema neku hranjivu vrijednost
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kakva su vasa iskustva sa friskim repinim rezancima iz secerane.....
Imam priliku nabavit po povoljnoj cijeni,pa razmisljam uzet kamion dva nek se nadje...
Kako ih skladistit,samo pokrit folijom ili...???
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Neznam šta će ti toliki rezanci ja ih znam po zimi dati kokošima i malo krmaćama za zamjenu za zeleno al jedna vreća traje dugo jedan kamion nemreš potrošiti godinu dana da hraniš neznam šta a od toga nema neke velike koristi nekad se kod mene to davalo kravama po zimi vele da su davale više mljeka a ja se toga iskreno više i nesjećam...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Govorim o vlažnim repinim rezancima,nus proizvodu šećerne industrije,neupakiranom,neuvrećanom,rinfuzi....Očito farmrvg da ti mene neshvaćaš o čemu ja to...:icon_hang:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Kakva su vasa iskustva sa friskim repinim rezancima iz secerane.....
Imam priliku nabavit po povoljnoj cijeni,pa razmisljam uzet kamion dva nek se nadje...
Kako ih skladistit,samo pokrit folijom ili...???

ako neces imati dovoljno hrane(silaze,sjenaze) onda nije lose...da,samo je pokrijes folijom...problem ti bude zima,jer su dosta vlazni pa se hoce smrznut...a dosta je kvarljiva roba,ako zatopli dosta se kvare...
prosle godine su se prodavali za nekih 230 kn/t sto je uzasno skupo,a godinu prije sam kupio 30t za 1500kn s dovozom...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prosle godine kamion od 7t/700kn,sa prijevozom....
Mislim da ni ove godine nebi trebalo bit skuplje, mozda i jeftinije...
Ove godine nisam radio silazu(nazalost),samo sijenazu(rolo bale)pa malo jos uz sijeno,smijesu dodat i toga.Nije mi vazno ako malo i propadne
za te novce...To tek u 11mj. tako da ce vec bit hladnije i pomalo davat preko zime...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode da malo ozivim temu :)

Kupio sam sjeme repe stocne 250 grama hocu malo da zasadim za svidnje. smedjkaste je boje sjeme na njemackom pise nesto na kesici pa pojma nemam koja je tipa.

E sad par pitanja...koliko zrnevlja sjemena stavljati na svakih 25cm kako je napisano? jedno ili vise njih?

Jel se moze ona sirova davati svinjama kad sazri?
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
ja sam je svinjama davao naribanu na veliki ribež i umuljao sa mekinjama ,a i davao sam samo je nasjecem na komade sa sikirom i dam svinjama ,obožavaju je
 

Najnoviji postovi

Na vrh