• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

štore 402 super hladni start

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
evo otkad sam promjenio grijač pali ok, kod mog štoreta uvjek je bio potreban grijač i morao se grijati, to mi rekao deda, on ga je kupio novog 1984.g. i od onda ga uvjek grije prije paljenja...imam pitanje...dali je moguća ugradnja nekakvog pokazivaća temperature motora na štore 402 super???
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
evo otkad sam promjenio grijač pali ok, kod mog štoreta uvjek je bio potreban grijač i morao se grijati, to mi rekao deda, on ga je kupio novog 1984.g. i od onda ga uvjek grije prije paljenja...imam pitanje...dali je moguća ugradnja nekakvog pokazivaća temperature motora na štore 402 super???

može se ugraditi pokazivač temperature , imaš čep na glavi odozgor sa imbus glavom , ja sam ugradio od imt-a pokazivač vrlo jeftino 80 kn i savršeno radi , jedino moraš na sondi pokazivača narezat drugi sitniji navoj ....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jel se smije taj isti pokazivač temperature ugraditi na vodenu pumpu?? Pošto su i na njoj dva imbus čepa!
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
A jel se smije taj isti pokazivač temperature ugraditi na vodenu pumpu?? Pošto su i na njoj dva imbus čepa!

sigurnije je mijerenje na glavi motora , mislim točnija temperatora jer i onaj indikatora za lampicu temperature ja na glavi ,,,
 

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
Na koji naćin ispravno i bez muke ozračit motor na štoretu 402...nakon zamjene filtera goriva,nestanka goriva i sl.?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
U vezi palljenja bi nekaj rekel, moj stari je 80. g kupil U 445 DT, a stric isto takvog 81.g. Naš od prvog dana teže pali i treba mu grijač, a stric nije na svojem dobro zaverglal, već je primil, a za grijač nije ni znal da ga ima. Ali, naš v breg ide ko lud, dok njegov vidi breg z istim teretom puno prije. I zato do danas nisam štelal pumpu. Negdje sam čul da to možda ima veze sa kutom kak je postavljena pumpa i da zato pali teže, ali je jači. Molim muhu ili druge meh. da mi pojasne jel ima nekaj u tome.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mog šogora univerzal uvijek loše palil lokalni majstor predložil promjenu glave na pvp nakon toga super pali i osjetno jači isto tako na novom uniju ćim prošla garancija mijenjana glava pvp oba pale do -10 bez grijača .
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Na koji naćin ispravno i bez muke ozračit motor na štoretu 402...nakon zamjene filtera goriva,nestanka goriva i sl.?

...moreš samo ispravno...ali lako i bez muke ne baš...mislim da ima detaljno opisan postupak u njegvoj knjizi...ak ju imaš naravno...uglavnom prvo se odvrne šaraf gore na filteru i pumpa se AC-pumpom dok ne prestane izlazit zrak,onda isti postupak na bosh pumpi(nemam sad sliku gdje je taj šarafić) :icon_cry: i na kraju se odvrne lajtung na dizi te se alnasuje dok god motor ne počne hvatati,onda se lajtung nazad pritegne i trebal bi upaliti...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Na koji naćin ispravno i bez muke ozračit motor na štoretu 402...nakon zamjene filtera goriva,nestanka goriva i sl.?

Bez muke to ide malo teže. Uglavnom imaš na PVP-u dva odzračnika, jedan sa prednje a drugi sa stražnje strane, ključić 8 ti treba. Kad tu dobiješ gorivo onda otpusti lajtunge na diznama i pumpaj, kad krene gorivo na sva tri zategni i gas do kraja i pali. Odmah neće kresnut to je sigurno, zato trebaš pokušat par puta. Ako neće ni tada postupak treba ponivit. Zaštiti sa nečime alnaser da ne curi gorivo po njemu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Na koji naćin ispravno i bez muke ozračit motor na štoretu 402...nakon zamjene filtera goriva,nestanka goriva i sl.?
1. drukaj AC pumpu dok ne prestanu teći mjehurići na cijevi povrata prema spremniku
2. Otpusti mali šaraf (OK8) na poklopcu roto-pumpe (onaj sa strane motora povrh poluge gasa) i drukaj dok ne krene gorivo bez mjehurića.
3. Otpusti mali šaraf (OK8) na hidrauličnoj glavi (ispod ovoga prije navedenog) i ponovi postupak.
4. Otpusti jedan lajtung na držaču dize (OK17) i verglaj. Najprije bi trebali izlaziti mjehurići, a zatim i kratki mlazovi nafte. Kad počnu ti mlazovi, pritegni lajtung i onda bi motor trebal vužgati.
Ako nikak ne dobivaš gorivo na otpušenom lajtungu, zategni ga, napravi korake 1-3, i polvleci 10-tak metara. Sigurno bu vužgal.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Korisno je umjesto verglanja koristiti šlepanje ako se ima prilika, treba dosta verglati pa to zna biti štetno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Koko, ak ne vužge posle 10 sek. verglanja, onda ga vleči.
No i verglanjem se da pokrenuti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Bez muke to ide malo teže. Uglavnom imaš na PVP-u dva odzračnika, jedan sa prednje a drugi sa stražnje strane, ključić 8 ti treba. Kad tu dobiješ gorivo onda otpusti lajtunge na diznama i pumpaj, kad krene gorivo na sva tri zategni i gas do kraja i pali. Odmah neće kresnut to je sigurno, zato trebaš pokušat par puta. Ako neće ni tada postupak treba ponivit. Zaštiti sa nečime alnaser da ne curi gorivo po njemu.
Na AC pumpu nebu uspel naterati gorivo na lajtunge diza.

Dovoljno je dobro odzračiti na Boš pumpi na ona dva šarafiča ključ 8 (treba propumpati pol litre nafte ako treba da se sav zrak odstrani iz sistema) i onda otpustiti lajtunge diza i izverglati ga dok na njih nejde čista nafta bez mjehuriča.
Kad se to sve poklopi i i izvrši mora paliti na ključ nakon stezanja lajtunga.
Nije mu loše pripomoči grijačem mada je motor topal
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Štore po mom učenju strujanja fluida ima sjeban dovod goriva .
Jako mi je žal kaj to nisam preuredil po pravilu struke .


vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Na AC pumpu nebu uspel naterati gorivo na lajtunge diza.

Dovoljno je dobro odzračiti na Boš pumpi na ona dva šarafiča ključ 8 (treba propumpati pol litre nafte ako treba da se sav zrak odstrani iz sistema) i onda otpustiti lajtunge diza i izverglati ga dok na njih nejde čista nafta bez mjehuriča.
Kad se to sve poklopi i i izvrši mora paliti na ključ nakon stezanja lajtunga.
Nije mu loše pripomoči grijačem mada je motor topal

Treba bit uporan pa ćeš uspijet, pogotovo ako je akumulator malo slabiji onda možeš zaboravit duže verglanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Za kaj treba biti uporan?
Da se gorivo AC pumpom natjera na lajtunge diza?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Da, treba malo duže pumpat al kad malo krene onda je puno lakše upalit. Dok verglanjem dobiješ gorivo na dizne treba imat jako dobar akumulator.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ma ide to, najveća stavka je napuniti filtera,onda dok se odzrači PVP večina posla je napravljena :icon_super:

ja sam čak znal verglati kaj mi AC pumpa napunila i filtera...
 

Najnoviji postovi

Na vrh