• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stocni kelj i mrkva

  • Temu pokrenuo brundalo
  • Datum prvog posta
B

brundalo

Guest
Zanima me dali neko sije gori navedene kulture. Volija bi znat sve o tome. kako i kad se sije?, priprema tla?, prinosi.....
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ponešto znam o stočnom kelju. Sije se na gredicu krajem 3 mjeseca, u biti otprilike kako prilike dopuštaju obradu i pripremu gredice. Planira se nekako 300 prijesadnica po kvadratnom metru. Redovito se zalijeva i kad prijesadnice narastu 4-5 listova, presađuje se u polje, ručno ili sadilicom.
Zemlja čim kvalitetnija to bolje. Dobro reagira na stajsko gnojivo, a i mineralno isto tako. Zalijevanje nakon presađivanja, a i tijekom vegetacije nije viška bacit nešto vode ako se može. Beru se listovi od dole prema gore, kako rastu, tako bereš po redu i daješ peradi, svinjama, kozama ili bilo čemu još. Životinje to jednostavno obožavaju.
Sve ovo iz iskustva, možda u nečemu i griješim, ali eto tako sam ja to radio i koke su lijepo nijele jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Brundalo jel čitaš ćirilicu? Imam neku knjižicu koja ima puno o sadnji mrkve, čak i biznis plan. Jedino što je na ćirilici :? Prinosi su od 30 do 50 tona, a kako piše u onom članku o tresetu iz hercegovine, idu prinosi i do 90 tona po hektaru :|
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Koji je princip sadnje mrkve u proljeće na veliko? Dali se uzgajaju presadnice ili se sije direktno na njivu u redove?
 

Najnoviji postovi

Na vrh