• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

štore 402 super hladni start

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Kak je u ostalim brzinama?
Meni ovo zvuči kao poderane spojničke osovine. Jednostavan ali skup popravak.
 

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
Problem s mjenjačem

Hočeš reči da ti ubaciš mjenjač u brzinu do kraja ali on kao da ne uzubi?

Točno to..u brzinu do kraja...i kao da ne uzubi..krči iz mjenjača a traktor stoji na mjestu...

Kak je u ostalim brzinama?
Meni ovo zvuči kao poderane spojničke osovine. Jednostavan ali skup popravak.

U ostalim brzinama ne krči..sve ok..jel mi možeš ukratko opisati problem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Sve buš znal ak otpreš poklopac mjenjača.
Ubaci u 4. i skini onih 6 šarafića koji drže poklopac.
Događa li se isto u 1. brzini?
Kaj je z rikvercom?
 
Posljednje uređivanje:

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
Sa 1. brzinom je sve u redu..rikverc je isto u redu..dok budem imao vremena skinut ću poklopac pa da vidim šta se dešava..
 

hapy

Novi član
Tu od
10 Ruj 2016
Poruka
7
Nitko nije spomenuo koji su motori na Štoretu, ako je orginal Fiat svaki mora koristit grijač da bi upalio, a to mi se čini na ovim što spominjete iz 84-85 nije slučaj moguče da ovi što pale bez grijača imaju motore IMR, nek me ispravi ako tko zna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Potpuno krivo.
Svaki (rumunjski) Fiat pali bez grijala do - 5 ak je ispravan.
Na našem, od kad je motor složen, ni na - 10 nije ga trebalo grijat.
Ni IMR motor na 500 seriji nije niš bolji po tom pitanju.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Univerzal 445 i štore serije 402 404 imaju priličnih problema sa hladnim startom a to se ne da usporediti sa hladnim startom IMRa. Kod mene ih ima popriličan broj i skoro svi koriste grijač sada po ljeti a zimi da i ne pričam. Imr pali bar duplo bolje za motor koji je u sličnom stanju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ma kakav grijač sad po ljeti, moj ne smije vidjet ključa i pali. Po zimi kak veli @ZJ do -5 bez grijača pali. Upali i na nižim temperaturama bez grijača ali mu treba duže a nema smisla mučit alnaser i akumulator. Inače gore je aku od 110ah.
Zadnji zahvat na motoru je bio pred 20 godina(generalka) a PVP je uređena presd nekih 10-tak godina i nikakvih problema.
 

hapy

Novi član
Tu od
10 Ruj 2016
Poruka
7
Potpuno krivo.
Svaki (rumunjski) Fiat pali bez grijala do - 5 ak je ispravan.
Na našem, od kad je motor složen, ni na - 10 nije ga trebalo grijat.
Ni IMR motor na 500 seriji nije niš bolji po tom pitanju.
Kakav Rumunjski Fiat, ili je Fiat orginal tip motora 8035 i njegove inačice ili je IMR ili je Rumunj mislim neka oznaka 111 ili tako nekako. Ova tri tipa motora spominjete s tim da se u IMT ugrađivao orginal Fiat 8035 i 8035.01 zavisno od borunga, Štore je koristio iste motore u početku dok nisu prešli na IMR, a šta je Univerzal imao to nisam siguran znam da se spominju samo njihovi 111 motori koji su kopija Fiata
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kopija je kopija orginal fiat je nešto drugo.
Pa brat je imao zastavu 115konja palila do - 10bez grijanja ko mina.
Gledam one fiate po youtube kako pale zimi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Griješiš.
Na Štoreu 400 serije je rumunjski Fiat, s oznakom 8035.01.308. Identičan je Universalovom D115 motoru, damo nisi Fiatovu oznaku.
Na IMT540 su ugrađivali talijanski Fiat serije 8035.02, s klipovima ø100. Za 533 ne znam, ali vjerujem da su bili iste serije.

IMR motor je bil na seriji 500, radi zamjene uvoznom motora "domaćim". Blok motora je iznutra mehanički identičan onom na 549, samo je izvana prihvatima prilagođen Fiatovom zvonu i prednjoj koljevki i kao takav ne paše na prednji kraj od 549.
 

Najnoviji postovi

Na vrh