• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni grašak za zrno

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ima li ko dvije tri vreće za prodaju, nešto bih pokušao sijati, a nešto miješao u smjesu za svinje,ove godine nisam sijao a lanjski sam potrošio i vidim da puno lošije jedu otkad nemam graška u nutra.
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Ozimi za zrno tera🍺
Pozdrav,
Koja je to sorta te ko je dobavljac?
Kakva su iskustva i razlike u agrotehnici izmedju ozimog i proljetnog.?
Ako moze info bio bi zahvalan.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Neki dan, sam sijao zob, proljetnu i u jednoj vreći pronađem, stočnog graška sijemenskog, ostalo od prošle jeseni, i uzmem pomješam sa zobi i posijm.
Znači original sijeme jesensko osječko.
E sad vaše mišljenje hoće li od toga što biti.
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
ljudi, kakav je postupak kombajniranja stočnog graška i je li uopće moguće sa starijiom mehanizacijom?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
ljudi, kakav je postupak kombajniranja stočnog graška i je li uopće moguće sa starijiom mehanizacijom?
Ide to bez ikakvih problema, samo nemoj da kombajn bude stariji od 58' godišta 🤣😂🤣😂
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ide samo je to malo zajebano. Ili se meni samo tako činilo. Moj je trebalo kombajnirati, lani, barem 5-6 dana ranije. Mahune dosta ispucale pa to leti svuda, kud treba i netreba. Uglavnom nabralo se nešta. I treba biti dosta ravno jer heder treba ići skoro pa lizati zemlju da sve pobereš. Barem je tako bilo kod mene. I najviše šta mi se sviđa kod njega, divljač ga neće. Divlje svinje, ako idu tuda, samo prolaze kroz njega.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ja ne radim. Neznam kako ostali. Danas dovezao sjeme. Bio plan da se poslije ali sad sigurno tjedan dana ništa zbog ove kiše od sinoć. Ako u međuvremenu nebu nove kiše.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,117
Ja sam prošle godine prvi put kombajnirao grašak mahune nisu bile skroz dole tako da sam išao jedno 10-15 cm od tla
 

Prilozi

  • IMG_20210703_153744.jpg
    IMG_20210703_153744.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20210703_162822.jpg
    IMG_20210703_162822.jpg
    70.3 KB · Pregleda: 27

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Sa koliko si sjemena išao po jutru ? Vidim da je dosta gust. Meni za sad uvijek bio nekako rijedak.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ima li netko 100-150 kg graška za tržište, i koja bi cijena bila, zapravo i 50 kg bi bilo ok, ja sam posija 0,11ha zobi i graška sijeme graška je jesensko, sad što će biti to ćemo vidjeti, ne opterećujem se mnogo.
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Uzeo sam od Agronomskog fakulteta u Zagrebu Biofixin S za grasak.
Nije skupo 56 kn sredstva sto je dovoljno za 50kg sjemena
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Pozdrav.
Prvi put planiram sijati grašak i danas mi javili iz trgovine da ništa od sjemena (Rwa Tiberius). Jel zna tko gdje bi se moglo naci 90 kg oko Varaždina, Čakovca pa do Đurđevca?
Našao sam domaći grašak ali veli gospon da ne prska protiv žiška, pa ne znam koliko je to dobro sjeme
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Našao sam domaći grašak ali veli gospon da ne prska protiv žiška, pa ne znam koliko je to dobro sjeme
Ak ti je blizu odi pogledaj, uzmeš u šaku i vidiš jel je izbušen ili nije. Ja jedne godine posijal domaći, pregledal da nema rupice i super je niknul
 

Najnoviji postovi

Na vrh