• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 404- mjenjač

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Odgovara li na Štore 404 kućište mjenjača od 402?

Hvala na odgovoru!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Štore 404- kućište mjenjača

Da. Pogledaj ima li rupu s poklopcem i 6 šarafa od ispod.

Inače, postoje dva tipa kućišta: puknuto i cijelo.
Cijelo je uglavnom bolje ;)
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Re: Štore 404- kućište mjenjača

:icon_mrgreen:

Postoji samo pukoto i povareno.
Mislim da bi moralo pasat od fiata.:icon_pidu:
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Re: Štore 404- kućište mjenjača

Na mojem je vareno kuciste jer je bilo zapuknuto kraj kotača.
Na djedovom se dogodila ista stvar, idtegnuli su se srafi i u vožnji mu je ispao kotač.
Imao sam priliku kupiti kuciste od 402 za 500kn ali sam zakasnio.
Mislio sam ajde da ga promjenim, nisu neki novci.
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
mjenjač štore404

otvaram temu sa pitanjem gdje se može nabavit ležaj od konusnog zupčanuka onaj što košuljica ima ono zadebljanje ili prsten hvala
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Re: mjenjač štore404

Zovneš u Sesvetama trgovinu Traktor Univerzal i pitaš, oni bi to mogli imat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jesi probal Ljubeka kontaktirati?
Ili Lager komerc
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
mom bratiču je otišo mjenjač na štorcu neznam koji sam znam da je taj 40 i nešto heheh
sad se pati traži polovne zubčanike jer su mu novi skupi, nešto mi je objašnjavo kao da je neko krivo napravio onu viljušku jer je ona varena pa su se neki zubi rasuli, a na kojima nisu ti su loši pa mjenja sve, i otišo mu je zubčanik na spojničkoj pa je to dao tokarit, sto zajebancija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Zaboravi dućane mješovite robe i ne gubi vrijeme.

Taj lager je namjenski (doknadni dio) i ima ih samo u dućanima dijelova. Pri Traktor Univerzau ih je bilo (mislim Turski) i koštal je oko 650kn.

Ak tam nema, onda neznam gde bi bilo.

mom bratiču je otišo mjenjač na štorcu neznam koji sam znam da je taj 40 i nešto heheh
sad se pati traži polovne zubčanike jer su mu novi skupi, nešto mi je objašnjavo kao da je neko krivo napravio onu viljušku jer je ona varena pa su se neki zubi rasuli, a na kojima nisu ti su loši pa mjenja sve, i otišo mu je zubčanik na spojničkoj pa je to dao tokarit, sto zajebancija
Na našem je jednom mijenjan komplet spojničkih i nikaj drugo u mjenjaču. Naš ima 7t a susjedov > 12t sati.
Istina, mi smo svojega čuvali, al susjedov je prešel sito i rešeto, gotovo bez kvarova.

Nemoj zaboraviti da se u kompletu mijenjaju spojnička, osovina mjenjača i zupčasta spojka, ma kak dobro pojedini dijelovi izgledali. Onda to traje par tisuća sati.
Od kemijanja nema nikaj.
 
Posljednje uređivanje:

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
a i nije to to kad se baš polovni dijelovi meču, može trajat sto godina a može sutra opet otič jer ipak to je več bilo na traktoru i radilo bilo pod opterečenjem i sve, a nije imo novaca za novo pa je odlučio za polovno
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
Ovako hitno trebam pomoč date pomozite ko zna točno da mi kaže dali je moguče promjenit zupčanik za ukapčanje kardana i onu tanku spojničku a da nerastavljam mjenjač nego da skinem samo hidraulik i kardansko vratilo i ono kučište odozada HVALA svima koji budu pokušali odgovorit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Je, moguće je. Koliko se sjećam, čak i bez rasklapanja zadnjeg poklopca. Treba samo skinuti poklopac gornjeg kardana. Ima par segera, treba izbiti zadnji valjkasti lager, skupa sa zupčanikom...

Ak nećeš tak, istoči sve ulje iz mjenjača i skini zadnji poklopac. Hidrauliku samo otpusti i podigni za cm.
Eto. Ak te bu još kaj zanimalo, pitaj.
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav! Dali je na štorcu povezana hidrulika s getribom, odnosno jeli ulje iz getribe pokreće hidruliku?
 
Na vrh