• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za obradu hajdinske kaše

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
U podforumu Ratarstvo imate sve o uzgoju heljde... a evo kako izgleda stroj koji ljušti heljdu,ječam i proso. Točnije - radi iz njih kašu,poput one u trgovini.



image hosting sites
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
to je počelo i mene jako interesirati..:shock:
koja firma to ima?(uvoz ili), koja okvirna cijena stroja?
 

seljan

Član
Tu od
22 Svi 2012
Poruka
44
Hmm bojim se da tu u ovoj liniji nedostaje još jedan uređaj neophodan za proizvodnju kaše.No evo svaka čast to je stvarno ono što nam je svima potrebno.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Hmm bojim se da tu u ovoj liniji nedostaje još jedan uređaj neophodan za proizvodnju kaše.No evo svaka čast to je stvarno ono što nam je svima potrebno.

Koji to uređaj nedostaje? Klasična sušara? Pa ima 2 kotla na slici... pogodite zašto.
Vjerojatno je Vaša tehnologija obrade drugačija, no to smo riješili preko privatnih poruka koliko se sjećam. Siguran sam da bi Vi gospodine seljan bili zadovoljni s strojem na slici... isto kao i ja ;)

Matija.... budeš dal Casea pod račun za to... i još doplatil. Heheheehehheheh :)
strpi se,golub pismonoša baš leti v s pitanjima Rusiju - a nema zimsku opremu pa to malo kasni.....
 

seljan

Član
Tu od
22 Svi 2012
Poruka
44
Koji to uređaj nedostaje? Klasična sušara? Pa ima 2 kotla na slici... pogodite zašto.
Vjerojatno je Vaša tehnologija obrade drugačija, no to smo riješili preko privatnih poruka koliko se sjećam. Siguran sam da bi Vi gospodine seljan bili zadovoljni s strojem na slici... isto kao i ja ;)

Matija.... budeš dal Casea pod račun za to... i još doplatil. Heheheehehheheh :)
strpi se,golub pismonoša baš leti v s pitanjima Rusiju - a nema zimsku opremu pa to malo kasni.....

Da na sušaru sam mislio.Sory nisam znao da je drugi kotao sušara.Moja tehnologija je identična ovoj liniji strojeva.No zbog toga što su moji strojevi ipak kučne izrade a i što se postupak sušenja prilikom odljuskavanja mora obavljati 2 puta kapacitet je 30 kg u 3 dana.meni za moje potrebe skoro dovoljno ali za neku ozbiljniju proizvodnju smiješno.Da volio bih imati takvu liniju naravno kao i svi no ona sigurno ne košta par kuna.Zato bi rađe platio nekom ko uveze strojeve da mi preradi kašu nego išo u nabavku tih strojeva.
 

Nugy1

Novi član
Tu od
13 Svi 2012
Poruka
22
Dečki ak trebate sita možemo se dogovoriti ja radim u jednoj firmi radimo stojeve za pasterizaciju za švicarsku tak da sita nisu problem imamo CNC probijačicu i to se lako napravi ,naravno ak imamo taj alat mislim na fi rupe.
Ako trebate javite dogovorimo se.
Također se bavim heljdom.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
.....................strpi se,golub pismonoša baš leti v s pitanjima Rusiju - a nema zimsku opremu pa to malo kasni.....

taj ''golub '' se vratio iz Rusije ??
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kontaktirali su me iz Udruge Hajdina prije dva mjeseca, dao sam im adrese, pitali su za stroj (poznaju Ukrainku koja je došla k nama za snahu pa je ona zvala te tvrtke) ali je trenutno tamo jako gadna situacija :icon_axe: tako da za sad ništa od tog stroja.

Dok sam ja to pokušao riješiti preko bivše firme..... ( 2012, otkad je gornji post) poslali smo nekoliko e-mailova na engleskom jeziku ali to izgleda ne pali kod rusa/ukrainaca.

Dok su se na telefon javili.... Cijena stroja je dosta velika no najveći problem je ratno stanje u tom dijelu svijeta.
Plati a onda ili bude došlo ili ne. :icon_anal:

Evo vam linkova, zovite nek pošalju stroj za kašu...

http://www.nsp.mksat.net/All.html

«СЕЛЬПРОЕКТ»
Украина 54034, г. Николаев, ул. 1 Ингульская, 1е
координаты: 46°58'2"N 32°2'11"E
отдел сбыта т/ф +380(512) 571718, 572228, Skype: nsp_94
E-mail: mknsp@svitonline.com WEB: www.nsp.mksat.net

:biggrin:

Engleska verzija, s cjenikom: http://www.nsp.mksat.net/english.html

Još jedni:

http://smolchess.ru/priusadebnyj-uchastok/universalnaya-kruporushka.html

:(y):
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
tako je i bivši pik đakovo kupio postrojenje za sirkove metle iz rusije... u međuvremenu se pik raspo, a od rusa ni pisma ni razglednice :icon_weed:
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
taj ''golub '' se vratio iz Rusije ??

moj ''golub'' je malo brži !!:)
linija takodje iz Ukrajine - blizina Zaporozja su odgovorili za par dana kratko na engleskom sa cjenikom komplet proizvoda firme .

cjena stroja za ljustenje ( 250kg/h ) prosa ,heljde , jecma ,... = 6.400 € i za 400kg/h = 7,500€ + troškovi transporta i ostale papirologije .

usput moj prinos prosa na 25ar je 1200-1300kg kao glavni usjev sijano oko 2o. maja sorta Sonček . tako da tražim i sam stroj za ljuštenje (sto'panje ) . Steta što su mlinari zapustili te strojeve sa prestankom rada mlinova na Kupi ,Korani , Sotli , ......
 

Prilozi

  • proso.jpg
    proso.jpg
    15.2 KB · Pregleda: 146

Najnoviji postovi

Na vrh