• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 504 prednji pogon

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Pozdrav,
štore 504 izbacuje prednji pogon, ako stisnete ručicu i držite sve radi bez problema, ali kad pustite ručica se vrača i izbaci prednji pogon.Dali netko zna nešto o tom kvaru i ima kavih slika di je nastao problem.
Hvala unaprijed
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Pogledaj dolje izvana onu pločicu u koju upada kuglica koja drži ručicu u položaju.
Jel je ručica "mekana" za ubacivanje ili se dobro osjete dva položaja?
Ako je mekana, da nije pukel feder koji napinje ručicu?

Ak nemreš riješiti izvana, ispusti ulje i skini pogonsku kutiju na onih 6 šarafa, pa budeš videl kak to sve izgleda.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav,
štore 504 izbacuje prednji pogon, ako stisnete ručicu i držite sve radi bez problema, ali kad pustite ručica se vrača i izbaci prednji pogon.Dali netko zna nešto o tom kvaru i ima kavih slika di je nastao problem.
Hvala unaprijed
nemoj to tak gonit , rastavi to što prije
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Danas malo gledali ručicu i taj dio izgleda ispravan.Osjeti se položaj ručice, ali kada uključite prednji pogon nakon opterečenja čuje se čudan zvuk iz tog dijela ,kao da nije dobro ozubljeno i prednji pogon prestaje raditi.
Imali li negdje neke slike toga dijela?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nemrem najti slike, ali većinu toga možeš vidjet na slijedećima:
SLIKA 1
SLIKA 2
SLIKA 3

Nego, još mi jedna stvar pada na pamet: da nisi negdje nasjel s trupom i savinul pogonsku osovinu, pa da ona šlaga?
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Znaci zanima me sve koliko bi djelovi dosli koliko se dugo radi itddd molim da mi se kaze sve u detalje normalno ako je netko radio
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Znaci zanima me sve koliko bi djelovi dosli koliko se dugo radi itddd molim da mi se kaze sve u detalje normalno ako je netko radio
@ZJ Ako bi mi mogao ti to sve objasnit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Skineš prednju osovinu s 4 šarafa, montiraš most. Spojiš kardan na pogonsku kutiju, koju montiraš prije toga.
Eto, niš posebno.
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Skineš prednju osovinu s 4 šarafa, montiraš most. Spojiš kardan na pogonsku kutiju, koju montiraš prije toga.
Eto, niš posebno.
od cega mi pasa prednji most?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Tu jedan susjed kod mene je montirao na 502 štore prednji pogon, oni su ga kupili negdje u Sloveniji al mislim da je rekao da je bio na nekom Cararu tak nešto i mislim da su stavljali i drugu koljevku te normalno i ukapčalicu, išli na tehnički i riješili papire te sad imaju štore "504". Sad je to vjv isto skupo, imao sam broj od jednog slovenca koji ima puno rabljenih dijelova za Štore. A ovak nešto iti ugrađivat je lutrija, a i za to treba imati živaca. Frend je ugradio prednju vuču na Ursus 335 kojeg je brzo složio, al je i ugradio i na 360 ti je već imao problema sa prijenosom, pa veličinom guma i takk..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Reda 2...2500€, ali toliko i vrijedi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Pa dupljak je ipak malo više od toga ;)
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Kod ugradnje prednje vuče na štore 402 sa originalnim prednjim pogonom od 404 dali je dupli zupčanik u getribi gdje dolazi zupčanik ukapcalice i drugo posto na taj zupčanik ide zupčanik kardana dali se tu kaj mijenja mislim na brzini ili snazi kardana posto su različit broj zuba na zupčaniku koji uključuje kardana na modelima 402-404 jer ja sam sad nedugo mijenjala zupčanik koji uključuje kardan pa me pitao dali je 402ili04 jer imaju drukčiji broj zuba!! Ja bi ugradival prednji pogon pa pitam?!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Ako na 402 imaš izvod za prednji kardan, on ne može biti za prednji pogon.
Treba rastaviti kompletni mjenjač, izvaditi taj međuzupčanik s lagerom i ugraditi dupli zupčanik za izvod prednjeg pogona.
Mali zupčanik na ručici za uključivanje kardana sad dobiva dva položaja: neposredno od motora ili preko brzina. Mora se promijeniti jer je manji nego onaj za pogon prednjeg kardana. Uz to trebaš drugunpločicu, s tri rupe.
Brzina kardana je ista u oba slučaja, jer ta dva zupčanika služe samo kao zupčaste spojke za nezavisni kardan.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Ja sad imam jedan zupčanik na donjoj osovini na kojeg dolazi zupčanik za ukopcavanje kardana a koliko kuzim taj ispod zupčanik je za vrtnju kardana preko brzina a ako rucicu povucem gore prelazimo na vrtnju preko motora tak sad imam znaci fali mi dupli zupčanik i manji koji uključuje kardan
 

Najnoviji postovi

Na vrh