• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Planira li tko sijati jari ječam?

Imam u planu posijati 6 jutara Osiječkog Ikar-a, ali po svemu sudeći sjetva bude jako otežana, ako je uopće i bude.

Koji je zadnji rok za sjetvu ?


Ps. Fulao sam zabunom temu, molio bih moderatore da premijeste u temu Jari ječam.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ja planiram 2ha..vele pa poslije 15.3 nije vrijedno posijati.samo kakvo nam ide vrijeme neznam da li će i 15.4 biti za nekakvu radnju u polju adekvatno.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
I ja planiram posijati nešto jarog samo još nisam odlučio kojeg.
Komer, koju sortu budeš sijao??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Vidim da je tema na hlađenju ,SUSU posijana prošli tjedan,iza nedelje malo posijati Đina za zelenu košnju
 

Prilozi

  • susu19 (3).jpg
    susu19 (3).jpg
    124 KB · Pregleda: 16
  • sirak đin (1).jpg
    sirak đin (1).jpg
    41.8 KB · Pregleda: 16

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
Jeli kasno sijati sudansku travu, i dal je šteta ju kosit kad dođe do visine od 80-90cm.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Još je prerano jer ako dođe do hladnog termina a sudanska nikne ,onda samo nastaje žutilo i nikakav rast.Zavisi za šta budeš koristio u toj visini ,za košnju u zeleno idealno.Za sjenažu samo balirka sa noževima,ako ju posiješpolovicom 5 mjeseca ,sigurna 3 otkosa na visini 80 cm budeš dobio.
 

Prilozi

  • susu 2013 (10).JPG
    susu 2013 (10).JPG
    75 KB · Pregleda: 33

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
Ma planiram ju kosit i u bale stavljati za koze.
Koliko brzo se suši, imam mogućnost ju kosit i strižnom kosom, i roto kosom.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
Da a imam i još neki broj ako se ne dogovoriš s njim, njeg ti pošaljem na pp ako hoćeš.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ma planiram ju kosit i u bale stavljati za koze.
Koliko brzo se suši, imam mogućnost ju kosit i strižnom kosom, i roto kosom.
Suši se jako sporo, ima debelu i sočnu stabljiku, a listovi su joj inače presvučeni nekakvom voštanom materijom da spriječi gubitak vlage na velikim vrućinama i suši. Tako da je ona zbog svega toga vrlo teška za spremanje sijena. Prije baliranja je dobro provjeri da nema vlage u stabljici jer će usljed sabijanja doći do otpuštanja te vlage i pojave plijesni u balama.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
Nadam se da će tu biti u pomoći podneblje u kojem nema puno oborina a naručito po ljeti a temperature zraka su često preko 36-37 stupnjeva celzijus, a rose nema il se do 7h ujutro već povuče.
A dali bi pomoglo da ju je kosit u dvije visine.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ne znam kako uopšte planiraš izvesti košnju u dvije visine?!
A sigurno neće biti od pomoći, jedino kosa koja ima kondicioner može ubrzati sušenje, jer gnječi i razbija stabljiku tako da ubrza isparavanje vlage.
Ali po svemu sudeći, kako je počela ova godina. Ne vjerujem da će biti problema oko sušenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh